MZ i Simson
Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

+5
Toecutter
bracus
Nikeca
extreme_rider
cau
9 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Нед 29 Юли 2012, 15:40

Здравейте колеги :)

Искам да споделя с вас един проблем ,който ме измъчи доста.Вчера до като си карах моторетката внезапно изгасна,все едно и свърши бензина.Секунди преди да изгасне почна леко да прекъсва,викам си нещо не му достига бензин или пък е свършил.Добутах го до нас и се започна разглобяването.С учуден останових че има бензин в камерата на карборатора,течеше си бензин и през трабичката.За всеки случей продухах жиглиорите изчистих всичко и сглобих.Ритам не иска да запали,продължих да ритам ,като му опънах и гаста след което започна да работи но накъсано .т.е да прекъсва и не искаше да се изреже и след няколко секунди изгасна.Аз лично не мога да си обясна откъде може да идва проблема,като искам да кажа че карборатора е настроен добре,мотора има направена хубава центровка (с електронно е),смениел съм семерингите на вала не смуче въздох от там или масло.Другото което искам да кажа е че студен само на смукач не иска да пали,като му вкарам и газта от 2-3-то ритане си работеше добре.Имам опасения че не иска да смукне бензина,като си сложа ръката на цилиндъра и ритам с манивелата не усещам вакум върху ръката,а мисля че би трябвало да има.Мотора има много добра компресия,и както казах до преди вчера си го карах опъвах го на дълго ,газ до дупка на всички скорости (все пак искам да го тествам) мотора си вървеше перфектно,но до вчера, :(((
Ако някой може да се досети откъде идва проблема,ще му бъда много благодарен.

Biri4ka
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  extreme_rider Нед 29 Юли 2012, 15:50

А свеща погледна ли ? Искрата каква е на цвят ? На какво разстояние я караш, погледна ли за недобри връзки по инсталацията?
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  Nikeca Нед 29 Юли 2012, 16:27

Колега при такова прекъсване първо търси проблема в тоците и чак тогава бензина ;), съвет от мен. Както каза extreme_rider провери си свеща. Аз имах подобен проблем... карам си аз Симсона и изведнъж огасна и започна ауспуха да пърди :Д (не точно гърмежи), проверявам свеща, подава съвсем слаба искра, смених я и всичко ок малко настройка на карба само ;). Така, че си провери тоците. Дано да го оправиш бързо ;)
Поздрави!
Nikeca
Nikeca
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 217
Points : 257
Reputation : 13
Join date : 15.06.2012

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Нед 29 Юли 2012, 17:55

Колеги благодаря за бързите отговори :)

Значи смених поне три свещи и на трите си дава ток,относно цвета на искрата син и жълт смесено се вижда.Разглобих и прегледах цялата ел.връзка всичко си е наред няма разхлабени връзки.Възможно ли е да е нещо от бобината ?Кондензатор няма защото е с ел.Да речем че е от ел.инсталацията,откъде може да идва проблема.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  Nikeca Нед 29 Юли 2012, 18:02

Колега с електрическото не съм много запознат затова немога да ти помогна. Някой от по- опитните колеги трябва да знае ;).
Извинявам се МНОГО за спама, но някой неможе ли да ми помогне за моя проблем (темата, която е под тази). Много ми е спешно! Отново се извинявам за спама :(.
Поздрави и дано да го оправиш колега! ;)
Nikeca
Nikeca
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 217
Points : 257
Reputation : 13
Join date : 15.06.2012

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Нед 29 Юли 2012, 18:54

Колеги ново 20 :) ,сипвам бензин с цилиндера контакт ритам и не иска да запали cenzura ...
след 2-3 сипваници ,леко припали за 2-3сек и пак изгасна,а ток има щото така ме перна ,нямам обяснение Surprised
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  bracus Нед 29 Юли 2012, 19:16

ETZ с електронно е пълен таш.к. Провери електронното - вероятно да е изпушило нещо или да не е добре.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Нед 29 Юли 2012, 20:57

bracus написа:ETZ с електронно е пълен таш.к. Провери електронното - вероятно да е изпушило нещо или да не е добре.

И как по-точно да го проверя ? icon_wink
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  Toecutter Нед 29 Юли 2012, 22:04

Щом не пали като му сипваш в цилиндъра значи проблема е в двигателя Проверяваи семерини и откъде би могло да смучи въздух Главата стегната ли е и т н
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  bracus Нед 29 Юли 2012, 23:43

Щом дава синьо-жълто пробвай с друга високоволтова бобина. Трябва да е тъмносиня искрата, не жълта... Смени бобината може и там да ти прави мизерии.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Нед 29 Юли 2012, 23:49

Ок ще пробвам с друга бобина и ще пиша ,какво е станало :)


Ghost Rider написа:Щом не пали като му сипваш в цилиндъра значи проблема е в двигателя Проверяваи семерини и откъде би могло да смучи въздух Главата стегната ли е и т н

Смених семерингите на вала,главата е затегната идеално има си навяскъде гарнитури и силикон Embarassed
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  terexe Пон 30 Юли 2012, 03:37

А да те питам колега, това веднага след някакъв ремонт ли стана или ремонта за който споменаваш е правен по отдавна. И като извадиш свеща суха ли е или мазна /мокра/ Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 357520
terexe
terexe
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 232
Points : 265
Reputation : 9
Join date : 06.09.2011
Age : 47

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Пон 30 Юли 2012, 05:42

Ами то ремонт силно казано,просто смених само семерингите,но да преди това го правеше и ми казаха че може да е от тях защото са стари.А за свеща един път е мокра един път суха,като повечето пъти е мокра.

Седя и си мисля,дали не би било добре да разделя нещата на две части.Първата е ,ако проблема не е от ел.част,а да речем че е от двигателя и карба,къде може да бъде той?Изключвам семерингите на вала ,освен ако няма няещо специфично при поставянето и евентулно да съм изпуснал.Втората част е ,да речем електрическата,кое може да даде такъв проблем? Един колега по-горе каза ,че проблема може да е от бобината,затова тези дни ще я сменя и ще видим какво ще стане.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  Nikeca Пон 30 Юли 2012, 14:42

Колега щом ти е мокра свеща, значи че ти е богата сместа. Но може и от друго да е, например ако не ти подава добра искра. Смени бобината, кондензатора и свеща, също така си пренастрой карбуратора, но чак след като ги смениш.
Поздрави и дано го оправиш по- скоро! ;)
Nikeca
Nikeca
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 217
Points : 257
Reputation : 13
Join date : 15.06.2012

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  terexe Пон 30 Юли 2012, 16:24

Колега възможните причини според мен са долу изброените.
1- Ел верига- бубина+ бушончета прегледай ги пак. Може би релето да е зареждало много и да е прецакало бубината
2 -Двг- има ли компресия в момента като риташ.
3-И когато пробваш да запали ритай с пълна газ поне 10 пъти, се едно че е задавен, и ако запали дръж пълна газ, докато се изчисти
4-И малко вероятно- запушен ауспух. Но да спомага за проблема.
Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 357520
terexe
terexe
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 232
Points : 265
Reputation : 9
Join date : 06.09.2011
Age : 47

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  lachi Пон 30 Юли 2012, 23:57

Към автора:
Колега, отдавна си член на този форум и би трябвало да знаеш, че предходния пост не се цитира. За ново мнение се използва бутон POSTREPLY, който се намира долу в ляво. Не искам да трия мнения заради нарушаване на правилата.


Това, че не се усеща вакуум е достатъчна причина да провериш семерингите и гарнитурите. Бих казал и сегментите, но казваш, че има компресия, което ги изключва.
Колеги, моля Ви, четете внимателно постовете. Човека казва, че е с електронно, някой пак настоява за кондензатор. Друг пък пита за компресия. Не знам колко е достоверно, но вече е казано, че компресия има.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  spongi Вто 31 Юли 2012, 00:26

Колега, погледни бубината и ако забележиш някакво опушено омазняване като нацапано с дзифт около бакелитовата капачка където се захваща окабеляването, ще е от нея, сменяш я и караш.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Вто 31 Юли 2012, 03:09

Към главния модератор:
Колега, извинявам се много за постовете. Направих го с идеята да отговоря на даден съфорумник конкретно :). Несъобразих че с това нарушавам правилата, закоето още веднъж изказвам мойте извинения, просто стар навик от други форуми.Ще гледам да не се повтаря вече Biri4ka

А сега към проблема. Пробвах с друга бобина и искрата си е пак същата, за пореден път бях озадачен. Когато сипах безин директно в цилиндъра и мотора не искаше даже да се замисли да запали. След няколко ритания и искрата изчезна, направи ми впечатление една кутийка близо до акумулатора. Не съм много сигурен, но мисля, че тя е свързана с ел. запалването, тъй като от нея тръгват три жици бял, зелен и червен, където отиват долу на статора.Та взех и разглобих въпросната кутийка и вътре беше мазало, т.е много окис навсякъде. Опитах се да замеря някой от елементите, за да видя дали нещо не изгоряло, като цяло всико си излезна наред, но вида й никак не ми вдъхва доверие. Смятам, че тази кутийка има и пръст в зареждането на акумолатора, а след като и него го замерих установих че е паднал на 7в, което значи че моторетката не зарежда. Мисля да изнамеря накъде въпросната джиджавка и да я сменя, не знам Вие какво ще кажете по въпроса Surprised
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  spongi Вто 31 Юли 2012, 03:20

Сега сигурно знаеш какво да направиш, нали ?
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Вто 31 Юли 2012, 03:38

Ами ще взема да я сменя,пък ще видим дали ще се оправи.Като имам някакъв напредък ще пиша :)
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  lachi Вто 31 Юли 2012, 03:54

Зад акумулатора е кутията с предпазители. Едно добро почистване обикновено е достатъчно за добрата работа. Смяна е необходима само, ако са омекнали или корозирали ламелите за предпазителите или клемите за кабелите и са започнали да се рушат.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Вто 31 Юли 2012, 13:15

Не не става въпрос за бушоните.От тази кутийка за която говоря излизат два шлауха с кабели,едната част отива към бобинката а другата се нареждат три жици долу на статора бяла зелена и червена.Вътре е самата кутийка има резистори,конден. и транзистор ако не се лъжа.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  lachi Сря 01 Авг 2012, 05:15

Това е комутатора на запалването и няма общо със зареждането, а това долу е датчика. Трябва да се почисти с чист спирт и четка и, ако няма прекъснали писти или крачета, може да се ползва още дълго. Но, ако решиш да го смениш, няма да е лошо да го запазиш за резерва.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  Ванката1 Чет 02 Авг 2012, 00:05

Проблема ти е от въздушния филтър почисти си го или първо пробвай без него. Моя Сифон имаше подобен проблем с работенето на двигателя.
Ванката1
Ванката1
Новак
Новак

Брой мнения : 36
Points : 45
Reputation : -3
Join date : 25.05.2010
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  cau Чет 02 Авг 2012, 04:06

Здравейте

Значи филтъра съм го чистил и проблема не е от него,ако беше от него щеше да дава по-различни отзиви,тук става въпрос че мотора не иска дори да припали за малко.

Днес ми направи впечатлие нещо друго,снених някоко свещи и попаднах на една която даваше много добра искра.Викам си айдеее проблема май го реших,ама като се заслушах малко чух едно жужене в бобината,когато мотора е на контакт.Без да изключвам от контакт и без да ритам на манивелата,доближих свеща до цилиндера,при което свеща започна и тя да пръщи и да дава НЕПРЕКЪСНАТА искра,повторих го някокло пъти и резултата беше същия .Това нормално ли е?
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250 Empty Re: Аномалия или нещо повече,проблем с ETZ 250

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите