MZ i Simson

Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

колко волта са симсон с51 ендуро с електронно запалване

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: колко волта са симсон с51 ендуро с електронно запалване

Писане  lachi on Чет 29 Апр 2010, 23:31

Уважаеми extreme_rider , щом си решил бирата да е с гарнитуа - съгласен съм! Mad icon_wink
Нямам намерение да правя никого на луд :no: , обаче ако така лесно изгаряше инсталацията, можеш ли да ми обясниш как така всичко си работи когато от бобината към свеща се подават 25- 30 000В affraid .
А в тези дебели книги би трябвало да си учил за електромагнитна индукция, ЕДН, от какво зависи големината му /брой навивки, интензитет на магнитното поле, скорост на промяната му (обороти на двигателя)и др./ различните валичини в електротехниката и мерните им единици (напрежение - волт, ток - ампер, съпротивл.-ом и т.н.). А за тези 4 год. учил ли си за видовете електронни запалвания-контактни(2 вида), безконтактни( 3 основни вида с подвидове).
Поздрави от мен. Nazdrave_2

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 957

Върнете се в началото Go down

Писане  extreme_rider on Пет 30 Апр 2010, 03:22

от бобината към свеща се подава много високо напрежение с много малък ампераж за да може да се преодолее въздушното съпротивление. Бобината се казва индукционна и захранването им е 12 ВОЛТОВО !!! което означава че на толкова работи и ако им се подаде повече гори а термина индукционна означава че се индуцира (пройзвежда) високоволтов ток а принципа им е като на повишаващ трансформатор , интензитета характеризира силата на магнитното поле , скороста на промяната му е важна за възпройзвеждането на искрата (индуцирането на високоволтов ток в бобината) , ЕДН означава електродвижещо напрежение което пък характеризира какво напрежение трябва да се подаде за да се превъзмогне съпротивлението на трафа или на батерията ;) за запалванията няма да говоря и ще те оставя теб колега да ги назовеш и да обясниш работата им ;)

Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2347

http://www.bg-nearnici.com

Писане  lachi on Пет 30 Апр 2010, 05:17

Даа, може да се каже, колега, че си чел някога /ако това е действителната ти възраст(20г) значи преди около2-3 години-доста по-скоро от мен(34г)/ но обясненията ти са някак поврхностни и неточни /тока не може да е високоволтов или напрежението с голям ампераж, индукционната бобина не е КАТО повишаващ траф, защото е точно такъв автотрансформатор, ЕДН не може да характеризира друго напрежение,подавано на нещо си и скоростта на изменение ма магнитното поле, в което се намира бобина( тук става въпрос за навит проводник,да не се бърка с индукционната бобина, въпреки че и тя работи на този принцип) е едно от нещата, от които зависи стойността на индуцираното в нея ЕДН, понякога достатъчно да прескочи искра/.
Стойността на ЕДН зависи и от броя на навивките на бобината, затова по-рано бях писал да разгледаш бобините на двата вида запалвания.
Чакай да те питам само... колко станаха бирите, че им изгубих бройката Biri4ka Zasramen
За запалванията мога да ти говоря до понеделник сутринта обаче ще задръстим ефира дето се казва, затова само ще спомена някои от тях - както писах по-горе /а ти май не четеш внимателно icon_wink / те са механични /контактни/ и електронни /контактни и асоциални.... шегичка hihihihi безконтактни. Механичните /акумулаторни и магнетни/ са с известните на всички т.н. чукче и наковалня
Електронните /с натрупване на енергията в бобина - контактни и безконтактни, с натрупване на енергията в кондезатор - също контактни и безконтактни, но с непрекъснато натрупване на енергията и с импулсно натрупване на същата/.
Има също пиезо електрически, но те не са разпространени и не съм се интересувал от тях Zasramen .
:sleep: :sleep:

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 957

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото