MZ i Simson
Подреждане на бобините на запалването N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Подреждане на бобините на запалването N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Подреждане на бобините на запалването

3 posters

Go down

Подреждане на бобините на запалването Empty Подреждане на бобините на запалването

Писане  simsonq Пон 01 Авг 2011, 17:09

Здравейте колеги, имам нужда от помощ за нареждането на бобините на Симсон 50 (6 волта). Ако може някои, който се е занимавал да ми каже как да разпозная коя бобина е за запалването и коя е за фара. В момента имам и 3-те но са без кабели и не мога да преценя коя да е за запалването и къде на плочката да я сложа. Възможно ли е по съпротивлението да се разбере коя от двете е на запалването, или поне на външен вид.
Ето и снимка на номерираните бобини. https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/31/4c0785d1eeeb9.jpg/

Според мен е редно да са наредени така, но не знам дали правилно . hmm
1-Запалване
2- Фар
3- Двойната бобина
Благодаря предварително!!!

simsonq
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 57
Reputation : 3
Join date : 29.10.2009

Върнете се в началото Go down

Подреждане на бобините на запалването Empty Re: Подреждане на бобините на запалването

Писане  ivan ivanov 1991 Пон 01 Авг 2011, 23:51

това запалване не е ли ново дето е на снимката,ако е ново гледай по него,или се интересуваш кой кабел каде да го вържиш Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Подреждане на бобините на запалването Empty Re: Подреждане на бобините на запалването

Писане  lachi Вто 02 Авг 2011, 04:39

1 е за фара, 3 е запалване, като в нея е и запалителната бобина (тънкия проводник с оранжевата изолация отива на свещта) и 2 е за акумулатора. Обаче имам чувството, че тези, които ги имаш не са тези от снимката, затова за запалването ползвай най-пълната (с най-много навивки), за акумулатора - тази със среден извод.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Подреждане на бобините на запалването Empty Re: Подреждане на бобините на запалването

Писане  simsonq Вто 02 Авг 2011, 14:20

Благодаря за бързия и точен отговор.
Моите бобини не са точно като на снимката, но аз сам я дал просто, за по нагледно определяне на мястото на бобините спрямо другите елементи. Втората ми бобина, която е за акумулатора е с два извода и е лесна за разпознаване.
Искам да ви попитам ако ги наредя по друг начин какъв може да е проблема и дали изобщо ще има такъв?
Имам и един друг проблем, един от магнитите на маховика се беше счупил и го замених с друг от стар маховик. Дали ще е проблем, защото като знам принципа на работа, според мен се редуват два вида магнити + и - в маховика ?
Поздрави на всички !!!

simsonq
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 57
Reputation : 3
Join date : 29.10.2009

Върнете се в началото Go down

Подреждане на бобините на запалването Empty Re: Подреждане на бобините на запалването

Писане  lachi Сря 03 Авг 2011, 00:04

Не са + и -, а са S и N (север и юг) и новия трябва да е като счупения.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Подреждане на бобините на запалването Empty Re: Подреждане на бобините на запалването

Писане  simsonq Сря 03 Авг 2011, 02:02

Има ли начин да разбера кой е от магнитите е S и кой N ?

simsonq
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 57
Reputation : 3
Join date : 29.10.2009

Върнете се в началото Go down

Подреждане на бобините на запалването Empty Re: Подреждане на бобините на запалването

Писане  lachi Сря 03 Авг 2011, 03:45

Вземи един магнит и го приближи до подменения и виж дали се привличат или се отблъскват. Със същата страна го доближи до съседните два магнита. Ако реакцията е обратна на тази с подменения, всичко е на ред. Ако е същата, трябва да го смениш с друг. Ако е правилният вид, ще се редуват привличане и отблъскване, ако е неправилен - ще има три поредни, които ще са с еднакво действие.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Подреждане на бобините на запалването Empty Re: Подреждане на бобините на запалването

Писане  simsonq Сря 03 Авг 2011, 12:19

Благодаря на колегата lachi за точните и компетентни отговори thankyou

simsonq
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 57
Reputation : 3
Join date : 29.10.2009

Върнете се в началото Go down

Подреждане на бобините на запалването Empty Re: Подреждане на бобините на запалването

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите