MZ i Simson
Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)  - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)  - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)

+5
Motocross BG
extreme_rider
lachi
Toecutter
Dani
9 posters

Go down

Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)  - Page 2 Empty Re: Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)

Писане  Dani Нед 26 Фев 2012, 01:51

Може ли да помоля някои колега който има Simson S51 Enduro с Електронно било то 6V или 12V да ми измери напрежението което индуцира датчика той е един и същ при 6/12V модели което се явява клема 13 на Комутатора. Ще му бъда много благодарен.Нека го измери с товар ( на работещ мотор ) и без товар само като рита на манивела.Ще ми помогне много :) Zasramen icon_wink
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)  - Page 2 Empty Re: Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)

Писане  ВЕНЧЕНЦО Чет 12 Апр 2012, 13:43

Колега извинявай,че ти ползвам темата,но имам следния проблем.Симсонът ми е с електронно и има слаба искра..когато ритам манивелата лекичко липсва искра като засиля ритането се появява.Пали но прекъсва и работи неравномерно,гасне и понякога отказва да запали.

ВЕНЧЕНЦО
Новак
Новак

Брой мнения : 41
Points : 41
Reputation : 2
Join date : 11.08.2011

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)  - Page 2 Empty Re: Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)

Писане  K.KOLEV79 Сря 06 Юни 2012, 13:58

Това колега ми прилича на липса на маса,ако е отказало електронното няма да дава ток въобще.

K.KOLEV79
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 76
Points : 87
Reputation : 1
Join date : 07.05.2012

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)  - Page 2 Empty Re: Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)

Писане  mitio_pld Пет 10 Май 2013, 04:18

От вчера и аз съм с S51 Ендуро с Електронно на 6V. Нямам проблеми, но ми е много интересно как да си направя центровката, ако се наложи. Новак съм със с това електронно и не съм инженер.
mitio_pld
mitio_pld
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 64
Reputation : 0
Join date : 04.04.2012
Age : 35

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)  - Page 2 Empty Re: Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)

Писане  mirkata12 Пет 10 Май 2013, 04:29

Центровката по принцип се прави по белези на картера и на плочката. В интернет има клипове как го правят хората. Другият варият е на слух. icon_wink
mirkata12
mirkata12
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 85
Points : 106
Reputation : 7
Join date : 20.10.2012

Върнете се в началото Go down

Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)  - Page 2 Empty Re: Simson S51 Enduro - Въпрос за електронното запалване :)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите