MZ i Simson
Simson S51 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Simson S51 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Simson S51

+4
Toecutter
monster18
SimsonMania
Pecata
8 posters

Go down

Simson S51 Empty Simson S51

Писане  Pecata Пет 08 Юли 2011, 14:51

Здравейте колеги,
От миналата година съм собственик на симсончето, но чак сега остана време да кача някоя и друга снимчица и да се представя:
Казвам се Петко, ето и мен:

Simson S51 021819174

Simson S51 023922388

Никога не бях карал мотопед/мотоциклет и не съм имал желание да притежавам до момента, в който не подкарах Simson-а на едно приятелче. Бяхме му на гости в едно сгодно Дупнишно селце. Под асмата, домашна ракийка, доматки sufra Знаете как е, все хубави работи. Та тогава за пръв път подкарах симсон. Возейки се из селските улички само си представих какъв кеф ще е да го правя сутрин в Софийските задръствания. Разбрах, че частите са на достъпни цени и самите моторетки са надеждни, макар и малко старички.
Та започнах да търся и за около половин година успях да намеря нещо, в което е вложен някой лев и същевременно да е на разумна цена. Все пак съм пълен невежа и нищо не разбирам от мотори, но с голямо желание да се ограмотя. Моторът беше перфектен, всичко ново по двигателя, че дори и картера, с който брах много ядове в КАТ, поради липса на номер. Както и да е, сега моторът е със Софийска регистрация, напълно изряден.
Та както казах всичко беше перфектно с изключение на това, че трябваше само фарът да се свърже към инсталацията. Звучеше лесно. Да, но впоследствие излиза, че някой е пробвал да върже цялата инсталация без правилната схема. Не бях карал и 2км и трябваше да започвам да ремонтирам нещата. С голямата помощ на колегата Petio от форума се справих за няколко седмици Zasramen Докоснах се и до плочката, мъчих се с центровки, впоследствие пипах малко и по карбуратора, проблеми със свещите и стигнах до извода, че наистина моторът е лесен за поддръжка, но стига да знаеш точно кое и как да го направиш. Но няма кой точно да седне до мен и да ми покаже тези тънкости и така сам си стоя пред блока, ръчкам си нещо, губя си времето (което така или иначе го нямам в изобилие) и само ядове. cry
Трябваше да го карам повече в началото, когато го взех, за да разбера дали така си беше в началото или аз го разбъзиках впоследствие. Но... нали бързах да стане уж изряден, че да бягам в КАТ.
Вдигнал съм ръце, горе долу съм закрепил положението с мотора. Върви колкото да успявам да ходя на работа сутрин (от Младост до гара Подуяне). На светофарите сутрин скутерчетата, с малките номера дори, тръгват по-бързо от мен Besen , но... надявам се малко по малко да разучавам мотора и някога да се похваля и аз във форума, че "моят симсон вдига 70км/ч" zaspivam
Може би съм очаквал повече от 50 кубиковия двигател, знам ли.
Много ще се радвам, ако има колеги от София, с които да се разберем някога/някъде да отидем на пикник на някоя река/язивор например - скара, плаж. Да обменим опит, да подкарам и вашите симсони, да преценя дали в моят е проблема или просто това си е машината Mad
Това е засега от мен. Ако има нещо, питайте. Успех на всички!
Pecata
Pecata
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 77
Points : 108
Reputation : 4
Join date : 25.02.2010

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Empty Re: Simson S51

Писане  SimsonMania Пет 08 Юли 2011, 17:57

Колега как си минал през КАТ че ми стана интересно.Иначе много хубава моторетка със здраве да я караш icon_wink
SimsonMania
SimsonMania
Потребител
Потребител

Брой мнения : 124
Points : 144
Reputation : 10
Join date : 02.10.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Empty Re: Simson S51

Писане  monster18 Пет 08 Юли 2011, 18:27

от каде могат да се вземат такива капли много са яки icon_wink
monster18
monster18
Спамер

Брой мнения : 1057
Points : 1248
Reputation : 5
Join date : 21.11.2010

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Empty Re: Simson S51

Писане  Pecata Пет 08 Юли 2011, 18:35

Относно каплите - така го заварих мотора. От някакъв италиански скутер. След инцидент предната капла стана на осморка. Така и не можах да намеря същите капли. Бялата в момента е резервна. В край на сметка ще си слагам оригинални.
Относно регистрацията - на стария талон пишеше номер, който на новия картер го няма. Всъщност сега няма никакъв номер. И проблем. Някакви по-старши започнаха да идват да мислим какво да правим, защото аз стоях вече близо 1ч. на каналите и никой нищо не може да каже какво да се прави. Тогава дойде един г-н от вътре и ми каза да отида до някой нотариус и да си напиша лично една декларация, в която да опиша, че аз лично съм си сменил резервна част, картер, че не пазя документ за покупка и поемам отговорността, при евентуален проблем. Нотариусът подпечати и се върнах на каналите. Сега в големия талон ми пише "номер на двигателя" - "без номер".
Pecata
Pecata
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 77
Points : 108
Reputation : 4
Join date : 25.02.2010

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Empty Re: Simson S51

Писане  Toecutter Пет 08 Юли 2011, 18:50

hihihihi mrazqPC hihihihi hihihihi
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Empty Re: Simson S51

Писане  dionis1 Пон 11 Юли 2011, 01:13

Страхотна моторетка колега first
dionis1
dionis1
Новак
Новак

Брой мнения : 35
Points : 39
Reputation : 0
Join date : 15.04.2010
Age : 53

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Empty Re: Simson S51

Писане  BaPHa Пет 15 Юли 2011, 01:39

Браво добро симсонче много безаварийни километри :) със здраве
BaPHa
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741
Points : 943
Reputation : 83
Join date : 29.05.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Empty Re: Simson S51

Писане  snoopito Съб 16 Юли 2011, 00:00

готина симсонка да си якараш със здраве и ако може качи още снимки
snoopito
snoopito
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 176
Points : 278
Reputation : 2
Join date : 21.04.2010

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Empty Re: Simson S51

Писане  ivan ivanov 1991 Пон 18 Юли 2011, 16:10

се си мисля че каплите му са от малагути,има едни 50,70 кубикови със скорости,е не съм мн сигурен,ама предполагам Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Empty Re: Simson S51

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите