MZ i Simson

Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

Дилема със скоростите на С-51

Предишната тема Следващата тема Go down

Дилема със скоростите на С-51

Писане  Interface on Нед 11 Сеп 2011, 18:50

Карам Симсон С-51. Днес обикалях в околностите на града, на около 30-40 километра от Търново. Докато карам градско, предавките са идеални - първа за потегляне, особено с двама човека по баирите потегля перфектно; втората я ползвам най-често по завоите или кръговите кръстовища, след което веднага сменям на трета. Дотук всичко е перфектно. Когато изляза извън града, тогава настава ад и ужас. Въпреки, че съм натегнал прекалено много спирачките, симсонката не си поплюва и се дърпа доста стабилно, само че усещам как третата предавка ѝ идва доста къса извънградско и се моли за четвърта, която да обере високите обороти и да поддържа нормална скорост. Когато карам сам, извънградско и баири и склонове - все на трета. Не е работа това. Мислех да сменя предната зъбчатка с малко по-голяма, но все ми се струва, че така ще умрат първите две предавки. Имате ли някакви идеи и възможно ли е да се сложи четвърта скорост, която да е след третата, или пък да кажете как се държи симсон със сменен преден венец със 1 зъб повече примерно?
Според мен не е нормално с 50км/час да карам на трета, със 80 на трета и със 90-100 пак на трета. Много се мъчи двигателчето във високите обороти, а си го харесвам и искам да го запазя максимално дълго. Тук са излишни малоумни коментари от сорта на "няма да караш толкова бързо, ще си караш с 50", по простата причина, че ми омръзна разни тираджии и пернишки гоУфове да ме задминават на 50 сантиметра от огледалото ми в завой, докато аз се старая да пазя ресурса на неотваряния досега двигател.

П.П. нямам грам идея защо темата ми попадна в този раздел. Явно съм цъкнал без да искам на грешното място.

Ей сега се разрових из един сайт за резервни части, та гледам тук зъбчатки за трета скорост на С-51(3скорости) и са с различно количество зъби. Някой има ли идея колко зъба е третата скорост оригинално и колко би било добре да се сложи без да умре мотора на пътя?
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Re: Дилема със скоростите на С-51

Писане  lachi on Пон 12 Сеп 2011, 05:32

В много теми се изказваш, сякаш си компетентен, а сега задаваш елементарен въпрос. Ако си направиш труда да разровиш из форума, ще намериш теми, в които се коментира добавянето на четвърта скорост. Имай предвид, че зъбните колела не работят по единични, а в двойка. Това значи, че ако смениш едно, трябва да смениш и другото от двойката. Също така и превключващия механизъм. Виж цените, прекарай ги през калкулатора и сам прецени, какво ще правиш.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 954

Писане  Петър Пейков on Пон 12 Сеп 2011, 20:55

Значи попринцип 4та при Ендуро е със същите предавателни числа както 3тата предавка на твоя, освен ако както казваш има зъбни колела с различен брой зъби, а за слагането на по- голяма зъбчатка отпред наистина 1 зъб дава голяма разлика, аз вчера си сложих 1 зъб по- МАЛКА и разликата е голяма, но друг е въпроса дали с по- голям зъбак няма да вижда зор из баирите, особенно с 2ма души.
А какво ще рече това "Според мен не е нормално с 50км/час да карам на трета, със 80 на трета и със 90-100 пак на трета" това значи ли че симсона ти вдига 90-100 Zasramen

Модератор
Модератор

Брой мнения : 953

http://www.shiroka-laka.com/

Писане  extreme_rider on Пон 12 Сеп 2011, 21:52

Ще падна от стола hihihihi hihihihi hihihihi 90-100 hihihihi hihihihi hihihihi ай стига бе ... hihihihi hihihihi hihihihi +1 отпред и си готов . 1 повече отпред не дава толкова голяма разлика колкото си мислиш , а ако се съмняваш сметни предавателното число с 16 зъба и с 15зъба и сравни получените стойностти и сам ще си отговориш на въпроса който задаваш icon_wink
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2347

http://www.bg-nearnici.com

Писане  Interface on Вто 13 Сеп 2011, 12:32

lachi, аз прегледах някои теми от форума, но всички говорят за добавяне на четвърта скорост с цел да се получи като Ендуро. Аз искам да постигна друг ефект - предполагам си гледал в YouTube как симсони с 4 или 5 скорости си ускоряват доста добре и вървят прилично. Понеже когато карам извънградско със 70 примерно симсона държи доста висок оборот искам да добавя една 4-та, която да поддържа по-ниски обороти при по-високите скорости. Понеже досега не ми се е налагало да се занимавам със предавките на симсона затова задавам този елементарен за теб въпрос. Мисля, че е абсолютно безсмислено да купувам 2-3 зъбчатки за симсона и да напасвам проба-грешка, след като мога да попитам съфорумници, които са карали с други зъбчатки да споделят впечатленията си.

Петър Пейков - да, с мен симсона държи 90 километра в час на почти максимални обороти на двигателя

extreme_rider - чудих се, чудих се и май наистина разликата с 1 зъб не е толкова голяма когато става дума за скорост, но за сметка на това има голям шанс някои търновски баири да не ги качва на 1ва с двама човека... Освен след още няколко хиляди километра когато се скапе двигателя да сложа направо цилиндър глава и бутало 60 и да сложа преден пиньон с 2-3 зъба повече?
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Писане  Pecata on Вто 20 Сеп 2011, 14:34

Заинтригуваме ме колега с тези 90км/ч. Колко килограма тежиш?
Аз отпред съм с 15 зъба, тежа близо 80кг. и моето мнение е, че му е тежичко на двигателя. Трудно набира и вдига оборотите. Възможно е да е от неправилно центрован двигател/карбуратор, но доста опити правих и все си е така.
Решил съм и аз да сложа по-голям цилиндър (евентуално карбуратор), оставам си с 15-те зъба отпред и четвърта възходяща скорост:

Pecata
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 77

Писане  Interface on Сря 21 Сеп 2011, 00:27

Тежа 73 килограма, със стандартната зъбчатка съм, не се сещам в момента колко зъба беше... Моето двигателче няма проблем със набирането, но има проблем със високите обороти. Мъчи се адски много извънградско и ми е жал за добрия двигател. Точно това исках да попитам и аз, съществува ли такава четвърта възходяща скорост, чието предавателно число е по-малко от това на трета (по-дълга е) и как би се държало със по-голяма зъбчатка. Благодаря за споделената информация, защото определено ще ми е от голяма полза. :)
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Писане  power56 on Сря 23 Ное 2011, 01:24

Колега за предавателните числа вътре не знам ,но смених предната забчатка от 15 зъба на 17 зъба Zasramen . В баир като баир с 2-ма по 90кила симсона на 2ра варви малко кофти ,а за 3-та забравям .С мене си само по баирите нямам проблеми и 3-та да си ударя и си перка стабилно ,обаче на дълго значително си се усеща за конкретна скорост не мога да ги кажа ,но усещам че си се свижа с прилична скорост и двигателя си работи спокойно Hmmm Hmmm

П.С. сложих си с 17 зъба и знаех ,че по баирите ще си умира с 2-ма по тежки ,но аз обичам да си воза само мен hihihihi hihihihi Дано съм ти бил полезен :)))
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 472

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото