MZ i Simson
 симсон ендуро  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
 симсон ендуро  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

симсон ендуро

3 posters

Go down

 симсон ендуро  Empty симсон ендуро

Писане  monkata123 Съб 08 Сеп 2012, 17:33

колеги имам симсон ендуро 89 година маторчето е доста запазено изглежда добре е то е карано на 28 000 километра е но не е юркано карано е нормално та вапроса ми е какво да видя по двигателя защото из баири горе долу добре се представя но повече от 60 не иска да вдигне. Предишния му собственик не разбира много много от двигатели и мотори та не е пипал нищо за тези километри които е навартял. Дал на маистор и е сменил само сегментите но аз говорих с маистора които го е правил защото тои ми е съсед и ми каза че маи семеринга на коляновия вал май е за смяна и аз подозирам това защото напалня масло до пробкатадокато протече след няколко седмици отвивам пробкада не искада протече нивото е под пробката пак долея след време пак така и стигнах до извода че ми гори масло мисля че е от този семеринг проблема и дали заради него не иска да вдига повече от 60 като се има в предвид че пинионите са си оригиналните запалването е електронно няма какво да правя по центровката а карбуратора е добре настроен защото прави свеща керемидена

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

 симсон ендуро  Empty Re: симсон ендуро

Писане  Afda Съб 08 Сеп 2012, 19:47

Ами може да е от това, ако сегментите и коляновия вал са здрави малко са му 60 километра.Но моя майстор като си сменях един лагер на съединителя и ми каза да си сменя всички семеринги по двигателя.Другото, което съм чувал, че ако има по малко предварение в баирите ще вари повече, а на равното по малко-това във форума бяхме го обсъждали с някой ама не помня с кого.

Afda
Потребител
Потребител

Брой мнения : 138
Points : 162
Reputation : 3
Join date : 12.09.2010

Върнете се в началото Go down

 симсон ендуро  Empty Re: симсон ендуро

Писане  Nikeca Съб 08 Сеп 2012, 20:12

Колега Afda ще можеш ли да ми обясниш подробно какво е това предварение? За пръв път чувам такова нещо Zasramen . До колегата monkata123 Еднуро с оригинални пиньони и добро състояние да върви с 60 км/ч е малко малко, поне 60- 65 дори 70 трябва да прави. Моя С50 прави кам 50- 55, но аз съм голям и мисля, че е нормално. А инъче има ли ряс като му дадеш гас дръпва ли? Защото ако си с оригинален километраж може и да те лъже. Ако ти е заминал семиринга и смуче въздух ще ти се прецака сместа, но щом ти е с керемиден нагар свеща мисля, че този вариант се отхвърля icon_wink .
Поздрави и кажи какво е станало biker .
Nikeca
Nikeca
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 217
Points : 257
Reputation : 13
Join date : 15.06.2012

Върнете се в началото Go down

 симсон ендуро  Empty Re: симсон ендуро

Писане  monkata123 Съб 08 Сеп 2012, 22:38

ряз има и километража ми е оригинален защо мислиш че може да лаже

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

 симсон ендуро  Empty Re: симсон ендуро

Писане  monkata123 Съб 08 Сеп 2012, 22:43

а и за още един проблем се сетих стопо ми не работи сега си играх но неможах да го управя мисля че не е от стоп машинките защото извадих двете жици от стоп машинката и ги допрях една с друга и мисля че при това положение стопа би трябвало да светне но не светна и си мисля че проблема е преди стоп машинките но незнам къде точно трябва да проверя

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

 симсон ендуро  Empty Re: симсон ендуро

Писане  Nikeca Нед 09 Сеп 2012, 02:53

И какво като ти е оригинален километража Surprised . Това не означава, че показва правилно. По принцип тези километражи с жило не са точни (ако не се подържат разбира се ). Неказвам, че твоя е неточен просто исках да ти каже, че може да те лъже, но ти ми приеми думите както си искаш. За вървежа на симсона ти немога да кажа повече. За стопа... случайно да си проверил дали ти е здрава крушката? При мен за един ден изгоряха две крушки на габарита отзад hummer .
Поздрави от Лудогорието biker .
Nikeca
Nikeca
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 217
Points : 257
Reputation : 13
Join date : 15.06.2012

Върнете се в началото Go down

 симсон ендуро  Empty Re: симсон ендуро

Писане  monkata123 Нед 09 Сеп 2012, 04:50

крушката е здрава и е чисто нова но проблема е на друго място

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

 симсон ендуро  Empty Re: симсон ендуро

Писане  monkata123 Пон 10 Сеп 2012, 16:54

добре де колеги моля ви помогнете да си оправя стопа аз сам сас стоп машинки защото някои казват че имат нещо на ексцентрика да задната спирачка аз като имам стопмашинки имам ли го това нещо на ексцентрикаи какво точно представлява то имам и акомулатор

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

 симсон ендуро  Empty Re: симсон ендуро

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите