MZ i Simson
въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

+3
Mad Max
kadet1
ivan ivanov 1991
7 posters

Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  ivan ivanov 1991 Пет 15 Юни 2012, 05:14

здравейте момчета,мотора ми си го бях настроил перфектно,и от известно време почна да се бъзика с мене,като го изцедя се чува как на моменти прекасва,а когато е на място като работи на обороти и му навия ряско газта до край и я задържа пак се чува и като я върна гасне,а преди колкото и да го режа на макс си даржи обороти ,свеща е черна,отвивах болчето за въздуха уж да обеднее сместа ама не побелява,по едно време я накарах да стане с керемиден цвят и колко се мина пак стана черна и зема да не си държи обороти и да прекъсва,слагах и чисто нова свещ и пак я прави черна,същата свещ я сложих на симсон който работи и свеща си става с керемиден цвят но на моя не иска ,,,дайте съвети моля ви, thankyou
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  kadet1 Пет 15 Юни 2012, 12:02

При един приятел се получи по същия начин.Смени някои части и се оправи.Не знам какво е сменил ,но ще го попитам и ще ти кажа.
kadet1
kadet1
Новак
Новак

Брой мнения : 41
Points : 68
Reputation : 3
Join date : 17.10.2011
Age : 25

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  ivan ivanov 1991 Пет 15 Юни 2012, 19:49

съмнява ме семеринга,масления ама не знам все пак ,,,мс колега Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  ivan ivanov 1991 Съб 16 Юни 2012, 20:55

някой има ли някви идей кое да опитам за да се оправи,видях че на смукача нямам гумичка,възможно ли е да влиза бензин от там заради дето я няма гумичката и му е повече бензина и да се дави,както казах понякога се форсира много добре направо 6тв се прасне от обороти,а някой път както е на макс прекъсва леко,понякога не може да се изреже толкова много а само до някви средни обороти,два или три пъти се случи да му навия газта до край а мотора седи на обороти се едно е така по4ти минута мина и почна да се мъчи лека полека да се изреже,по принцип като работи добре както си държи обороти и му навиеш газта до край и после като я върнеш тряа да си остане на обороти и да ги държи,а сега не иска,ако се изфорсира както трябва без да прекъсне ,при връщането на газта направо гасне Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  Mad Max Съб 16 Юни 2012, 21:35

Много е вероятно от смукача да е. Щом прави такива анумалии с оборотите, пък и щом ти е богата горивната смес, да ти цапа яко свещи явно, не отваря добре, от това може и оборотите да ти играят. Прегледай смукача. Масления семеринг, ако е избил ще дърпа масло от картерите, пак може да ти е черна свещта, но пък чак и такива анумалии с работата и оборотите... прегледай смукача на първо време, въздушния филтър също.
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  ivan ivanov 1991 Съб 16 Юни 2012, 22:23

благодаря ти за вниманието,значи то и да гори масло от семеринга мисля че няа да е кой знае къв проблем,то по скоро е се едно вместо 20 да сложа 30 гр. масло на литър бензин примерно,но смятам че би трябвало да си работи пак мотора,ако държи обороти те не са мн високи и след 10-15 сек гасне повече не ги задържа,а и преди като му навия газта до край и я върна си пада на ниски и си ги държеше,мн ме съмнява тоя смукач понеже може да съм го отвивал някой път и да ми е паднала гумичката и при завиване да не съм я забелязал че липсва,първо мисля да опитам със смукача,след това може да източа маслото и да сваля капака да вида семеринга,иглата ми е до долу свалена и пак черни затова си мисля че от някъде идва още гориво,а нивото съм го мерил ппо схема и преди си работеше мотора така както съм го правил по схемата а и се пълни до стълбчето както трябва,ако тряа пак ше го мера и него... Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  Mad Max Съб 16 Юни 2012, 23:04

Ами да, колкото и да е износен този семеринг, най - много да просмуква по малко масло. Едвали ще е чак толкова фатално, че да не върви. Все си мисля, че проблемите ти идват от смукача. Погледни го и кажи има ли промяна след ремонтирането му.
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  power56 Нед 17 Юни 2012, 02:14

Колеги ако е от масления семеринг , ще ти качва двигателно масло , а не 2 тактовото , а двигателното не може да гори , но от това според мен неможе да прекъсва , виж си центровката , лулата виж как е , свеща виж разстоянието на електродите .Аз имах този проблем наскоро неможеше нещо да се изреже и гаснеше в ниските , оказа се че се беше задръстил и по едно нанадолнище го оттулих :D:D ,но щом ти често го караш в високите не ти е това проблема .При симсоните се получават понякога страшни аномалии и аз понякога немога да си го обясня , моя например в ниските на свободен ход и глъхне 1-2 сек след това се реже , а когато съм в движение почти не се усеща. Успех с отстраняването , но ако питаш мен прегледай тока (чукче наковалня , кондензатор, бубина , лула , кабел на лулата маси и квото се сетиш) Поздрави icon_wink
power56
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 475
Points : 563
Reputation : 19
Join date : 06.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  ivan ivanov 1991 Нед 17 Юни 2012, 04:18

утре трябва да го погледна вече че неска нямах време,цнтровката е наред,свещи и нови и стари слагам същата работа,най-напред почвам със смукача,понеже нивото на карбуратора е мерено и то,може и още един кондензатор да свържа да опитам как ще е,,,като го изцеждам вече при достигане на максимални обороти се чува прекасването се едно е прекъсвач,това се чува през 3-4 сек при каране с газ до край и при прекъсването се усеща как се препъва се едно мотора
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  K.KOLEV79 Пон 18 Юни 2012, 19:57

След смукача,ако имаш от къде смениш бубината и виж как ще се държи мотора ,спазвай кабелите на бубината + от чукчето на 1 на бобината,проблема малко ми прилича на чукче виж колко отваря и дали не разсейва искрата,свали плочката почисти с чист бензин чукчето с водна щурка на сухо почисти и наковалнята ,сложи щурката на едно оглидалце и така почисти чукчето на равна повърхност ,пък току виж като си свалил плочката се види да ли сермерината не омаслила icon_wink ,пробвай как е ,ако и това не е смени кондензатора ,не връзвай 2 кондензатора че е възможно да те заблудят нещо ,ако единия не работи и другия не работи като са вързани в една ел. верига,ако и двата работят добре, но ако единия избие и 2 та спират ,ако са с различни микро фаради пак си пречат и не работят ,мисля знаеш 22 микро фарада.Семерините също може да правят проблем и да чернее свеща ,маслената ще ти кажа как да я пробаш ,но въздушната се сменя ако вече не пропуснала масло за да я видиш.За маслената семерина ,излючваш контакта спираш бензина ,почваш да тикаш без газ ,20-30 метра и сваляш свеща и ако е омаслена сменяш а и така като си се оцапал сменяй и въздушната icon_wink

K.KOLEV79
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 76
Points : 87
Reputation : 1
Join date : 07.05.2012

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  Mad Max Пон 18 Юни 2012, 20:40

Като свързваш бобини и кондензатори, не върху старите, а ги махаш и свързваш новите. Иначе, не се затваря веригата, ако са избили и все едно, не правиш нищо.
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  spongi Вто 19 Юни 2012, 00:11

Казваш, че центровката е добра ! Какво и е предварението ? Сигурен ли си, че чукчето не е пробито ? Не си прави експерименти с мотора и провери първо предварението на центровката и после чукчето, другото остави за след това.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  ivan ivanov 1991 Вто 19 Юни 2012, 04:54

много ви благодаря за мненията момчета icon_wink ще си поиграя с мотора и ще го накарам да върви както трябва
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  K.KOLEV79 Вто 19 Юни 2012, 14:54

Пиши после от какво се е оправило ,ще сме ти благодарни Biri4ka Biri4ka

K.KOLEV79
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 76
Points : 87
Reputation : 1
Join date : 07.05.2012

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  ivan ivanov 1991 Вто 10 Юли 2012, 14:15

бе тоя мотор почна да се реже много добре ама няма ниски,преди ги държеше а сега ако няжия още малко болчето за обороти почва да ми заяжда шибъра,а и мисля че не е от болчето щом преди това си ги държеше но не знам кажете какво мислите,та като мисля че не е от болчето опитвам с реголиране на върдуха,отвивам чак на 2 и половина оборота и тогава почва да ги държи оборотите но след малко пак гасне,центровката е по белега,и чукчето има искра,но да е пробито не знам ... аааа и болчето за възуха ми се завива от вибрациите и навих малко тефлонова лента мисля че се казва тая за резби на чешмеджииски тръби и става,свеща дава ток ,пипам я докато ритам не ме удря ток и не е избила,понеже докато дава искра свеща направо я държа а ако е избила нали ше ме удари тока а то не ме удря а си дава хубава искра и с малко и по-голямо разстояние... icon_wink
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  ivan ivanov 1991 Вто 10 Юли 2012, 18:29

така ,значи одеве пак го бъзиках,прегледах центровката и почистих чукчето за всеки случай,нямах гумичка на смукача което ме съмняваше най-много,че е проблема и сложих,запалих го регулирах карбуратора-нивото е мерено и е както трябва,от болчето за въздуха само на оборот и половина ми хареса как работи и наистина е така ,защото след като го изкарах да го изцедя на макс работи гладко върви много,при изцеждане на всички скорости не прекъсва,извадих свеща и беше с керемиден цвят,пали лесно мотора,като цяло работи много добре двигателя само с един кусур-не държи обороти,а работи много хубаво,като му обера луфта на жилото на гаста ги държи но знам ,че трябва да ги наглася от болчето което повдига шибъра,обаче ако завия дори много малко болчето ми заяжда шибъра,преди време ги държеше много ниски и не можех нямах чалъм да ги вдигна още заради заяждането,а сега ги държи малко и гасне не успява вече да ги задържи даже и ниските както преди...
та мисълта ми е следната-възможно ли е самото каналче на шибъра в което влиза болчето за регулиране на обороти да се е износило от върха на болчето и да се е удължило малко самото каналче и да не успява болчето да го повдига вече а само да го стяга и да заяжда ... ??? какво мислите,възможно ли е ...?
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  rainbow Вто 10 Юли 2012, 19:54

моя симсон го карам без гумичка на смукача и си работи идеално svirkam si
rainbow
rainbow

Брой мнения : 11
Points : 15
Reputation : 0
Join date : 20.03.2012
Age : 28

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  spongi Сря 11 Юли 2012, 02:21

Пробвай да оправиш карбуратора си като нагласиш жигльора за горивото и застопориш болтчето му на оборот - оборот и половина, а болтчето за /повдигането на шибъра / въздуха на два-два и половина оборота, като преди това сложиш иглата на втората резка от горе на долу. Сигурен съм, че по този начин ще решиш проблема. Пиши какво е станало ако пробваш това което писах ! Успех !
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  K.KOLEV79 Сря 11 Юли 2012, 14:19

Виж сега не му стига въздух на ниските обороти ,смъкни карба.с плоска пила изглади челото на карба.так кадето се хваща с двете шпилки за цилиндъра,после виж в Сливен магазин на Ауто Плюс ,имат един спрей за почистване на карбуратори и дроселови клапи ,на спея има тръбичка продухай на всякъде разглоби всички жигльори продухай всеки отвор,има един отвор като извадиш шибара ще го видиш малък отвор стой долу до иглата ,после с този спрей ако ти е оригинален филтъра с метални частици ,го почисти с спрея ,сглоби го и пиши какво е станало .
С времето по въздушните канали на карба. се натрупва разни мръсотий прах и незнам си още какво но продухване с компресор не става зато с този спрей ,пробван е върши работа ,пази си очите да не ти пръсни ,че е много силен спрей сам ще видиш как ще ти побелеят ръцете от него.
Хайде късмет

K.KOLEV79
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 76
Points : 87
Reputation : 1
Join date : 07.05.2012

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  ivan ivanov 1991 Съб 14 Юли 2012, 03:18

благодаря ви много като се добера тея дни до сливен ще мина за спрей,а иначе мотора работи добре,иглата ми е на първо положение и въздуха на 1,5 оборота и свеща е керемидена,,,

а това отворче е точно пред дупката дето влиза иглата,едно много малко се едно е пробито с игла за шиене нали така Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  K.KOLEV79 Пон 16 Юли 2012, 16:24

Да точно така ,пиши после какво е станало

K.KOLEV79
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 76
Points : 87
Reputation : 1
Join date : 07.05.2012

Върнете се в началото Go down

въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне Empty Re: въпрос относно симсон с51,прекъсва като му дам газ докрай и гасне

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите