MZ i Simson
Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

+4
lachi_racing
Interface
extreme_rider
petkov_2006
8 posters

Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  petkov_2006 Сря 31 Авг 2011, 04:30

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Dsc00327z.th
Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Dsc00328md.th
Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Dsc00329ol.th
Здравейте колеги!Искам да споделя едно мое "изобретение"което направих още преди 5-6 години.В задната част на седалката е заварена панта която позволява повдигането и.Под седалката е монтирана кутия за инструменти за бърз достъп-ключ за свещта,отверки,резервни свещи,парцали за бърсане и др.Удобно е!Поздрави!

petkov_2006
Новак
Новак

Брой мнения : 37
Points : 41
Reputation : 2
Join date : 19.08.2011

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  extreme_rider Сря 31 Авг 2011, 05:41

лично по мое мнение няма смисъл от това - симсона има достатъчно голям и удобен отсег за инструменти
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  Interface Нед 11 Сеп 2011, 01:08

Напълно съм съгласен с extreme_rider. Всичките ми нужни инструменти са в левия капак, има си ключалка и няма никаква, ама никаква нужда от друга кутия. Ключ за свещи + свещ + ключ 10 + ключ 13 + две отвертки + не знам си какво още, май и скоба за магнета има, мисля, че тези инструменти са пре-пре-предостатъчни.
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  lachi_racing Нед 11 Сеп 2011, 03:09

Да в левия капак се побират необходимите неща и аз съм на това мнение. icon_wink
lachi_racing
lachi_racing
Потребител
Потребител

Брой мнения : 123
Points : 142
Reputation : 2
Join date : 26.09.2010

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  petkov_2006 Вто 13 Сеп 2011, 21:21

Никой не оспорва факта,че зад капаците се събира комплекта с инструменти!Могат да се съберат даже и три комплекта!Май не четете какво съм писал-"за БЪРЗ достъп"!Лично на мен ми е много по удобно с едно движение да вдигна седалката и да взема най необходимото,отколкото да отварям капаци!Поздрави!

petkov_2006
Новак
Новак

Брой мнения : 37
Points : 41
Reputation : 2
Join date : 19.08.2011

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  Interface Вто 13 Сеп 2011, 21:29

Имам един въпрос - това "едно движение" може ли да доведе до лесно открадване на инструментите ти? Защото аз на левия капак имам ключалка и ще ти се види по-лесно да откраднеш целия симсон, отколкото да избиеш ключалката. При положение, че ми се налага да го оставям по паркинги и под блоковете не си заслужава да рискувам нужни за мен инструменти заради малко мързел. А и толкова често ли ти се чупи симсонката, че да ти трябва бърз и лесен достъп до инструменти Surprised
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  petkov_2006 Вто 13 Сеп 2011, 21:40

Въпроса с кражбата при мен не стои на дневен ред,защото живея на село и всички ме познават.Мотора цял ден стои на улицата и никой не пипа!Относно това дали се чупи често-не,не се чупи!Само цапа свещта малко по често от нормалното.

petkov_2006
Новак
Новак

Брой мнения : 37
Points : 41
Reputation : 2
Join date : 19.08.2011

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  Interface Сря 14 Сеп 2011, 02:52

последното ти мнение напълно обезсмисли направата на кутията (поне за целта, която пише в първия пост - бърз и лесен достъп до инструменти) иначе е добра идея доста скутери имат достатъчно голям кош под седалката за да поберат каската вместо да си я разнасяш като кофичка по пътя
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  nbajani Чет 15 Сеп 2011, 02:23

Какво веднага се нахвърлихте върху колегата на мен лично ми харесва и може да се използва не само за инструменти а и за нещо друго.
nbajani
nbajani
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 502
Points : 609
Reputation : 33
Join date : 13.07.2010
Age : 30

http://simson.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  lachi Чет 15 Сеп 2011, 03:01

Interface написа:последното ти мнение напълно обезсмисли направата на кутията (поне за целта, която пише в първия пост - бърз и лесен достъп до инструменти) иначе е добра идея доста скутери имат достатъчно голям кош под седалката за да поберат каската вместо да си я разнасяш като кофичка по пътя
С какво по-точно се обезсмисля, колега?
Човека дава идея, но никой не е задължен да го прави. Според мен е по-удобно да вдигнеш седалката при работещ двигател, да вземеш отвертка и да регулираш оборотите, отколкото да гасиш двигателя, да отваряш капака (който се отваря с ключ), да се чудиш къде да го оставиш, за да не го издраскаш или напълниш с пясък, да извадиш отвертката от калъф, защото ако не е в такъв, повечето инструменти ще изпаднат по земята, да запалиш двигателя и след регулировката следва същото упражнение в обратен ред. Вместо да се опитвате да убедите колегата колко безполезна е идеята му, достатъчно е да не я осъществявате и да не я коментирате. Иначе никой няма да споделя идеите си, колкото и по-добри да са те.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  CrazyTo Чет 15 Сеп 2011, 04:59

Това попринцип е много използваемо.. (поне за мен), защото ако нямаш джобове, къде ще си оставиш парите, или телефона когато караш..? Интересна идея.. Не ми е хрумвало за подобно нещо =]

CrazyTo
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 74
Points : 87
Reputation : 3
Join date : 05.11.2010
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  Interface Чет 15 Сеп 2011, 06:01

CrazyTo ти живееш във Велико Търново. Я ми обясни как по-точно ще си оставиш телефон за около 500 лева в метална кутия и ако ти се наложи да минеш покрай новата болница да му е*еш мамата, бабата, таткото, братята, тъщата и цялата рода изобщо? Стотинките какво - в салфетка ли ще ги завиваш или в тоалетна хартия... Към lachi: Щом на пича, който си го е направил му е удобно, нека си го ползва, просто не ми беше ясно к'во се случва с тея леснодостъпни инструменти, ако си оставя мотора (както често правя) пред входа и се кача да обядвам? И още един въпрос - ти хубаво даде пример с карбуратора, ама ще ме извиняваш, карбуратор не се настройва всеки ден, за да ти трябва отвертка денонощно под седалката. Моя го свалих за почистване, запалих и го настроих на място, направих едно кръгче, видях, че върви перфектно, прибрах си инструментите и от тогава не съм ги използвал...не ми се е и налагало, няма и да ми се наложи :) Нямам нищо против креативността на колегата от форума, просто нека я насочи към нещо наистина полезно, а не към подаряване на цял куп инструменти на незнайния им нов собственик. Само една тресчотка от здравите е от порядъка на 20 лева. Тази кутия би била удобна да си държиш бутилка с масло, когато зареждаш бензин, но дори и тогава трябва да изключиш двигателя, защото това е едно от правилата, когато спреш на бензиностанция. Под левия капак освен инструментите имам шишенце 180мл. пълно с масло, което е точно за един резервоар. Не е лоша кутията под седалката, но е непрактична и безсмислена. При отделено маса пространство за инструменти няма смисъл от още такова. Да си оставя симсона на центъра и да си взема инструментите с мен докато съм по магазините е безсмислено, да слагам ключалка на седалката е още по-безсмислено при наличието на готова такава за левия капак. Кофти че ми приемате постовете само като израз на лоши чувства, това е просто градивна критика... Ако измисли кош под седалката където да се събира каска даже съм готов да му платя за да ми направи и на мен такъв :)
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  CrazyTo Чет 15 Сеп 2011, 07:04

Interface - 1-во.. Страхотно мнение... Честно.. Зачудих се малко.. 2-ро... И какво като живея във търново.. Това не означава, че там карам... 3-то.. Това с болницата не го разбрах.. Там пътя е хубав .. Няма дупки..? Surprised ... Та исках да се изразя,че може да си оставиш там телефона замалко... само в периода, когато караш.. Иначе си го взимаш в ръка.. А това за парите в салфетка беше много безмислено, при положение че ако ще си правя такава кутия (което никога няма да стане) ще я правя без дупки, и вътре ще подложа някакво дунапренче, за да не е направо на метал.. А впрочем, ти знаеш ли че ако в така прословутата лява кутия има акумулатор, аз къде ще си държа инструментите..?? Ако е в лявата.. ще се окисляват от парите, излизащи от акумулатора.. А в дясната кутия не се слага нищо, все пак там стои въздушният филтър, и за да може да поема повече въздух, в тази кутия нищо не се слага.. Но стига спам! spam

П.П. А и ти ако имаш 500 лева за телефон, е аз нямам!

CrazyTo
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 74
Points : 87
Reputation : 3
Join date : 05.11.2010
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  Interface Пет 16 Сеп 2011, 02:43

добре как изобщо допускаш да ти се окислят инструментите? Аз такива проблеми пък нямам... Доста често, когато карам из Търново и околностите шанса да вляза в огромна дупка, че чак да ми се забие телефона в седалката при наличие на такава кутия е огромен... То колкото и да гледаш и да се оглеждаш и да внимаваш ей го на - днес карах в Беляковец на първа със 10 и ми се разбиха бъбреците... е*ати и инфраструктурата и пътищата. За салфетката нямах предвид за дупки по кутията и дунапрен, ами при каране от вибрации и леки бабуни шанса стотинките да попаднат върху екрана на телефона ти е повече от голям... Още по-зле ако нямаш и пари за нов телефон това значи, че трябва доста добре да пазиш стария. Кофти идея да го боднеш в такава кутия заедно със стотинки, а се предполага, че като нямаш джобове в същата кутия ще си сложиш и ключовете за вкъщи... Моята връзка е доста обемна и без проблем ще ми направи екрана на телефона на дъска за рисуване. :)
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  CrazyTo Пет 16 Сеп 2011, 04:22

E тва със екрана - дъска за рисуване ме уби направо.. Еми аз си имам мнение, което немога да го израза, така че да ме разберете.. Впрочем за беляковец, там пътят е ужасен, а аз се заядох за болницата (както ти сам каза в предишното мнение) защото там скоро беше направен ремонт.. =]

CrazyTo
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 74
Points : 87
Reputation : 3
Join date : 05.11.2010
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  Interface Пет 16 Сеп 2011, 17:14

Да днес като карах вече беше пооправено, но точно там, където беше кръстовището и такситата ти оставаха от дясната страна (в посока кръговото, точно преди болницата) имаше такъв огромен трап по дължината на цялата улица, че чак спрях да огледам да не съм сгънал някоя капла. То като пече слънцето отпред и се отразява във асфалта нищо не може да се види и е направо ужас...
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  antonio_sladkiq Пет 13 Мар 2015, 20:15


antonio_sladkiq

Брой мнения : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 13.09.2014

Върнете се в началото Go down

Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея. Empty Re: Подвижна седалка и кутия за инструменти под нея.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите