MZ i Simson

Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

Феродо Simson

Go down

Феродо Simson

Писане  S_POWER on Пон 12 Мар 2012, 22:44

thank_you Някой да знае с какво лепило може ( и става ) да се залепи феродо към накладките ? thankyou
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 86

Върнете се в началото Go down

Re: Феродо Simson

Писане  BaHko on Вто 13 Мар 2012, 16:46

Нз за такова лепило (то мисля че е специално) ама на симсон никои не си лепи феродо.. Тя едната челюст е мисля че 5 лв. А пак ако си решил върви някаде да ти го залепи специалист (той ще ти вземе повече от колко е цялата челюст) icon_wink
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383

Писане  petar_etz_251 on Сря 14 Мар 2012, 06:03

Колега мися ,че става с алуминиеви нитове но няма смисъл да си играеш по добре си вземи нови biker
petar_etz_251

Брой мнения : 15

Писане  S_POWER on Сря 14 Мар 2012, 20:09

Как 5 лв 12 лева са комплекта накладките на мене ми трябват за 2те гуми пак не ми се дават 24 лв като си имам феродо само не знам как да го залепя ( с какво лепило) cenzura bam-bam SOS
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  Mad Max on Сря 14 Мар 2012, 20:54

Старите ти лепени ли са? Ако двете повърхности са добре почистени предполагам, че Поксипола ще ги залепи, но пък ще са подложени на голямо натоварване, някои ги ковът. Но с Поксипол мисля, че ще стане. Обикновения силикон, мисля че, също би се справил. icon_wink

Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 843

http://www.stihl.bg

Писане  S_POWER on Сря 14 Мар 2012, 21:47

Еми да лепени са ми .. icon_wink Аз мисля ,че на всички оригинални симсонки са лепени ... няма такива дето са ковани . Hmmm Aко ти не си ги наковеш. Та и мойте са лепени ...нямат нитове по тях затова питам с какви лепило мога си залепя новото феродо thankyou cenzura На кое викаш '' Обикновения силикон'' някво лепило ли ? Zasramen http://www.avto-moto83.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4c079dbc8b782.jpg вижте по края как се вижда, че е лепено ! icon_wink
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  Mad Max on Сря 14 Мар 2012, 22:11

Па обикновен(монтажен) силикон, не си ли виждал, продава се подпът и надпът. Едва ли не, май само в аптеките го няма. Каквото и да съм лепил с него, не е мръднало, а съм лепил много неща, вервай ми. Предполагам, ще държи и феродото. Вземи само някой - по качествен (марка) и едвали ще имаш ядове. Малките тубички поксипол колко бяха, май към 4 лева, ще ти остане даже. А Поксипола и той е "яко" лепило. Сега то може да има и много други подходящи, например някаква течна смола, но повечето такива струват повече, отколкото нови челюсти с феродо на тях...

Mad Max
Модератор
Модератор

Писане  S_POWER on Сря 14 Мар 2012, 22:43

А с ''Прома'' няма ли да стане ?? Zasramen щот и той е здраво лепилО ? ?
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  Mad Max on Сря 14 Мар 2012, 22:57

Ами, по принцип е обущарско лепило - за кожа, балатум, платове и такива неща, но пък може и да стане. Нищо не губиш, ако го имаш подръка. Пробвай с каквото имаш, пък ако не става, тогава вземай друго. И запомни, каквото и с каквото да лепиш, преди лепене изчисти хубавичко двете повърхности, които ще се лепят. Силикончето също, не е скъпо. http://marmag.bg/bg/products/%D0%A1%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD-FT-101---%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B8%D0%B2-280%D0%BC%D0%BB./0351005070/ Ето този е на Ceresit, пише цена от 11.50 лева за опаковка, но Ceresit е, едвали не, немска марка номер 1. Има и по - евтини, по 4, 5, 6 лева, които също биха свършили работа. Във всяка железария и във всеки магазин за строителни и крепежни елементи се продават.

Mad Max
Модератор
Модератор

Писане  S_POWER on Чет 15 Мар 2012, 00:50

Едновременно Уплътнява - Лепи - Запълва . Брех ,, аз знам,че са за за уплътняване , пак те били и за лепене ... ММ .. А например с моментно лепило като- Moment,Loctite ? май пак трябва да стане Zasramen thank_you С капчица го залепи,после ти не го мисли hihihihi
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  lachi on Чет 15 Мар 2012, 04:17

Mad Max написа: Ами, по принцип е обущарско лепило - за кожа, балатум, платове и такива неща, но пък може и да стане. Нищо не губиш,
Нищо не губиш, най-много един живот. Щом си готов да експериментираш със спирачките, твоя работа. Обаче, ако се отлепи феродото, нали няма да очакваш спирачката да работи?

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 958

Писане  extreme_rider on Чет 15 Мар 2012, 04:49

още преди години реших, че няма смисъл да откривам топлата вода и да се правя на майстор ... При положение, че ги има залепени да се продават не си заслужава нервите, труда и матерялите, защото със сигурност ще са доста повече отколкото струват на магазина icon_wink
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348

http://www.bg-nearnici.com

Писане  S_POWER on Чет 15 Мар 2012, 23:05

ММ в магазина комплекта е 12 лв. на мене ми трябват 2 комплекта,тоест 24 лв. Защо да не си купя 1 лепило ( обаче не знам какво) и малко труд да си ги залепя ! cenzura Zasramen Не ми се дават още 30 лв. като знам , че това лято дадох 700 лв . cenzura bam-bam
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  extreme_rider on Чет 15 Мар 2012, 23:26

Ти си знаеш... Двукомпонентно би трябвало да свърши работа...
off-topic
На МЗ-то за отпред и за отзад струват близо 100 лева и въпреки това няма да ги кова, а ще ги купя готови, защото не ми се рискува.
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348

http://www.bg-nearnici.com

Писане  S_POWER on Пон 19 Мар 2012, 23:20

Двукомпонентно би трябвало да свърши работа. (Това двукомпонентно..някакво лепило ли е ?) thank_you ( До сега никой не ми е казал с какво лепило може да се залепи феродото ? ) thank_you
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  Mad Max on Пон 19 Мар 2012, 23:44

Да лепило е, смесваш и лепиш. Поксипола е такова - 2 тубички, смесваш и лепиш. Определено, не са разумни експерименти относно тази област. Аз мисля, че, едвали някой тук е тръгнал да си лепи феродо, при положение, че нови накладки, не струват много. Ти какво феродо имаш, ще иска рязане и напасване предполагам, и накрая е много вероятно крайният резултат, да не ти хареса. Ако питаш мен, купи си нови и не се занимавай с глупости. Лепили сме с обикновен силикон феродо на челюсти на ГАЗ 53, до сега, не са испуснали, а не сме лепили малко. Но това при положение, че нови вече, не се намират. Все пак това са елементи, които се нагряват доста и са подложени на, не малко натоварване, а компромиси с тях, никак не са уместни. Чувал съм, че има хора, които се занимават с това, коване и лепене на феродо на съединители и накладки. Питай там, ако знаеш къде има. До колкото съм чувал, се лепи със специално лепило, после се изпича лепилото, като се нагрява.

Mad Max
Модератор
Модератор

Писане  S_POWER on Вто 20 Мар 2012, 01:05

Аз имам феродо. Червено е на цвят.Лесна е работата по рязането и пасването . thank_you Обаче, ще ми трябват доста тyбички Poxipoll и се чудя дали направо да си взема накладки , ма ще ми трябват за 2те гуми.. тоест 24 лв. Пак,ако купя 2 пакетчета Poxipoll , ще ми стигнат да ги залепя тези 4 накладки ?? thank_you или няма да ми стигнат ?
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  S_POWER on Чет 22 Мар 2012, 02:54

Колко прави цената на 1 брой алуминиев нит ? thank_you
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  S_POWER on Съб 31 Мар 2012, 02:43

Ае де, някой не знае ли, името на някое такова СПЕЦИАЛНО лепило cenzura thank_you
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  Петър Пейков on Съб 31 Мар 2012, 03:51

Добре де колега к'во толкова се циганиш с извинение, имам чувството че цепиш стотинката... Та поксипола колко пари бил, та един нит колко ще струва и какво ще стане ще мажеш ще хлепеш и недай си боже като ти се наложи да спреш по- екстремно ти се разлепи феродото какво правим Surprised Има един лаф който не е много за във форума, но е следния "тесен г*з два пъти се цепи", така че по- добре дай 24лв и да ти е мирна главата, това е от мен без лоши чувства icon_wink

Последната промяна е направена от Петър Пейков на Нед 08 Апр 2012, 15:17; мнението е било променяно общо 1 път

Модератор
Модератор

Брой мнения : 953

http://www.shiroka-laka.com/

Писане  S_POWER on Вто 03 Апр 2012, 02:07

И аз,така реших! biker thank_you Hmmm
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Писане  K.KOLEV79 on Пет 18 Май 2012, 16:12

Мен ако питаш от нита по хубаво няма ,един приятел си лепи феродо на предни накладки не знам с какво ,ама видях как му задържа предното колело преди кръстовище и видях и лупинга който направи през кормилото hihihihi .12нита са 2,40 лв. дрелка и чука за 15 мин.си готов,айде късмет

K.KOLEV79
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 76

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

- Similar topics