MZ i Simson

Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

проект БАЛРОВЕЦ

Предишната тема Следващата тема Go down

проект БАЛРОВЕЦ

Писане  Mz-ETZ251 on Пет 30 Сеп 2011, 01:55

от месеци ми се мотае из ума тази идея да направя БАЛКАН 50 ТРИКОЛКА С ДВГ ОТ КОВРОВЕЦ175, взех я от това

ето малко монтаж извинявам се че не много сполучлив защото съм го правил с paint. ето го и проекта

няма да е на тази рамка а на една по стара имам ремаркенце от тракторче и мисля с него да го направя обаче задвижването не съм го измислил
някакви идеи? Question SOS
Mz-ETZ251
Новак
Новак

Брой мнения : 30

Върнете се в началото Go down

Re: проект БАЛРОВЕЦ

Писане  BaPHa on Пет 30 Сеп 2011, 02:01

http://bapha.snimka.bg/motorcycles/balrovec.595122 Ето един такъв екземпляр на мой приятел който ходим на неговото село от време на време да го караме рамка от балкан 50 двигател ковровец 175 :) И успех с начинанието !
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741

Писане  rsi on Пет 30 Сеп 2011, 02:32

Може да се направи колега само трябва всичко да се направи добре и да се укрепи за да няма проблеми. Аз преди време си бях направил нещо, като бъги или четириколка с двигател от балкан 50 кубика, амортисьори и други разни части. Успях да го сглобя и да пригодя двигателя към конструкцията относно задвижването беше посредством вериги. Сложих доста неща като, управление и седалка и т.н.,обаче неможах да го карам много. Постояно изникваше нещо, което сдаваше багажа.

П.п. Колега успех с твоя проект. Поздрави icon_wink
П.п. Ще следя темата
rsi
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 83

Писане  Mz-ETZ251 on Пет 30 Сеп 2011, 02:39

мерси ще падне доста труд но пък зимата няма ко да са прай thankyou
Mz-ETZ251
Новак
Новак

Писане  simson__s50 on Пет 30 Сеп 2011, 03:17

Колега може ли да попитам как ще направиш задвижването от двигателя към задните колела..... аз мисля че ако не се сложи нещо като диференциал няма как да стане смисъл трудно ще взимаш остри завой
попитах защото и аз миналото лято направих с едни приятели едно етз 250 на триколка всичко беше ок със изключение на завиването дойде ли завои аз завивам то си върви напред и накрая скъса полуоската между двете колела cenzura
Поздрави icon_wink
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 180

Писане  BaPHa on Пет 30 Сеп 2011, 12:47

Задвижването предполагам ще е с верига и зъбак отзаде.Но да каже колегата :)
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Писане  extreme_rider on Пет 30 Сеп 2011, 12:57

верига и зъбак като задната ос от едната страна свободна и няма да има никакви проблеми колегата icon_wink
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2347

http://www.bg-nearnici.com

Писане  simson__s50 on Пет 30 Сеп 2011, 20:41

extreme_rider написа:верига и зъбак като задната ос от едната страна свободна и няма да има никакви проблеми колегата icon_wink

е да колега ама по хубаво ще стане със двете колела....
аз мисля да сложа диференциал от трабанче.... но ще има бая работа
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Писане  Mad Max on Пет 30 Сеп 2011, 20:53

Мотоциклетите с кошове имат също и задна предавка, а Уралите и Някои Ижове имат режим и двете задни колела да са задвижващи. С пиньон и верига е най - лесният начин на задвижване. С този кардан едвали ще е лесно. Ще трябва диференциал и карданни предавки, или друг вариант с някакви полуоски и карета, ама вече идва доста сложно за изпълнение.

Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 842

http://www.stihl.bg

Писане  ivan ivanov 1991 on Съб 01 Окт 2011, 20:42

на тея четириколки атв-та дето с ос и зъбак нали двете гуми си се въртят заедно се едно е блокаж,,или се лъжа,говора за тея по обикновенните и тея по евтините както и китайските,е вярно е че са с две колела отпреде но отзаде мисля че са така както споменах
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032

Писане  simson__s50 on Съб 01 Окт 2011, 20:51

ivan ivanov 1991 написа:на тея четириколки атв-та дето с ос и зъбак нали двете гуми си се въртят заедно се едно е блокаж,,или се лъжа,говора за тея по обикновенните и тея по евтините както и китайските,е вярно е че са с две колела отпреде но отзаде мисля че са така както споменах
колега незнам как са направени ама трябва да има нещо като деференциал щото ако са зацепени и двете гуми постоянно като при (блокаж) няма да може да завива
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Писане  ivan ivanov 1991 on Съб 01 Окт 2011, 21:09

ми тука едно момче има атв 110 кубика китайско и мисля че беше като блокаж,то се вижда само една ос с една зъбчатка
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Писане  nbajani on Съб 08 Окт 2011, 21:41

Ще може да завива ако е изчислено добре коли със заварен диференциал виждали ли сте?Колкото по бързо се движи толкова по-лесно ще завива,даже ако има пясък и чакъл ще поднася icon_wink
nbajani
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 502

http://simson.hit.bg/

Писане  Kirilpm on Вто 11 Окт 2011, 13:28

С заварен диференциал или блокаж влезеш ли в завой с повече от 40 влизаш не в завоя ами в оградата или дървото покрай него.Коли с заварен диференциал се правят за драг или просто е така да вдигат пушилка,ефекта върху цялото задно предаване при завой е пагубен.Тва че ако е сметнато ще завива за мен е глупост,съмнява ме че си видял кола с шпер...Пробвайте да завивате с някой джип при включен заден блокаж те са сметнати да вървят с блокиран диференциал но там където има кал и гумите се суркат свободно.Най-лесния начин да го направиш е с едно задвижващо колело,двигателя няма толкова сила,че да седиш на място и да се въртиш спокойно.С тея диференциали и кардани дето ти предлагат ще ти трябва двигател от Урал.А за да ти е най-лесно си намери двигател от малка картинг количка,ще ме споменаваш ако намериш такъв,хем поставянето ще ти е лесно хем ще имаш диференциал.
Ето и едно кратко образователно клипче мисля,че за някой ще е от полза http://www.youtube.com/watch?v=2dIgW5EU8

Kirilpm
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68

Писане  BaPHa on Вто 11 Окт 2011, 14:22

Колега линка който си дал не работи mrazqPC А за това си прав а ко му сложиш "ШПЕР"(заварен) деференциал то няма да може да завива както трябва мой приятел има такава лада и повярвайте ми направена е за дрифт и не може да се кара спокойно малко газ да подадеш и се завърта.Поздрави dance
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Писане  nbajani on Сря 12 Окт 2011, 00:40

Виждал съм и съм се возил в кола с шпер диф и си завива перфектно а като подадеш гас идва кефа става въпрос за бмв возил съм се и със заварен диф. и там проблема е само при паркирането иначе може да се завива и без да се обърнеш.Карал съм и картинг без диференциал а само една ос на която е веригата зъбчадка и спирачка и той си завива без проблеми,в джип със блокаж съм се возил (има опция само задно и блокаж) и като му подадеш гас си върви напред като отпуснеш и завива.Който както иска да си го прави но не смятате ли че ако задвижващото колело е дясното при ляв завой какво ще става? според мен по добре 100% блокаж и завой с вратите hihihihi
Поздрави
nbajani
Почетен член
Почетен член

Писане  Kirilpm on Сря 12 Окт 2011, 02:32

Аз проблема го виждам там че при 100% блокаж натоварванията са големи.Следната схема едната гума трябва да намали за да завие другата може да си запази оборотите,но при директна предавка няма начин това да стане ако полуоската/оста не се скъса или гумата не приплъзне,оттам идва това,че приплъзването е нежелателно,особено в бъгита атв-та картинги,при колата може да се овладее лесно,все пак имаш 1 тон желязо като минимум.При джиповете има различни блокажи,на раздатката ,на предния диф и на задния диф с блокирана раздатка можеш да завиваш,дори да паркираш,с блокиран заден диференциал може да завиваш,но може да го направиш за сметка на някоя зъбчатка,с преден поне аз не бих пробвал.Шпера е друга бира(особено при бмв Е30 icon_wink ) диференциал с ограничено приплъзване или LSD караш си нормално стандартна хипоидна предавка,дадеш газ рязко и блокира но не напълно затова ги водят 60% шпер 70% и т.н. има и различни типове и различни суми.Да си призная с двигател от Ковровец 175 не съм се сблъсквал но не вярвам да е нещо с 30к.с. та при подаване на газ в завой задвижваната гума да полудее,единствения проблем на практика може да се появи при тръгване в пресечен терен,просто тръгване няма да има.Поздрави Biri4ka
http://www.youtube.com/watch?v=kJY9SxDOTog

Kirilpm
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68

Писане  nbajani on Чет 13 Окт 2011, 03:59

off-topic
Мдаа шпер бмв...нечаквано добра комбинация bigok там е с ограничено приплъзване но е 25%
Иначе на атв-етата са си 100% блокаж виждал съм и има предупреждения да не се кара по асвалт защото е блокиран и било опасно hihihihi а на предния диф може да се отключва
Ако на човека му се занимава да го прави но според мен не си заслужава усилията освен ако има много свободно време телоподаващо/електрожен и желязо в излишък.
Поздрави
nbajani
Почетен член
Почетен член

Писане  Mz-ETZ251 on Чет 13 Окт 2011, 23:47

комшията има едно атв отзад е на една ос обаче не го бърка завиването като му подаде а завои газ и завоя го взима на дрифт незнам дали и със двигателя от ковровец ще прави така за да го направя с една ос ако няма да прави така направо само от едната страна ще е задвижването пък като закопае някъде ще се тика moto biker eusa_wall
Mz-ETZ251
Новак
Новак

Писане  lachi on Пет 14 Окт 2011, 00:59

Колеги, когато има две колела на една ос (мост), за да се движи леко и стабилно, трябва да са свързани по определен начин. Ако са двигателни, трябва да има диференциал, ако са управляващи, трябва да има кормилен трапец. Ако са двигателни и управляващи - и двете. В противен случай в завой вътрешните колела ще боксуват, а външните ще приплъзват, което е причина за нестабилно поведение, по-интензивно износване на гумите, дори скъсване на задвижващата ос. Понеже на АТВ разстоянието между двете колела (ляво и дясно) е малко, този ефект може слабо да се усеща, но той съществува. Виждал съм скъсана ос, която така беше заварена, че цялата задница се люлееше при движение.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 958

Писане  simson__s50 on Пет 14 Окт 2011, 03:09

колега напълно съм съгласен с теб атв е по тясно и по леко и със газ ...... аз като си правих моята самоделка както казах завиване остойчивост на пътя ужас и крайния резултат износен съединител превъртяна касетка абе с две думи хвърлих цял двг от етз 250. от начало си мислех купувам една кутия електроди и малко работа и съм готов но после видях че нещата не стоят така беше първо със задвижване на едното колело по шосе добре ама първата сериозна кал и викам помощ тежеше колкото и да го олекотявам безопасността на първо място icon_wink ....после на двете колела направих си на струга една ос сложих я с един венец 88 зъба и отпред 14 нестана. нищо къса ос една след друга .най интересното ми е че по някаква причина както карах по равно и двг се товари много и накрая ми писна и го зарязах.Аз съм на мнение че всичко иска много изчисления!
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Писане  ivan ivanov 1991 on Пет 14 Окт 2011, 18:50

от тоя двигател на ковровец що не си направиш кросов мотор,мисля че ше е по ок от колкото да си играеш да го правиш на 4 колела,а като е кросово пак ше върви навсякъде
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Писане  ivan ivanov 1991 on Пет 14 Окт 2011, 18:51

а някви части имаш ли за тоя ковровец,по точно заплване
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Писане  zzuzi on Вто 18 Окт 2011, 06:04

С една достатъчно здрава(разбирай дебело Джелезо)ос няма да те притеснява чупене и т.н.Ако пък е и по-тесничко отзад-още по-приятно за каране.Не е чак толкова болка за умиране "заварения диф".Ако все пак ти се занимава си има варианти-диф от мотокултиватор или някаква друга селскостопанска техника,нещо на принципа на храповия механизъм,диф от някое строшено голямо АТВ(щот малките и картингите нямат диф)и т.н.
zzuzi
Новак
Новак

Брой мнения : 31

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics