MZ i Simson

Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

Проект етз250 софт ендуро

Go down

Проект етз250 софт ендуро

Писане  nbajani on Нед 28 Авг 2011, 01:05

Здравейте започнах да се занимавам с мз-то което подготвям за разходки в гората-леко ендуро.
Всичко започна когато ми изпадна етз250 с предна дискова за малко пари.

По мотора имаше доста неща за изкусуряване,нямах си и понятие какво ме чака hihihihi hihihihi .

Като за начало почнах от веригата и предния зъбак,там нещата бяха трагични chairshot .
Те бяха толкова износени,че половината ролки на веригата бяха станали на стружки под капака а предния зъбак беше заострен като бръснач lol! това в комбинация с изтекло масло се получаваше особенно грозна каша.

После последва оглед на спирачна система задна спирачка нямаше изобщо а предната дискова като я натиснеш ковеше и не можеше да отпусне.
Като разглобих видях,че отзад въобще няма никакво феродо беше изтъркано до метал ексцентрика е заставал на 90 градуса и вече не е имало спирачно усилие.Взех нови накладки.
Предната дискова спирачка я разглобих за оглед,до сега никога не се бях занимавал с дискови спирачки спирачни течности и тн. оказа се че гуменото о пръстенче в цилиндърчето в апарата е почти на парченца и от там не може да се връща добре.Горе помпата е в добро състояние но в казанчето спирачната течност беше станала на боза имаше боклуци и всякакви гадости.
Смених буталца гумички и спирачка течност на предната спирачка.
Ще излагам проекта на части понеже има доста неща и ако го изпиша на един път ще се насабере много и 100% ще забравя нещо.
Ще се радвам да коментирате и да изказвате мнения но дори ако никой не го прави пак ще си изложа темата да ми е като личен стимул.
Поздрави
nbajani
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 502

http://simson.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Re: Проект етз250 софт ендуро

Писане  nbajani on Нед 28 Авг 2011, 01:32

Ето малко снимки на етз-то,кормилото не е оргинално гумите са нови тайвански.

Ето го и симсона на заден план: hihihihi

При разглабянето се оказа,че веригата и предния венец не стават за нищо половината ролки на веригата бяха на стружки но не се беше скъсала,сигорно е оргиналната немска:Но не можа да ударжи на флекса Devil

Лошото е,че е с чукче а не с електронно по-принцип мислех,че щом е с дискова ще е и с по-новото запалване но уви.

На какво се държеше оборотомера:

От тази мръсотия в цилиндърчето е задържала:

Разглобен на чаркове предния спирачен апарат:

Новия филтър комплект гарнитури и планките за задницатастария е ГДР ''Филтрак'' имаше 200 граяма прах после защо не се форсира funny

Стойка за оборотомера буталца и гумички за спирачката и други дреболий:

Ето и планката за повдигането отзад:

Идеята ми е да направя няколко дупки на планката за реголиране на окачването.
Предницата трябва да се повдигне с тази джаджа:

nbajani
Почетен член
Почетен член

Писане  BaPHa on Нед 28 Авг 2011, 04:10

давай само така с удоволствие ще гледам проекта ти :)
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741

Писане  nbajani on Нед 28 Авг 2011, 18:59

Имаше малко тест драивче на моторетката и ми превъртя конуса на вала mrazqPC .

Както се вижда от снимките на вала е бил издълбан канал за шпонка,но по касетата нямаше следи което ме наведе на мисълта,че можеби е правена шпонка тя се е скъсала и са сменили само касетата без вала.
Та реших да си зема двигателя в София.
Работата продължи на балкона: bam-bam

-На тази снимка се виждат две неща едното е,че клюа не сегмента е адски голям а другото е,че буталото и било сложено наобратно cenzura
Смъкване на главата на хулигана:

Махнах и цилиндъра:

Ето как изглеждаше буталото с 3мм ключ на сегментите и яко нагар под сегмента.Ощо взето този мотор му е зимано душата яко tormoz

Новия цилиндър и новото до старото бутало:

Новите високо якостни болтове за двигателя капаците и капачката на оборотомера:

След това последва подмяна на буталото сегментите семерингите на вала феродови дискове и слагане на конуса по-следния начин:Двата конуса на касетата и на вала се почистват перфектно,после се намазва с лепило за резби на локтайт което е за такива съединиения който няма да се развиват повече,слагане на капака,намазване гайката на оборотомера с лепило за резби което може да се демонтира и стягане с пневматичен ударен гайковерд.Нямаше снимки на операцията понеже беше късно и забравих да снимам това нещо се извърши в един колега от друг форум за което много му благодаря.
Ще последва тест драйв и само времето ще покаже колко ще държи тази зглобка на касетата понеже не ми се дават 220 за вал и 50 за касета.
nbajani
Почетен член
Почетен член

Писане  BaPHa on Пон 29 Авг 2011, 04:34

Давай го на аргон да го капнат ако става :)
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Писане  extreme_rider on Пон 29 Авг 2011, 05:38

пробвай го залепи с някакво двукомпонентно лепило докато си намериш друга помпа , защото каквото и да направиш винаги ще си е проблемно място това - затова най-добре подемни помпата и гас колкото може icon_wink
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348

http://www.bg-nearnici.com

Писане  BaPHa on Пон 29 Авг 2011, 16:05

Знайш ли аз си лепих съединителя на пиаджо-то с ПОКСИПОЛ от 3.70 лв. и няяма пускане пробжай с него лепи всякакви метали опитай с него :)
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Писане  lachi_racing on Пон 29 Авг 2011, 20:26

Колега знам го това лепило по известно е като ''течен метал'' лепи всичко едни хора залепиха блока на ЗИЛ-157 и не е мръднал много е добро това лепило а ти колега си оправи МЗ-то с това лепило много е добро. icon_wink
lachi_racing
Потребител
Потребител

Брой мнения : 123

Писане  lachi on Вто 30 Авг 2011, 03:30

Пропадането на спирачката е от износена гумичка на помпата - тази на буталото. Капачката и нейното уплътнение нямат нищо общо с твоя проблем, както и затягането на маркуча. Напразно си отваряш работа. Лепенето с лепила не го препоръчвам. Все пак става въпрос за налягане и за спирачка. От това може да зависи нечии живот в определен момент. Най-добре нова помпа. Заварката с аргон мисля, че също няма да се получи, защото е тънкостенен детайл, а има резба и уплътнителна повърхност.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 958

Писане  nbajani on Сря 31 Авг 2011, 01:54

Благодаря за съветите остава да изпадне някоя помпа .Ще е от някое японско ендуро.
nbajani
Почетен член
Почетен член

Писане  extreme_rider on Сря 31 Авг 2011, 05:33

и от шосе също ще ти върши работа
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348

http://www.bg-nearnici.com

Писане  nbajani on Сря 07 Сеп 2011, 01:16

Има развитие по-проекта:

Без сърце:

Поорязах малко картера понеже се изнервих на мойте планки на двигателя не са заварени гайки и не можех да ги сложа камоли да ги завия и по български с фЛекса Devil

до рамата
Вече двигателчето е на рамата:

Махнах седалката и що да видя:

Инсталацията на баница но нали ще го правим ендуро:
nbajani
Почетен член
Почетен член

Писане  nbajani on Сря 07 Сеп 2011, 01:43

Проблемите по мотора вървят с пълна сила Zasramen Установих,че не зарежда акумулатора помислих от какво може да е и се спрях първо на генератора.
Понеже мултицета нещо ми се бъгна и като е запален мотора дава некви странни стойности без да съм допрял клемите никаде го измерих с пробна лампа по-следния начин:
Направих си кабелна обувка и я закачих на първата клема долу на статора и другия кабел на маса запалих мотора и не светна така пробвах на всички клемички долу на статора не светеше и това ме навежда на мисълта статор или ротор?

Ето малко снимки на моторетката върви супер с 15 зъба преден венец катери байрите без проблеми много е рязък абе кеф.

Намерих и спирачна помпа от колега от друг форум помпата е нисин от някакво голямо ендуро или пистарка имаше чудене как да я пригодим понеже на мз-то се завива на резба а тази е на малко по друг начин и колегата извади от шкафа един преходник и всичко съвпадна точно без забележки за което много му благодаря

Ето преходника:

нов филтър мисля да карам без капака за филтъра за да дърпа повече свеж въздух.
Снимка на мотора:

Вече с фар:

Дали са реални не се знае понеже двигателя е бил цепен:

Малко грозно ми стана работата но поне е ефективно от конзолите нищо не беше останало на оборотомера и километража нито една лампичка не светеше инсталацията беше оплеската с изолир и развъркана тотално и реших да си преправя всичко и да оставя само ключе за контакт и за фара използвах зелената лампичка от километража да светва когато съм на контакт и разкарах всички излишни боклуци кабели и тем подобни нали все пак ще е само за гората hihihihi

Колега ако някой има идей за зареждането да пише
nbajani
Почетен член
Почетен член

Писане  Toecutter on Сря 07 Сеп 2011, 02:18

моито виждане е че така филтъра ти няма да дърпа по свеж въздух а по мръсен first thankyou особено ако караш по земен път с пепел hihihihi Този тип МЗ та може де се кара и без акумулатор между изводите на клема Д плюс и Д минус на токоизправителя се свързва кондензатор 2,5 микрофарада 50 волта first
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1237

Писане  nbajani on Пон 12 Сеп 2011, 03:03

Тази седмица се повозих с мотора въпреки проблемите му:

Много съм доволен от моторетката в гората върви супер не отстъпваше на хондата от снимките а на байрите направо го скъсвах,уцелил съм предавателните числа направих си около 50 км возене по горите и пътищата с два акумулатора понеже не зарежда и проблема е в генератора.Имам няколко много гадни и дразнещи проблема на първо място е зареждането после ми превъртя долното болче на капачката дето е оборотомера и от там тече масло.Малко си пойзтича и от карба по-байрите и дупките но ще го оправя с нова гарнитурка и някаква корекция в нивото ако се наложи.
Нека който може да ми помогне с проблемите със зареждането да сподели от нещо друго да се присади запалване което е безакумулаторно?
Поздрави
nbajani
Почетен член
Почетен член

Писане  Петър Пейков on Пон 12 Сеп 2011, 03:30

Супер моторетка става, а проблемите постепенно ще се изгладят icon_wink
А за сега газ и не се давай на японките biker

Модератор
Модератор

Брой мнения : 953

http://www.shiroka-laka.com/

Писане  BaPHa on Пон 12 Сеп 2011, 03:32

Браво добре е добре е :) И аз 2 дена бачках по балкана :D
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Писане  nbajani on Пон 12 Сеп 2011, 03:44

Благодаря отзивите колеги,с нетърпение чакам следващата събота да отида при мотора.Не се давам на японките обаче забелязвам,че много малко от младите знаят за съществуването на мз според тях двигателя е 350цц зарди големия цилиндър hihihihi
nbajani
Почетен член
Почетен член

Писане  BaPHa on Пон 12 Сеп 2011, 03:51

Има толкова много хора които гледат с надсмешка към тези мотори мз-та симсони и т.н но незнаят каква е тръпката да караш някой от тези мотори :)
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Писане  penko945 on Чет 06 Окт 2011, 17:57

nbajani написа:
Нека който може да ми помогне с проблемите със зареждането да сподели от нещо друго да се присади запалване което е безакумулаторно?
Поздрави
Имам електронно запалване от карпати ако може да стане за твоя ще ти го продам
Ако имаш интерес пиши на скупе: penko945

penko945

Брой мнения : 1

Писане  nbajani on Пет 07 Окт 2011, 00:33

Благодаря колега за сега ще се мъча да оправя нормалното понеже си е доста мощен алтернатор,лошото е,че напоследък нямам никакво време да се занимавам с моторетката добрече са разните форуми иначе ще откача cenzura
nbajani
Почетен член
Почетен член

MZ ETZ 250

Писане  mzTeam on Чет 02 Фев 2012, 00:31

браво колега супер си го направил мотора сега и аз започвам един такъв проект и щте кача тема в раздела като започна едно etz 150 щте го правя за гората а доколкото запалването сложи от вазxoд 175 от новия модел дето са 12в и няма да имаш проблеми аз съм го правил на мои мотор icon_wink hihihihi
mzTeam
Потребител
Потребител

Брой мнения : 135

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

- Similar topics