MZ i Simson
Основен ремонт - Page 3 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Основен ремонт - Page 3 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Основен ремонт

+10
Dani
balkanmaniq
ivan ivanov 1991
power56
lachi
extreme_rider
unibasic
Петър Пейков
Atanasov
tsonev
14 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  power56 Чет 21 Мар 2013, 05:19

Отвиваш тази на която пише контройл ойл и наливаш , докато не протече от нея (мотора трябва да е прав) :) Изчакаите го малко да се разработи и ще видите разликата . Успех и това с връщането в карба направо ми хареса hihihihi hihihihi hihihihi hihihihi hihihihi аз такава машина дето да връща не съм виждал, ако е много горивната смес и не е центрован карбуратура или центровката тя си излиза през ауспуха не изгоряла , и като иде там бензина се изпарява след време и остава само маслото, и сега като е запален и центрован и всичко си изгаря и маслото ,което е останало в кривката и ауспуха изгаря заедно с тази изгоряла смес и затова повече пуши(най-простото обяснение за мен ), когато пуши е добре , не се безпокоите , след известно време ще спре да пуши , успех ! :)
power56
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 475
Points : 563
Reputation : 19
Join date : 06.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  tsonev Чет 21 Мар 2013, 06:19

Ами понеже влизаше масло в цилиндъра и махнахме ауспуха и първото запалване и разходка по улицата беше без ауспух. Пушек много. След 1 минута спря да пуши. Като сложихме ауспуха пак почна, но къде къде по-малко от преди. Наистина се надявам да съм решил проблема и да мога спокойно да тръгна да разработя двигателя.
tsonev
tsonev
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 93
Points : 101
Reputation : 2
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  tsonev Чет 21 Мар 2013, 19:19

Снощи като запали и се продуха маслото всичко беше добре. Пали лесно (е не е както преди, но свещта ми не струва, в това съм сигурен). Като подам съвсем малко газ работи без да угасва (мисля си, че са му ниски оборотите, но не успях да ги направя от карбуратора). Като навъртя масура се забавя и после вдига обороти и в по-високите обороти няма никакво забавяне. Като карам с ниска скорост, няма никаква мощност, като набере малко изведнъж му идва мощността и дръпва стабилно. Като го държа в оборот, има и мощност, като паднат оборотите няма, пък ако оставя без газ, угасва.


ЕДИТ: Така, долях масло, мотора запали. Почна се мъчение с центровката. Има два белега - единият е долу в дясно и е доста голям, но изглежда сякаш е драскан от човек с отвертка да речем. В ляво, близо до линията, с която подравнявам маховика, има също отбелязано. Преместихме го до лявата резка (което е преместване с 5-6 милиметра) Мотора запали от първо ритане. Нямаше забавяне, веднага наемаше. После бащата реши, че може още по-добре и го разбута.. Върнахме го, мотора пак запали, имаше малко забавяне, но приемливо. Отидох да покарам, според мен набира прилично, но в ниските пак няма мощност. Аз съм лек и с мен наема що годе, ама като седне бащата, който е с 20-25кг по-тежък и с него не иска да нема, а преди с 2ма наемаше нагоре. Но както спомена колегата по-горе, това вероятно е от факта, че не е разработен все още моторът
tsonev
tsonev
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 93
Points : 101
Reputation : 2
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Сря 01 Май 2013, 17:03

Така, пак съм аз, но с друг акаунт. Както е и да. Имам проблем с мотора.
Първо, онзи ден ме остави на пътя късно вечерта - както върви угасва. Помислих си че не му стига бензин, изчаквам малко но не пали. Свалям свещ (NGK B8HS), завивам я отново, дори без да я чистя и пали с първото ритане. Първият път, когато направих това, мотора мина 1км и отново спря. След това повече от 200 метра не можеше да мине и угасваше. Цилиндъра е много топъл, но първото угасване го направи едва 250-300 метра след като тръгнах да се прибирам, а мотора беше стоял на сянка поне 3 часа преди това и не знам дали е от загряването. Прибраха ме с въже и вчера седнах да прегледам мотора. Първото, което направих, беше да проверя маслото и открих, че от пробката не излиза абсолютно нищо. Странно, защото двигателя не капе отдолу, не мисля и, че гори масло, защото не пуши. Забелязах обаче, че под карбуратора се образува зелена локва, а маслото, което слагам в скоростите е зелено и не знам как се появява там. Долях масло и реших да запаля да видя като не е пален 2 дни дали ще заработи. Но уви, мотора изобщо не иска да запали. Сложих друга свещ, с която палеше по-лесно, но пък не вървеше. При първото ритане имаше наченки на запалване и после нищо. Играх си играх си и реших да бутам центровка. Нагласих го много добре, дори аз се учудих, че работеше толкова добре и палеше безпроблемно. Свеща обаче беше мокра, развих болтчето отзад на карбуратора (16н1) И мотора заработи много добре, стоеше си запален, дори го оставих да поработи 2-3 минути пред нас и не угасва. Форсира се много, дори в ниските обороти, има осезаемо повече мощност от преди, дори в ниските обороти не се мъчи. Но все още загрява твърде бързо, какви може да са причините за загряването, и защо както върви много добре, така спира (угасва по абсолютно същия начин, по-който симсон угасва, когато му свърши бензин). Извинявам се за твърде дългия пост и благодаря на колегите, които евентуално ще го прочетат :) Поздрави от Търново!

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  Simson_s50 Сря 01 Май 2013, 17:17

ако си му сменял бутало и сегменти нормално е да загрява повечко а и в тея жеги ...... cenzura А за угасването за мене е само че го прегряваш . Имал ли си случаи когато караш на 3-та мотора да умалява и да си променя звука на самия двигател . ?
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Сря 01 Май 2013, 17:24

Не не съм. Направо си угасва. Същият ден, в който закъсах вечерта, карах доста, едно 50км съм минал. Загряваше, и като го оставя на свободна например, угасваше. Свалям пак свещ, изчаквам минута, завивам и паля. Мотора работи, въпреки че е доста горещ. А вечера беше хладно, мотора не беше каран може би от 6 до 9 часа. Беше тъмно и на мен ми беше студено дори. След основен ремонт е. Съмнява ме да не е задрал цилиндъра и да загрява заради това, че и няма накъде повече да го шлайфам, то буталото сега е 41,50мм, а следващото е чак 42, става доста опасно.. Днес се надявам да дойде един механик да го погледне, дано се появи по някое време и ще ми каже повече. Вчера по телефона спомена, че загряването може да е от разликата между цилиндъра и буталото, която трябва да бъде 5 стотни и ако е по-малко, загрява поради триенето. Но мен много ме притеснява проблемът с маслото, щото явно ще трябва редовно да доливам масло, че заминава..

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  Simson_s50 Сря 01 Май 2013, 18:09

За губенето на маслото смени семерингата от ляво ! За загряването не мога да помогна но за мене иска да се направи 1 разработка поне 500-600км че аз само смених сегменти и съм минал над 500км и още топли баз бая но вечер е куршум hihihihi icon_wink
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Сря 01 Май 2013, 18:22

Семерингът го смених, преди тва беше още по зле. Пушеше ужасно много, в подземния гараж нищо не се виждаше като поработи 30 секунди. Сега не ми се струва, че гори маслото, защото не се дави, нито пуши кой знае колко.

ЕДИТ: Днес реших малко да се разходя (баща ми беше в супермаркета и реших да отида, на около 2км е) Запалих мотора с първо ритане, не е пален през последните 24 часа. Стори ми се обаче, че си мени оборотите и се замисля да угасва, но пък като навъртя масура, веднага вдига восики обороти. Лично аз си мисля, че центровката сега е много добра, няма проблем да пали, форсира се много добре. Отидох до супермаркета, без проблем, но двигателя пак ми се стори топъл. Изчаках бащата и през това време мина един съученик. Казах му, че съм правил центровка, и той вика да го пробва. Дадох му го, направи един кръг и всичко беше наред. Тръгнах да се прибирам и угаснах близо до вкъщи. Развих свеща, завих я и се прибрах.
Но с малко газ вървя по един баир, без да умалява, мощност има, но на едно място ми се стори, че не иска да ускорява. Та оборотите му се менят като е на свободна и не знам от какво е.

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  ivan ivanov 1991 Чет 02 Май 2013, 03:35

то си има белези на магнета и на картера,когато съвпаднат тогава трябва да почва да отваря чукчето-като почне да отваря продължи да въртиш докато отвори докрай чукчето,взимаш едно парче вестник под формата на лентичка(не го прегъвай,на 1 кат да е) пъхаш го между чукчето и наковалнята и въртиш наобратно докато се защипе вестника,след това почваш да въртиш към горна мъртва точка с едната ръка,а с другата държиш вестника и лекичко го подръпваш към тебе-чукчето като почне да освобождава вестника значи почва да отваря,така може да забележиш къде отваря и дали е добра центровката icon_wink


а дето гасне може да видиш свеща как е,кабелите,лулата,може да почистиш карбуратора и да регулираш наново icon_wink
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Чет 02 Май 2013, 03:54

Центровката не мисля да я бутам честно казано. Никога не се е форсирал толкова добре откакто го имам. Честно казано, мисля карбуратора за проблем и утре с него ще се занимавам. Свещта е NGK B8HS. Надявам се проблемът да е в карбуратора.

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  ivan ivanov 1991 Чет 02 Май 2013, 04:07

мм имах предвид да погледнеш разстоянието между полюсите на свеща,между другото преди година си бях взел една свещ изолатор,обаче я дадох както е нова на един фр,а преди 5-6 дена си купих пак такава за мен да си карам,обаче почна да дава ток наоколо а не към другия полюс нз що така станаи мотора ми почна да работи гадно,сега е с една стара свещ малко заглъхва като му дам ряско гас ше вида и аз какво да правя,може бобина да сменя,кондензатор,центровката е 6 при мене
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Чет 02 Май 2013, 04:56

Ами нямам с какво да измеря точно разстояние 0,4 на електродите, затова всичко си правя на око. Центровката я правих сам онзи ден, досега никога не бях опитвал. Честно казано мотора е перфектен в това отношение. Може би просто, защото самият мотор никога не бях го виждал да вдига така обороти и ми се струва много добре. Вероятно някой от колегите има симсонка, която се развърта още по-бързо. Относно изолатор, имам такава свещ, но при мен не върши работа.. Мотора не иска дори да запали с нея. Отначало след ремонта беше с нея и палеше от време на време, ама да задържи обороти - невъзможно. Купих NGK-то и след няколко ритания мотора запали и за мое учудване не угасна като пуснах газта. Не знам за какво го държа този изолатор, никаква работа не върши при мен..

ЕДИТ: сега като прочетох пак твоя пост се сетих. При мен се появи същия проблем преди време, заминаваха ми свещите по същия начин. Мотора ми унищожи една NGK B7HS и куп други свещи и след смяната на кондензатора, всичко се оправи. Както при теб, и при мен започна да не дава ток към другия електрод, а някъде настрани. Смени първо кондензатора и виж как ще е с него :). Ако кондензатора ти не е оригинален, твърде вероятно е да се повреди, щото тия китайски боклуци (ако си с такъв) се развалят постоянно.

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  ivan ivanov 1991 Чет 02 Май 2013, 17:24

моя кондензатор е долу,никога не съм го сменял нито пък съм слагал горе до бобината ама сега май ще се наложи,а и горе до бобината по лесно се сменя като се прецака icon_wink
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Чет 02 Май 2013, 17:32

Моя също е долу. Днес имам малко развитие по мотора. Надявам се проблемът да е решен. Значи какво стана днес: С бащата слязохме долу, исках да му покажа че мотора е с много добра центровка. Запали трудно, може би чак от 3-то ритане и баща ми седна да покара. Мотора беше почивал от снощи, беше студен но бащата му дава повечко газ и тръгна нанякъде, след около минута се прибра на бутане ... Мотора пак направи същия проблем. Бутнах цилиндъра и какво да видя, той не беше горещ, мотора не беше прегрял. Разглобихме карбуратора и на две места (там където влиза маркуча за бензин и игличката) имаше боклуци, достатъчно големи за да блокират тръбичката на иглата, до главния жигльор. Прочистихме, бащата калайдиса входа на маркуча за бензин, защото излизаше свободно от гнездото си. Свалихме и свещта, нагласихме разстоянието, защото електрода беше крив и разстоянието не беше равномерно. На второто ритане мотора запали и бащата тръгна да обикаля и за моя радост се прибра на ход. Сега следобед ще сменя предните накладки, че моите все едно ги няма, пък си взех нови, и болтчето за реглаж на оборотите и довечера мисля да тръгна да обикалям квартала повече време, да видя дали проблемът е окончателно отсранен

ЕДИТ: Забелязах косъм между електродите на свещта (явно е метализиран). Когато мотора угасне, няма никаква искра, а като се бутне тоя косъм, дава доста добра искра и мотора върви, докато пак не спре да дава искра. Явно проблема е в свещите ми.. Но пък след почистването на карбуратора, минава доста по-голямо разстояние преди да спре. Един съсед ми даде свещ изолатор от вартбурга му, мотора запали и върви, но липсва мощността, която има с НГК-то. Сега се чудя дали да си купя друга НГК, или да сменя марката. Но ако сменя марката, сигурно ще се наложи да се прави центровка наново? Давайте съвети колеги - от какво се е получил тоя косъм - метални стружки или нещо друго и да взема ли свещ от същата марка?

ЕДИТ2. Купих си свещ Бош. Косъма се появи и на нея, но когато върнах NGK-то обратно, не се появи косъм доста дълго време, но пък мотора загря много от пътя, въпреки че правих почивки.

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  snoopito Чет 23 Май 2013, 01:41

Ето ти един без болезнен начин:

колега относно цепенето знам че става с една дебела ламарина която има дупки за шпилки които се падат точно по дупките които се завиват болтовете на десният капак за маховика, и още две дупки с резба и шпилка с долна шайба по размер на Вторичен вал (Предно зъбно колело) и по размер на колянов вал , и така като се постави ламарината с шпилките които се държат за картера и като се натегнат другите две шпилки които са за коляновият вал и Вторичният вал, при самото натягане тази ламарина набира шпилките нагоре и придръпва картера.

А относно буталото никога няма да ти е в пълен размер като цилиндъра при положение, че там се развиват високи температури и металът се разширява
snoopito
snoopito
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 176
Points : 278
Reputation : 2
Join date : 21.04.2010

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Чет 23 Май 2013, 02:26

Благодаря, колега! Ако пак се наложи да цепя (нещо така си мисля, че ще стане), вече ще знам как става. Сега като карам, забелязвам, че симсона е много шумен, сякаш нещо здраво се трие вътре, а масло има предостатъчно. Другото което е, както върви, някой път спира и не пали. Проверявам, има ток, има бензин, както върви, умира и големи ядове докато се прибера. Онзи ден качвах половин километър баир на първа, защото на втора не можеше да върви, като го качих, го натирих нарочно и с много зор захапа втора както трябва и се прибрах без проблем. А пък долу преди баира не може и не може на равното. Сега с един приятел вчера си играхме да го настройваме пак, днес карах без сериозни проблеми. Единственото, което е, че когато пусна масура и после го навия съвсем малко, не ускорява а забавя, глъхне. Като му подам повече и по-рязко, има малко забавяне след което ускорява. Не знам защо го прави, а центровката я гласих скоро, режеше се страхотно. Пълна загадка, днес е добре и няма ядове, утре не мога да се прибера :Д

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  snoopito Чет 23 Май 2013, 05:10

Според мен колега цялата тази работа ти е в маслото за скоростите или в самите те зъби и валове на тях, разбит лагер на биелата на коляновият вал, Изпускане на компресия , Не добре регулиран карбуратор относно иглата и запушени жигльори .... Колега това ще остане загадка дори и за мен ако не го видя
snoopito
snoopito
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 176
Points : 278
Reputation : 2
Join date : 21.04.2010

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Чет 23 Май 2013, 17:40

Не знам колега. Карбураторът е чистен 3 пъти вече, настройката и преди ремонта я правихме, нямаше проблем с вървеж, освен, че от от време на време угасваше, но палеше на първия зъб. Бащата днес го изкарал, докато бях на матура, отново се появил тоя косъм по свещите. И на всичкото отгоре, се е счупила стойката за левия крак. Тоя мотор явно е живял тежък живот и стига да имам финансова възможност, ще го мина от до и ще го подламадя с 25 години :D

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  snoopito Пет 24 Май 2013, 01:23

абе колега дай някаква цена и ми го продай аз да си чупя главата :D
snoopito
snoopito
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 176
Points : 278
Reputation : 2
Join date : 21.04.2010

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Пет 24 Май 2013, 01:24

Бих го продал, но е редовен от всякъде откъм документи. Не си струва да го дам, след като съм вкарал доста пари. Купих го за 520, пък съм налял кой знае колко още.

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  snoopito Нед 26 Май 2013, 06:48

колега за тези пари би трябвало да си взел перфектният симсон. Толкова много проблеми за тези пари че и още отгоре .... ти си знаеш прецакал си се жестоко
snoopito
snoopito
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 176
Points : 278
Reputation : 2
Join date : 21.04.2010

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  drifty Нед 26 Май 2013, 12:32

Кво да ти кажа. Като го оглеждахме, пали и върви безпроблемно, само едни гуми нямаше. После почнаха проблемите.

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Основен ремонт - Page 3 Empty Re: Основен ремонт

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите