MZ i Simson

Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

Водно охлаждане на Симсон

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Водно охлаждане на Симсон

Писане  konstantin on Вто 25 Май 2010, 18:51

Този кит колко кубика е ?
konstantin
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 370

http://www.simson.hit.bg

Върнете се в началото Go down

a

Писане  ivandimitrov777 on Вто 25 Май 2010, 19:25

околу 75 - 80 куб. струва 175 евро без доставката

ivandimitrov777
Потребител
Потребител

Брой мнения : 106

:)

Писане  Ivanchu on Вто 25 Май 2010, 20:53

Водно охлаждане е добра идея,но иска финанси и най-вече здрави нерви.Защо не опитате първо със принудително въздушно охлаждане като при Симсон Стар. това според мен е по-лесния и опростен вариант и със сигурност ще има полза макар и минимална :)

Ivanchu
Новак
Новак

Брой мнения : 32

Писане  konstantin on Вто 25 Май 2010, 21:05

Колега тая полза, ще е когато караш на първа. Напънеш ли го в някой голям баир на 2-3 предавка, какво става. Надали тая перка може да духа повече от вятъра при 35-45 км/ч...
Не знам дали знаеш, ако не знаеш аз ще ти разясня, че при слагане на такъв винтелатор, който духа само от едната страна на цилиндъра се получава разлика в температурата м/у двете страни на цилиндъра. Което води до редица неприятни неща...
konstantin
Пристрастен
Пристрастен

a

Писане  ivandimitrov777 on Вто 25 Май 2010, 21:38

евтин тунинг няма. но ако вкараш толкова пари за тунинг на симсон колкото за някой скутер бая ще повървява, пък да не говорим че и по евтино ще ти излезне.

ivandimitrov777
Потребител
Потребител

Писане  lachi on Сря 26 Май 2010, 02:41

konstantin написа:Колега тая полза, ще е когато караш на първа. Напънеш ли го в някой голям баир на 2-3 предавка, какво става. Надали тая перка може да духа повече от вятъра при 35-45 км/ч...
Не знам дали знаеш, ако не знаеш аз ще ти разясня, че при слагане на такъв винтелатор, който духа само от едната страна на цилиндъра се получава разлика в температурата м/у двете страни на цилиндъра. Което води до редица неприятни неща...
Колега, принудителното охлаждане е по-ефикасно, защото скоростта на въздуха е по-голяма, а също така се получава леко сгъстяване, което означава, че за единица време повече въздушни частици контактуват със стените на цилиндъра и главата. :study:
"Не знам дали знаеш, ако не знаеш аз ще ти разясня," че при обикновеното охлаждане въздушния поток също постъпва само от една страна - отпред. icon_wink Nazdrave_2

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 957

Писане  konstantin on Сря 26 Май 2010, 04:13

Колега не си прав. Това принудително охлаждане да няма да го сложиш отпред...ти ако го сложиш там тотално ще усакатиш мотора...Разбери не може това винтилаторче да диха повече от вятъра със скорост 40 км/ч. да не ти говоря, че над тая скорост винтилатора ще спира вятъра...
konstantin
Пристрастен
Пристрастен

Писане  Amon42 on Сря 26 Май 2010, 21:52

спорове...спорове за едно нищо. просто симсон ако е изправен технически НЕ прегрява. доколкото за колегата izlitam със сигурност нещо не е наред. дядо ми е докарвал на самоход симсон от ловеч (чисто нов) до плевен + още 30 км до местоживеенето без абсолютно никакви проблеми така че..това водно охлаждане ще е в полза на балканчетата, но за мераклиите и тези които обичат тунинга-една прекрасна идея icon_wink
Amon42
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 477

a

Писане  ivandimitrov777 on Сря 26 Май 2010, 23:03

много приказки за нищо. в крайна сметка излиза че има варианти но не всеки е готов да се бръкне в джоба за нещо качествено

ivandimitrov777
Потребител
Потребител

Писане  Nedko_vn on Сря 26 Май 2010, 23:33

ivandimitrov777 написа:не всеки е готов да се бръкне в джоба за нещо качествено
Китайските мотори ли имаш в предвид Surprised

Администратор

Брой мнения : 1187

http://bgsimsonimz.forumotion.net

a

Писане  ivandimitrov777 on Чет 27 Май 2010, 02:35

имам предвид че се намират китове на малоси, полини, метракит и т.н. които стават и за симсон но излизат малко скъпичко, апък и повечето хора ги е страх да експериментират с моторите си.

ivandimitrov777
Потребител
Потребител

Писане  ???? on Чет 27 Май 2010, 04:03

Мен лично не ме е страх :D . С едни приятели си правехме експерименти с едно балканче и мога да кажа, че имаше промяна, но наистина - хубавите неща стават с пари. Иначе специално за балканчетата мога да дам идеи, който трябва да свършат работа и при Симсонките:

1. Улекотяване на маховика чрез стъргане (води до малук спад в мощността, но вдига оборотите)

2. Дупчене на биелата с цел улекотяването и

3. Стъргане на вала също с цел улекотяване и вдигане на оборотите

4. Голям шлайф - предпоследен (мисля че е 7 ремонт)

5. Пилене на каналите на картерите и цилиндъра, за да може да му влиза повече гориви по-бързо

6. Карбуратор от кросов мотор (по голям от 50 кубика) например

7. Улекотяване на мотора (премахване калници и др. излишни елементи)

8. Заменяне на скоростите (при тези с 3 се слагат скорости за ендуро)

Еми това се сещам. Ако някой е навит да пробва със своя симсон да пише как е резултата. Лично аз и моите фр пробвахме някои от нещата на балканче и имаше разлика (пълнеше си километража)

????
Гост

Писане  vankata* on Чет 27 Май 2010, 15:18

колега icon_wink ние сме комшии по села хехе аз Стежерово :twisted: :) искам да кажа ,че първите 3 нямат ефект :) освен може би негативен.. не му трябват повече обороти на мотора защото кривата на мощноста спада драстично след оборотите от завода.. смисъл и да се увеличат оборотите .. там мощността ще е доста по-малка от колкото на оборотите от завода icon_wink пък и се получават нестабилни ниски обороти . С шлаиф на цилиндъра може да се пстигнат чудеса да :D , и с пилене(разширяване) на преливните канали също, но там трябва много да се внимава, защото може да се разширят грешно и да се чупят сегменти за норматив :) .За балканчето карбуратор от кросов мотор ,става да даже от карпати става супер , но за Симсон карбуратора си му е супер,може би малко по-голям жигльор ще свърши добра работа. И с последното съм съгласен 8)
vankata*
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 273

a

Писане  ivandimitrov777 on Пет 28 Май 2010, 05:02

формулата според мен е следната за повече вървеж с по малко средства. купуваш един цилиндър 70 кубика шлайфаш го на последен ремонт, 21 мм. карбуратор, аспух и накрая един заден венец с по малко зъби да тръгне и на дълго и това е. и пак има няма 200 лева си отиват ама ефекта ще оправдава средствата.

ivandimitrov777
Потребител
Потребител

Писане  ???? on Пет 28 Май 2010, 07:25

Няма спор, НО по големи кубици, с моето каране Devil , ще има нужда и от водно охлаждане (да се върнем на темата), затова може и то да с едобави в списъка. Намира се само друг цилиндур (от 70 кубиков мотор), който с малко шлайфане на картерите да пасне и се слага. Така списъка става да речем пълен.

????
Гост

a

Писане  ivandimitrov777 on Пет 28 Май 2010, 16:43

трябва хода на буталата да е същия като на симсона за цилиндър от друг мотор, само че из нета не мога да намеря сайт с характеристики на други мотори. иначе ако знаеш от какъв мотор да търсиш ще е лесно. трябва и дупките на шпилките да съвпадат. това е най трудното в задачата. ако някой може да намери някакви данни на мотори с водно нека ги качи и ще умуваме icon_wink

ivandimitrov777
Потребител
Потребител

Писане  Martinel40 on Пон 31 Май 2010, 22:32

Съвпада с някои Джилери. Аз имам балканче и съм проверявл кой съвпада. На балканче става цилиндър от С50 следователно цилиндъра от Джилера става на Симсоня Hmmm
Martinel40

Брой мнения : 17

Писане  konstantin on Пон 31 Май 2010, 23:26

На един приятел скутера е Джилера и правеше 120...попринцип беше 50цц ама след тунинга не го знам колко цц е ама 120км/ч съм го засичал с кола и ги прави !
Затова ако верно стават цилиндрите не е лош избора !
konstantin
Пристрастен
Пристрастен

a

Писане  ivandimitrov777 on Вто 01 Юни 2010, 14:58

В някой мото сервиз трябва да се пита

ivandimitrov777
Потребител
Потребител

Писане  extreme_rider on Сря 02 Юни 2010, 01:05

izlitam написа:Мен лично не ме е страх :D . С едни приятели си правехме експерименти с едно балканче и мога да кажа, че имаше промяна, но наистина - хубавите неща стават с пари. Иначе специално за балканчетата мога да дам идеи, който трябва да свършат работа и при Симсонките:

1. Улекотяване на маховика чрез стъргане (води до малук спад в мощността, но вдига оборотите)

2. Дупчене на биелата с цел улекотяването и

3. Стъргане на вала също с цел улекотяване и вдигане на оборотите

4. Голям шлайф - предпоследен (мисля че е 7 ремонт)

5. Пилене на каналите на картерите и цилиндъра, за да може да му влиза повече гориви по-бързо

6. Карбуратор от кросов мотор (по голям от 50 кубика) например

7. Улекотяване на мотора (премахване калници и др. излишни елементи)

8. Заменяне на скоростите (при тези с 3 се слагат скорости за ендуро)

Еми това се сещам. Ако някой е навит да пробва със своя симсон да пише как е резултата. Лично аз и моите фр пробвахме някои от нещата на балканче и имаше разлика (пълнеше си километража)

така да изкажа и аз мнение :
по номер 1 в списъка - маховика е един вид балансиран и изчислен за определено натоварване да може да издържи магнитите на запалването и не е желателно точно на този вид да му се нарушава оригиналния вид (ще се разпадне за това не е желателно)
по номер 2 в списъка - не бих предпочел да дупча биелата . причини : един вид баланса на целия коляно мотовилков механизъм зависи от нейното тегло , има опасност от скъсване - все пак е изработена по определен начин който да гарантира здравината им
по номер 3 в списъка - вала в момента в който го пипнеш и губиш картерното налягане и от това следва по бавно пълнене и по малък вървеж , напълно разбалансиране на коляновия вал след тази интервенция
по номер 4 в списъка - предпоследния шлайф ..... много са митовете точно за това .... някой казват ,че върви повече , някой казват ,че върви по малко ... моето мнение е ,че прави по малко згъстяване при по голям обем .... най-добрия варянт според мен - стъргане на главата
по номер 5 в списъка - това найстина е изпробвано и работи самоче си има много пипкави чалъми като например ,че каналите трябва да се стържат само настрани за да не се нарушава газоразпределението и задължително трябва да са полирани след стъргането за да не задържат горивната смес
по номер 6 в списъка - карбуратор от всичко върши работа стига да е по голям от 16 мм (това е размера до колкото се сещам на оригиналния на симсона)
по номер 7 в списъка - сваляш калника и като минеш през някоя локва и сичко по двигатела и бобината - а вари го пали след като се намокри всичко .... а и визията е супер грозна ....
по номер 8 в списъка - за пореден път казвам предавателните числа на първите и последните скорости на двата апарата са абсолютно едни и същи ... кви са тея митове дето последната на 3-ката е по къса от последната на 4-ката ..... има постната снимка от "буквар" в който всичко е описано с подробностти ....

Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2347

http://www.bg-nearnici.com

Писане  Simson_s50 on Сря 02 Юни 2010, 01:25

Колега extreme_rider може ли да пишеш по Skype : Ickata-95 за книгата и ако може снимки да пратиш :) или поне да кажеш от къде дасия изтегля от интернет или от къде мога да сия взема. ще съм ти много благодарен :)
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434

Писане  extreme_rider on Сря 02 Юни 2010, 02:59

скайпа ми го има написан в темата дето е за скайповете а колкото до книгата нито знам от къде може да се намери в момента нито нищо - аз ми припадна преснимана и в момента не мога да я намера къде съм я зарязал ....

Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2347

http://www.bg-nearnici.com

Писане  Martinel40 on Вто 22 Юни 2010, 00:58

http://www.youtube.com/watch?v=mg1kymZ-ieY&feature=related Ето 1 изпълнение
Martinel40

Брой мнения : 17