MZ i Simson
добавки към бензина N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
добавки към бензина N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

добавки към бензина

+3
Dichev
Simson_s50
monkata123
7 posters

Go down

добавки към бензина Empty добавки към бензина

Писане  monkata123 Пон 25 Мар 2013, 03:01

колеги днес сипах бензин А98 да видя има ли разлика и определено леко се усеща но много-лекои по тоя повод се сетих да питам дали някой от вас не е слагал на симсона добавка в бензина и ако е слагал има ли ефект? Става въпрос най-вече за добавките за повишаване на октановото число.

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  Simson_s50 Пон 25 Мар 2013, 04:00

Колега от личен опит ти казвам ! Няма никаква разлика с А98 и с добавка няма никаква разлика в вървежа ! Разликата е че ти гори много почти 2-пъти повече ! Ако с 5лв минаваш 90-100км с нормален бензин А95 с добавка ще минеш от 40 до 60км може дори и по малко ! icon_wink
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  monkata123 Пон 25 Мар 2013, 21:50

сигурен ли си че точно от добавкака се е качил разхода.И за добавка на коя фирма говориш

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  Simson_s50 Пон 25 Мар 2013, 22:46

Да сигурен съм на 100% защото после като му сложех обикновен А95 и с 5лв навъртях 90-100км! icon_wink А за марката на добавката нз но ако не се лъжа 100мл ( за един резервоар 50-60лт за кола ) за 6лв но това става преди 2 години може би ако не и повече icon_wink
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  Dichev Вто 26 Мар 2013, 00:40

По бензиностанциите има на Хелиос ако искаш пробвай ,но няма да усетиш разлика според мен. icon_wink
Dichev
Dichev
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 315
Points : 355
Reputation : 18
Join date : 25.10.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  motoperko Вто 26 Мар 2013, 01:54

Ще напиша малко пояснения на тема високо октанов бензин и ефекта му rockz Имам и малко време и не ме мързи funny Много от нас с надеждата,че със сипването на по-високо октанов бензин, си мислят,че си "осигуряват" по-висока крайна мощност, но е грешно ! Двигател, който фабрично или с доработки не е изчислен, да работи с 98/100 и повече октана , ще има даже обратен ефект! Просто трябва да се знае ,как всъщност "горят" различните видове бензин .Темата може да стане адски дълга и затова ще обясня просто : По -високо октановия бензин гори по-бавно от по-ниско октановия при еднакви условия - с една добавка: до момента преди да се получи дет.горене !! Т.е. във вашия случай със стоков Симсон - дори и 86 да е -ще е добре, сместа изгаря бързо и КПД-ето на моторчето е добро!Има обаче едно "но" , карането с още по-нисък октан ( да речем -75) не носи същия ефект, просто антидетонационните присадки идват малко и мотора рязко му се влошава работата ( почва яко да чука от неконтролируемо запалване на сместа) Но ако сложите ,да речем сто октана- горенето става бавно ,причината- липса на дост налягане .т.е. с няколко думи , ако мотора е мн сгъстен - ще има положителен ефект от карането на високо октаново гориво . тогава сместа "изгаря" както трябва и КПД-ето нараства много, но ако пък му се сложи да речем 91 ( за сгъстения мотор говоря) , работата му се влошава-почва да "чука" .
За да има пълен ефект от стоте октана- трябва мотора да е сгъстен подобаващо. Това е , по прост начин обяснено .

motoperko
Потребител
Потребител

Брой мнения : 102
Points : 117
Reputation : 11
Join date : 23.01.2013

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  bracus Вто 26 Мар 2013, 03:18

Интерестно обяснение колега, постарал си се отчасти. Какво значи сгъстен ДВГ?
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  Simson_s50 Вто 26 Мар 2013, 03:39

До колкото знам симсона е за А92 но не съм сигурен така излиза от завода ! А аз до колкото разбрах " сгъстен ДВГ " тоест високо оборотен да речем 70-80cc+ с 1 сегмент ( голям тунинг по двигателя ) Zasramen Поправете ме ако греша ! icon_wink Zasramen
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  motoperko Вто 26 Мар 2013, 04:21

Сгъстен значи с голяма степен на сгъстяване icon_wink ,често са и високооборотни- за бензинови ,казвам го, защото дизеловите мотори са доста сгъстени ,но не са чак толкова оборотни и такъв на резачка Хускварна да речем , тя няма чак толкова голямо сгъстяване , но пък си е доста оборотна , обяснявам си го с целта на употреба - работата с масов бензин е преимущество в случая . Т.е. оборотите имат най-вече зависимост от това какъв е диаметъра на буталото спрямо хода му.
Не съм мн сигурен дали заводско Симсон-а е предназначен да работи с 92 Zasramen просто масовия бензин тогава беше 86 ако не се лъжа ( годините в които е започнало производството на С50 да речем) Но мога да се закълна ,че моите МЗ-та съм ги бичил с 86 и вървяха повече от на другите ( те ги караха с 92 ) .Наложи се само на две от тях в един по-късен етап, да мина на по-високооктанов заради "делната" тиква ( без да се прекалява!) Zasramen сложих и по-студена свещ , полирах каналите, леко поразбутах някои градуси и..това беше .Имах идея за резонансен ауспух и мембранно пълнене .Невероятно беше изживяването да видиш километража ,стрелката му да сочи точно перпендикулярно надолу на равното на ( засечено няколко пъти с Лада-та 1600 на аверче -към 160 км/ч Zasramen ) Даже наскоро се загледах по литература на руски, с нужните изчисления,която съм събирал тогава (подхвърлят се в гаража). После обаче живота ми поде малко в друга насока , а и вече имаше и "японци" на пазара и те наклониха везните Hmmm
Пък сега наблягам на удоволствие от карането и ми харесва да си карам "тромавия" мотор Hmmm вече не ме блазнят кат' едно време , колко прим. ще дигна на Варненския автобан Zasramen


Последната промяна е направена от motoperko на Вто 26 Мар 2013, 04:33; мнението е било променяно общо 1 път

motoperko
Потребител
Потребител

Брой мнения : 102
Points : 117
Reputation : 11
Join date : 23.01.2013

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  Петър Пейков Вто 26 Мар 2013, 04:23

Сгъстен двигател е двигател с повишена степен на сгъстяване, както е при симсона 9,5:1 да стане 10-11-13, постига се чрез челен шлайф на главата (най- простия вариант) макар, че с всеки изминал ремонтен размер бутало степента на сгъстяване се повишава. Чрез тези действия също така повишаваме и компресията на ДВГ следователно и неговия КПД, от което ние печелим, но губим откъм износоустойчивост и междуремонтен пробег на двигателя, но това е много дълга тема.
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 28

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  extreme_rider Вто 26 Мар 2013, 20:46

високооктановите бензини си искат доработки по двигателите за да може да се ползва пълноценно цялата им енергия от горенето. Не си мислете, че с малко октан буустър ще направите нещо позитивно в работата на двигателя, даже обратното - без да се подаде малко още предварение бензина дори не доизгаря. Цялата работа с постепенното повишаване на октановите числа на масовите бензини е заради двигателите, които всяка година имат все повече и повече изисквания към антидетонационна устойчивост на горивата. 95 октанов бензин дори е много за симсона, но като няма друг и този върши работа и именно затова моя симсон е леко згъстен (около 10.2:1). Новите поколения двигатели са снабдени с детонационни датчици именно заради предварението, което изисква да бъде променяно с повишаване или намаляне на октановото число на бензина icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

добавки към бензина Empty Re: добавки към бензина

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите