MZ i Simson
моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

моля помагайте проблем с Simson S51

+8
ted
Amon42
deskoslav
Mad Max
Toecutter
osmandjikov
n1k3
sewoff
12 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  sewoff Съб 15 Дек 2012, 00:30

16н3
sewoff
sewoff
Потребител
Потребител

Брой мнения : 144
Points : 161
Reputation : 3
Join date : 29.08.2012
Age : 23

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  karachorov Съб 15 Дек 2012, 00:55

Здрасти колега. Както колегите казаха проблема ти е на 100% в карбуратора. Щом работи само на смукач значи има запушен жигльор, а възможно е да се форсира защото му е много въздуха. Съвета ми е да прегледаш карба хубаво, да го одухаш, да си регулираш иглата и най-вече въздуха.
karachorov
karachorov
Потребител
Потребител

Брой мнения : 115
Points : 135
Reputation : 6
Join date : 22.07.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  ted Съб 15 Дек 2012, 19:24

Виж му и кранчето и то може да е запушено. icon_wink

ted
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 87
Points : 113
Reputation : 0
Join date : 07.12.2011

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  sewoff Съб 15 Дек 2012, 19:52

не е запушен жиглюра
sewoff
sewoff
Потребител
Потребител

Брой мнения : 144
Points : 161
Reputation : 3
Join date : 29.08.2012
Age : 23

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  extreme_rider Съб 15 Дек 2012, 20:39

Проблема ти не е в жигльорите, а някъде в каналите на карбуратора icon_wink щом върви идеално на смукач начи без него е прекалено беден... може да имаш проблем и с иглата icon_wink Характерно за двутактовите е, че когато им е бедна сместа при рязко подаване на газ заглъхват и гаснат, а когато е прекалено богата не искат да се изфорсират и прекъсват, четиритактовите са абсолютно наобратно - прекъсват като са бедни и заглъхват като се задавят ...
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  ted Нед 16 Дек 2012, 01:17

Не казвам че е от това ,но съм чувал че ако шибъра има луфт на ляво и на дясно там където влиза в каналчето на шибъра в чопа на карбуратора.

ted
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 87
Points : 113
Reputation : 0
Join date : 07.12.2011

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Симсон Ендуро с 51 4-ри скорости мисля, че губи мощност от центровката

Писане  Edis Вто 19 Фев 2013, 02:45

Хора помогнете ми!!! Взех си симсон преди един ден тоест вчера.. карах го доста време... с един мой приятел бяхме тръгнали малко из балкана...карахме ние и на един върлак (стръмен път нагоре) моторчето почти го изкачи но изведнъж спря дойде му тежко аз бързо хванах съединителя и предната спирачка спрях и приятеля ми слезна аз сам го изкарах... и вече горе на равното на асвалта го фурцирах...после постепено тръгнах сам да го карам...и тогава давах леко гас и леко отпусках съединителя...но мотора почваше да гасне.. и неиска да върви..аз натисках съединителя и отново го изфурцирвах за да не загасне, но пак като вкл. на скорост и като потегля иска да гасне...после почна да върви доста добре даже много дърпа...ии накрая като се прибрахме го дадох на един познат да го пробва и при него стана същото той каза че трябва да се надстрой центровката и да му се смени сигментите...също така каза, че има някакво чукче което трябва да се надстрой...той ми каза че симсона е кибрит и това като се надстрой няма да пали от ряза ама ще върви здаво.. и днес пак така правише баща ми вика ти караш на втора ... ии съм доста притеснен защото дадох 900 лв за него модела е Симсон Ендуро с 51 с 4-ри скорости аа и да кажа ,че много много не разбирам, но може да ме посъветвате какво да направя... Моля помогнете. thankyou


Последната промяна е направена от Edis на Вто 19 Фев 2013, 03:37; мнението е било променяно общо 1 път
Edis
Edis

Брой мнения : 3
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 19.02.2013

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  tsonev Вто 19 Фев 2013, 03:08

Извинявам се, че съм малко извън темата, ама пич, ти български учиш ли? И как се даваш 900 лева за симсон, при положение, че нямаш никаква идея кое как стои. Аз също платих доста за моя (520) и сега съжалявам, че платих толкова, а 900 лева са си направо ... за такива проблеми.
tsonev
tsonev
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 93
Points : 101
Reputation : 2
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  Edis Вто 19 Фев 2013, 03:38

Уча бг но много бързах и не съм гледал кво пиша...а за симсона 900 лв имал съм ги дал съм ги мотора е запазен на реални киометри има документи сичко
Edis
Edis

Брой мнения : 3
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 19.02.2013

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  tsonev Вто 19 Фев 2013, 03:41

Това реални километри е понятие, което граничи с мит вече. Километража на симсона се откача много лесно и спира да върти километри :) И на моя пишеше 13 хиляди навъртяни, ама си личи, че са поне 3 пъти по толкова.
tsonev
tsonev
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 93
Points : 101
Reputation : 2
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  Edis Вто 19 Фев 2013, 04:24

иначе може ли да ми помогнеш с въпроса който бях задал ?
Edis
Edis

Брой мнения : 3
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 19.02.2013

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  tsonev Вто 19 Фев 2013, 04:34

ами те са ти го казали, има нужда от настройка мотора. При мен също гаснеше така, пък иначе има мощност, настроихме карбуратора и се оправи проблема с гасненето. Чукчето и наковалнята (намират в десния капак на двигателя) с баща ми коригирахме разстоянието между чукчето и наковалнята, но така да се каже, на око, така, че там не мога да ти кажа как точно трябва да бъде. Но съм сигурен, че колегите ще ти помогнат, но за мен най-добрия начин за неопитен като теб (аз съм в същото положение в общи линии) е, да намериш някой приятел., който е запознат с тия неща и който може да те научи :). Аз примерно наблюдавам приятели кое как правят и така се уча
tsonev
tsonev
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 93
Points : 101
Reputation : 2
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  sewoff Съб 27 Апр 2013, 17:11

Добър ден колеги един колега ми каза да направя клип да видите как работи с този проблем ето видео


sewoff
sewoff
Потребител
Потребител

Брой мнения : 144
Points : 161
Reputation : 3
Join date : 29.08.2012
Age : 23

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  sewoff Пон 15 Юли 2013, 18:09

така колеги много съм доволен че си оправих мотора вече ми омръзна да се страхувам да го отворя и го отворих всичко нормално бяхте прави за жиглюрите отварям аз чашката и какво да видя малки песачинки пясък просто се учудих как тъй са попаднали но в другия квартал дето ми е мотора има много хубава бензиностанция и за това изчистих жиглюрите и го сглобих запалих го покарах малко и пак взе да прави мизерий поиграх си с болтченцето на въздуха и се оправи но 100 процента проблема е бил карбуратора и като опъна смукача се дави в момента съм много доволен мотора вече пали на второ ритане на половин смукач

Поздрави от Марица :))
sewoff
sewoff
Потребител
Потребител

Брой мнения : 144
Points : 161
Reputation : 3
Join date : 29.08.2012
Age : 23

Върнете се в началото Go down

моля помагайте проблем с Simson S51 - Page 2 Empty Re: моля помагайте проблем с Simson S51

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите