MZ i Simson

Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

Токоизправител/Реле за акумулатор на simson 6V?

Предишната тема Следващата тема Go down

Токоизправител/Реле за акумулатор на simson 6V?

Писане  Pecata on Нед 20 Мар 2011, 03:57

Здравейте колеги,
Тоците по моторетката малко по малко ги оправих с голямата помощ на "Petio", за което много му благодаря. Единствено установих наскоро, че имам проблем със зареждането на акумулатора. Кабелите ми са свързани правилно. От бобината си идва ток, преди и след първия бушон всичко е точно. На изхода на токоизправителя/релето (незнам кое точно е правилно) обаче има проблем. Напражението варира: 1.5-1.6-2...до 2.5V (горе долу). Проблемът не е и в акумулатора - тествам с два и двата падат. Нямаше какво да правя, освен да отворя токоизправителят/релето и да видя какво е (не, че ще мога да направя нещо различно от това да запоя на ново жиците bam-bam . Отворих го, записах си кое как е свързано и откачих всичките. Зачистих ги и сега преди да ги запоя, реших да се допитам до вас за помощ. Правилно ли са били свързани, ще има ли смисъл от това, което правя и какъв може да е проблема? Ново реле ли да търся?
Ето снимка на плочицата със насочени кабели. Оцветих малко и с Пейнт, ако случайно не се виждат цветовете.
http://media.snimka.bg/8263/022781048-big.jpg?r=0
Ако има нещо ще пояснявам. Благодаря предварително за помощта.
Pecata
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 77

Върнете се в началото Go down

Re: Токоизправител/Реле за акумулатор на simson 6V?

Писане  lachi on Пон 21 Мар 2011, 04:23

Дясната бобина е с три извода, защо е показана с два? Провери изправността й с мултицета. Провери и изправността на диода.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 954

Писане  Pecata on Пон 21 Мар 2011, 15:37

Мерси колега, въпросната бобина има едно малко стърчащо усукано кабелче, което трудно се вижда. Посочвам го на снимката:
http://media.snimka.bg/8271/022798034-big.jpg?r=0
Та, ако това е този трети извод, за който казваш, как точно трябва да се свърже той? И въобще другите правилно ли са свързани? Благодаря предварително.

- Диодът и бобините са изправни. Дясната бобина (която казва "Lachi", че трябва да е с три извода), я проследявам с мултицета, когато докосвам жълтата жичка и тази малката (третата, която съм показал на втората снимката). При проследяване на синята и жълтата - няма връзка май (за сигурност ще проверя пак последните две)
Pecata
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 77

Писане  petio on Пон 21 Мар 2011, 23:00

На мойто реле бобинката за зареждане е с два извода. Кабела зелен/червен е вързан директно за диода.

petio
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 206

Писане  lachi on Вто 22 Мар 2011, 03:29

Това е третия извод, но няма да го свързваш. Важното е да свържеш този зелен кабел, който е свързан с бобинката (другият е свободен). Свържи всички връзки и пробвай, преди да го сглобиш. И кажи какво става. Ако между двете клеми с проводници няма връзка, виж това късото с кой проводник има връзка и направи веригата през тях. Тези усуканите трябва да са били споени към третото кабелче и да са скъсани при разглобяването. Почисти ги от лака и ги спой един към друг и тогава мери с мултицета за връзка между трите.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 954

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics