MZ i Simson

Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

Проблем с изкачване на нагорнище

Предишната тема Следващата тема Go down

Проблем с изкачване на нагорнище

Писане  ???? on Вто 10 Юли 2012, 03:50

Здравейте . Имам проблем с на баща ми симсона модел с50Б . Тъй като се опитвам да го питам за много неща как да изкачвам нагорнище , защото много не успявам да говоря с него , тъй като има много работа и като се прибере яде на бързо и ляга да спи , може ли от ваш опит да ми дадете съвет щото той уж ми казва че на 1ва се изкачва и на втора може и като го изкача и все започва да ръмжи и след което гасне като сменям или не сменям скорост има ли нещо което правя грешно и как трябва да се прави , аз от скоро започнах да го карам и нямам много опит , тъй като мотора беше от 6 години изкаран от движение и сега беше стегнат . Може ли проблема да е от карбуратора щото , не е в добро състояние , иначе тази седмица като ходим на село ще му се сменя , подплаваци , жигульори и други части в карбуратора .

Ако може дайте ми отговори и отзиви до Четвъртък , щото в Петък заминаваме .
Много ви благодаря!!

????
Гост

Върнете се в началото Go down

Re: Проблем с изкачване на нагорнище

Писане  monkata123 on Вто 10 Юли 2012, 03:56

колега слагаш 1 и гас а не 2 е то зависи от нанагорнището но ако е много стръмно на 2 ще ти угане това не е теория за да пускаш тема тук а трябва да се научиш да го караш. всичко е въпрос на усет

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177

Писане  ivan vasilev on Вто 10 Юли 2012, 04:23

не го човъркай!!!!особено карбуратора,................защото после ,и по надолнище няма да можеш да се возиш по инерция,..........щом не може да изкачи баира,то какво остава,...........до се возиш по надолнището! yoji разрешението на въпроса е от морето!

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104

Писане  ???? on Вто 10 Юли 2012, 05:41

Благодаря много само искам да питам ако сам на първа и веднага след като изкача ли трябва да дам на 2ра , иначе аз няма да човъркам карбуратора баща ми си знае работата .

????
Гост

Писане  extreme_rider on Вто 10 Юли 2012, 06:02

ами ако искаш да продължиш да караш логичното е да включиш втора, ако искаш да спреш си оставаш на неутралната и натискаш спирачките. Покарай го някъде по равно малко от малко да свикнеш с мотора, да го прецениш как работи и тогава се хвърляй по байрите с него. Карбуратора може просто да му направите едно кадърно почистване, което ще му е достатъчно.

extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2346

http://www.bg-nearnici.com

Писане  ???? on Сря 18 Юли 2012, 22:16

Благодаря ви много! Няма ше проблем с изкачването само трябваше като се изкачи да изфурсира на 1ва за да привключа на 2ра иначе ми гаснеше , ако може ми дайте съвет за резервоара че е хванал много ръжда и и запушва крначето , а филтара съвсем го няма и ми влизат боклуци и запушват жигльора в чашката , има ли начин след като се свали ръждата от резервоара да се мине от вътре с лак или боя която да не се разяжда от бензин за да не се образува ръжда и ми предложете някой филтър който да не пропуска каквито и да е боклуци . thank_you

????
Гост

Писане  extreme_rider on Сря 18 Юли 2012, 22:30

1 шепа камани, едри колкото да влизат по 3 през гърловината и яко тръскане icon_wink

extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2346

http://www.bg-nearnici.com

Писане  lachi on Сря 18 Юли 2012, 23:04

Прочети това :
http://bgsimsonimz.forumotion.net/t774-topic#6592
Лак или боя не те съветвам да пробваш, защото може да се разтвори в бензина и да попадне в двигателя, да изгори и да направи по-голяма беля от запушването.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 953

Писане  ???? on Чет 19 Юли 2012, 04:29

lachi написа:Прочети това :
http://bgsimsonimz.forumotion.net/t774-topic#6592
Лак или боя не те съветвам да пробваш, защото може да се разтвори в бензина и да попадне в двигателя, да изгори и да направи по-голяма беля от запушването.

Има ли боя на основа която да не се разтваря в бензин или няква смес от смола ще помогне ли ?

????
Гост

Писане  bracus on Чет 19 Юли 2012, 04:34

Пробвай по някой от описаните по-горе начини - с пясък или камъни и ще се оправи. Важно е после даже и през зимата да има винаги бензин в резервоара, за да не ръждясва.

bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 503

Писане  ???? on Сря 25 Юли 2012, 05:30

Баща ми боядиса резервоара от вътре със силиконова боя капачката също и взех да пробвам с контактен спрей дали ще падне боята от капачката и взе че падна , може ли да стане така и с бензин ? , аз не съм гледал как го е боядисал резервора щото го е правил в работно време и до последно настоявах само да го изчисти без да го боядисва и все викаше не , не . Силиконовата боя от нищо не може да се разтвори ( така и не намерих информация дали се разтваря от бензин ) тези глупости дето ги четеш само лапета като теб ги пишат hihihihi . Като отидем на село ще правим с моторетката бръм бръм и всичко ще е наред mrazqPC ( от една година го слушам това ) .

????
Гост

Писане  ivan vasilev on Сря 25 Юли 2012, 05:50

силиконова боя,............спукан ти е гьона,..........като тръгне надолу ,ще стане цялото силиконово,и ще му е такова блажно ,че вече няма да имаш проблеми с изкачването на нагорнището!.......Вижданията са от брега! glasses yoji moto

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104

Писане  ???? on Чет 26 Юли 2012, 16:45

Баща ми каза че е пробвал резервоара с коресилин за половин час и боята не се разтворила да се надявам че същото ще е с бензина .

????
Гост

Писане  Петър Пейков on Чет 26 Юли 2012, 20:37

Макар че кореселина има по- силни разяждащи свойства от бензина, все пак е стоял половин час, а бензина ще стои с години и постоянно ще се тръска и ще навлиза във всички възможни дупчици по боята и ще стане cenzura . И все пак се надявам да нямаш проблеми icon_wink

Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 952

http://www.shiroka-laka.com/

Писане  ???? on Чет 26 Юли 2012, 22:52

Мерси въпреки че този резервоар му бяха открити бая дупки от ръждата и като се запучиха с кит едвам едвам сигурно година ще изкара и ще трябва да се копува нов .

????
Гост

Писане  ???? on Пет 27 Юли 2012, 16:38

Благодаря ви много всички , все пак че баща ми не е в ред и ще унищожи мотора с тази боя , и като го унищожи не знам кво да правя , сигурно ще трябва да се взима нов резервоар или нов мотор . Ако можете да ми помогните с няколко обяви за резервар втора употреба , за сега съм намерил само една . thankyou thank_you thankyou thank_you

????
Гост

Писане  Петър Пейков on Пет 27 Юли 2012, 23:15

В раздел "Продава" е пълно със симсони които се продават на части, там можеш да си избереш вече състояние, цвят, цена и прочие icon_wink

Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 952

http://www.shiroka-laka.com/

Писане  mitkosimsona on Сря 22 Авг 2012, 16:16

Също така от http://www.avto-moto83.com/ да попиташ човека,мисля че се продават и 2 ръка резервоари.Успех в търсенето. icon_wink icon_wink icon_wink

Поздрави

mitkosimsona
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 480

Писане  Sponsored content Today at 12:38

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото