MZ i Simson
Висок разход Simson  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Висок разход Simson  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Висок разход Simson

4 posters

Go down

Висок разход Simson  Empty Висок разход Simson

Писане  Afda Пет 27 Апр 2012, 01:05

Здравейте.Имам симсон с51 ендуро.От тази година разхода ми е неприлично голям 4,5-5/100. Наливам му 5 литра бензин и карам горе долу 100-120 км и отива на резерва.Засичах го 3 пъти и вече ме ядосва доста е за този мотор пък не се кара много силно.В началото го карах малко по с газ ама сега вече над 40км доста рядко карам и ако карам ще е за 200-300м.Миналата година с 5 литра минавах 200 в най-добрите случай 230 км и отиваше на резерва сега е почти двойно повече :О. Има и едно нещо което пак забелязвам и то е че преди вървеше с над 70 км сега едва 65 прави.Свещта е керемидено червена миналата година беше бяла.Не ми идва на ум какво друго може да е.Сменях свещта, но не се промениха нещата.Двигателя няма никакви странни шумове.

Afda
Потребител
Потребител

Брой мнения : 138
Points : 162
Reputation : 3
Join date : 12.09.2010

Върнете се в началото Go down

Висок разход Simson  Empty Re: Висок разход Simson

Писане  power56 Пет 27 Апр 2012, 01:26

Еми колега може да плаче за шлайф на цилиндър с ново буталце,нови сегменти ,прегледай карбуратора , на кое положение е иглвата ,виж центровката . Ако се е поизносил двигателя ,гълта повече бензин за същата мощност която е била преди , а именно така спада и максималната скорост, замисли се дали сега не даваш повече газ при тръгване , или при набиране, това е симптом за износване. Дано да съм бил полевен колега ! icon_wink icon_wink
power56
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 475
Points : 563
Reputation : 19
Join date : 06.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Висок разход Simson  Empty Re: Висок разход Simson

Писане  ivan ivanov 1991 Пет 27 Апр 2012, 02:57

и аз бих ти дал същия съвет,след време като вече е износен двигателя да речем с газ до половината бяга 40 (примерно) а като е бил здрав с газ до половината може да е вървял 45 км/ч(примерно) мисълта ми е че се налага да навиваш повечко газта за да караш със скороста с която си карал преди когато ти е бил здрав двигателя,,,а ако е здрав може да видиш иглата на кое положение е,защото пластинката която я държи след време се износва и може да се е преместило положението и,измии карбуратора,ако трябва може да го настроиш наново,може да си видиш и центровката,общо взето на цяло ако искаш си пренастрой мотора icon_wink Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Висок разход Simson  Empty Re: Висок разход Simson

Писане  Afda Пет 27 Апр 2012, 11:36

Центровката я изключваме това е електронно пък и пали когато да го пипна от половин ритане.За износване на двигателя не бих казал.Мотора си има ряз и набира яко. В големите баири си карам на 4-та и не се зори.В събота ще разглобя карбуратора да го видя ама съм 90 % сигурен, че не е от него.Иглата не ми е с пластина по някакъв друг начин я правих не помня вече.Имам клип как работи следобед ще го кача да го чуете.Но като го вземах преди 4000 км мах му бяха правили основен ремонт. Значи да е минал 5000 км от основния.Аз винаги го карам с хубаво масло толкова ли бързо да се е износил:О.

http://vbox7.com/play:90ffc4f4a0 това е клипът.

Afda
Потребител
Потребител

Брой мнения : 138
Points : 162
Reputation : 3
Join date : 12.09.2010

Върнете се в началото Go down

Висок разход Simson  Empty Re: Висок разход Simson

Писане  dead_devils Чет 23 Авг 2012, 06:08

зависи какво е времето ако е зима е горе долу нормално да гори толкова при ниски температури апък ако лятото пак гори толкоз незнам Поздрави icon_wink

dead_devils

Брой мнения : 3
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 07.02.2012

Върнете се в началото Go down

Висок разход Simson  Empty Re: Висок разход Simson

Писане  Afda Чет 23 Авг 2012, 15:24

Ами май гори малко абе 1 седмица карам с 5 литра бензин ;д Километража ми май не мери правилно километрите затова си мислех, че гори много.

Afda
Потребител
Потребител

Брой мнения : 138
Points : 162
Reputation : 3
Join date : 12.09.2010

Върнете се в началото Go down

Висок разход Simson  Empty Re: Висок разход Simson

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите