MZ i Simson
Симсона не иска да пали след ремонт N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Симсона не иска да пали след ремонт N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Симсона не иска да пали след ремонт

+3
milan_gl
drifty
dabaw
7 posters

Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  dabaw Вто 03 Сеп 2013, 03:51

Здравейте , проблеми пак със симсона , значи след като го кара един човек който е 100 кила hihihihi нещо му стана и не иска да върви. Сменихме му сигментите , буталото , бубината , карбуратор . Обаче пак не иска cenzura когато му сменихме сигментите , намазахме силикон за гарнитура между цилиндъра и скоростите , и стана магия компресията му е малко по силна от преди , сглабяме всичко ритаме манивелата не беше утишла до средата и запали , работеше повече от идеално . Взех го 1-2 км навъртях на равно и го почнах по баирите мина около 20 км без проблеми и до сега от както аз го карам не съм го виждал такъв мощен. Спрях починах охлади се много бързо , ритнах пали веднага тръгнах постоянно спускане и го угасих прибирам се в къщи ритам пали от ряз . На следващия ден ритам ритам не иска , започнах първо се оказа че няма ток , разглобих го свалях чукчето цялата инсталация и след това е накачих наново както съм я свалил , и пак няма токове , купих чисто нова бубина и пак няма токове cenzura  , тръгнах по инсталацията и се оказа контактния ключ , турих му няколко весели hihihihi . Завивам свещта пак не иска а свещта дава силна искра ( опитах я вече ) hihihihi . Оставих го излязох за малко връщам се , ритам пали от раз обаче не иска да се изфорсира , прави едно буррр и гасне като му подам газ а иначе на нормални обороти поработи и угасне. Отидох в магазина купих чисто нов карбуратор 16н1 слагам го ритам няколко пъти пали и пак същия проблем , прави един специфичен звук бурррр нещо такова и гасне . И вече няма палене мъчих струвах има силен ток нормално разреден бензин А92 и пак не иска . И се обърнах към вас хвърлих по него напоследък около 200лв и не ми се отплаща. Съмнявам се от центровката на запалването за паленето , но това което го прави като му дам газ не знам от какво му е . Моля ви помогнете ми. Благодаря ви thankyou 

dabaw
Новак
Новак

Брой мнения : 21
Points : 29
Reputation : 0
Join date : 15.07.2013

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  drifty Вто 03 Сеп 2013, 04:15

Центровката на запалването влияе не само на паленето, а и на форсирането. Лоша центровка може да доведе не само до трудно палене, но и до липса на мощност. Прегледай си центровката, или виж как си настроил карбуратора, защото ми се струва, че се дави. Прегледай иглата на кое деление е, дай повече инфо кое как правиш. Защото смяната на карбуратор без подходяща настройка на новия няма да даде резултат :)

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  dabaw Вто 03 Сеп 2013, 05:47

Карбуратора е със фабрична настройка от магазина , не съм го отварял . Не губеше мощност при последното каране , даже имаше повече мощност от преди . Явно трябва да оправя центровката за запалване , а мен ме съмнява че или има недостиг на гориво или на въздух а и е възможно и нещо да му е в повече. Как да настроя карбуратора , а за запалването четох тема тук май има и за карбуратора.

dabaw
Новак
Новак

Брой мнения : 21
Points : 29
Reputation : 0
Join date : 15.07.2013

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  milan_gl Сря 04 Сеп 2013, 01:20

Имаш някъде слаба връзка по ел. на паленето. Някоя лоша "маса" например ! Кондензаторът ? Пробвай с 3 лв за нов и го стегни добре . Центровката няма как да ти избяга за една вечер при условие че не е каран през ноща от някой таласъм hihihihi 
milan_gl
milan_gl
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 67
Points : 75
Reputation : 0
Join date : 06.03.2013
Age : 54

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  dabaw Сря 04 Сеп 2013, 03:02

Значи прочетох първо че си ми дал съвет , свалих отново цялата инсталация , отидох до един приятел скрападжия , взех жици всичките ги замерих първо с машинка за ток ( не знам как точно се казва hihihihi ) през всичките нови жици протича ток , изкормих отново цялата инсталация на която се наемам да я вържа другите жици ги проверих 2 пъти дали тече ток . Всичко точно и пак не иска , сетих се за един приятел на когото баща му е жичкаджия дойде прегледа го замери и наистина се оказа кондензатора. Какъв точно трябва да взема и къде се намира ? И за какво са били жиците в десния капак при въздушния филтър , оставих си ги 3 или 4 то жици не вързани както си бяха накрая увити с изолирбанд ?

dabaw
Новак
Новак

Брой мнения : 21
Points : 29
Reputation : 0
Join date : 15.07.2013

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  JOJOBIX Чет 05 Сеп 2013, 23:59

кондензатор можеш да потърсиш в магазин за моточасти симсон,знам за такива в София ,Плевен и Севлиево.От там ако имат можеш да си поръчаш доставка с куриер до Доспад,тя е 5-6лв.Потърси ги в чичо Гугъл.icon_wink 
JOJOBIX
JOJOBIX
Потребител
Потребител

Брой мнения : 144
Points : 183
Reputation : 4
Join date : 01.06.2010
Age : 46

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  sewoff Пет 06 Сеп 2013, 02:42

моят симсон 150 кила човек го е карал и пак си върви добре :)
sewoff
sewoff
Потребител
Потребител

Брой мнения : 144
Points : 161
Reputation : 3
Join date : 29.08.2012
Age : 23

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  dabaw Пет 06 Сеп 2013, 07:23

Да ама този не беше в ред откакто дядо ми го даде , за частите . по добре вместо да им дам тия 5 лв да си сипя газ в колата и да отида до Пазарджик , от който магазин взех другите части и да си пия една студена бира Zasramen  .

dabaw
Новак
Новак

Брой мнения : 21
Points : 29
Reputation : 0
Join date : 15.07.2013

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  milan_gl Съб 07 Сеп 2013, 03:34

Не е нужно да търсиш точно симсонски кондензатор . От всяка кола с класическо палене и чукче и наковалня става . Въпросът е дали габаритът ще ти пасне за да влезе където му е мястото . На старите модели е наврян в авансовата плочка до чукчето и наковалнята . При по-новите виси на бобината . Където и да го монтираш няма да е грешка . Три неща са важни . 1.Като избираш конд. в магазина да имаш мултицет и да си избереш този който най-много зарежда и прекъсва напълно след зареждането , ама в твоят случай това е сложно в предвид че нямаш хабер от това как се прави и аверите са ти моргаджии . Сега се продават едни немски кондензатори в магазините за ЛАДА с ушенце и много лесно се монтират на скобата на бобината . Изобщо не ти трябва да вадиш капаци и магнети . 2 .Старият конд. задължително се маха и си го носиш за юрнек в магазина . 3. Новият кондензатор се връзва на извода на гетинаксовият извод на наковалнята а пък корпусът му е на маса . Ако слагаш конд. до бобината то изводчето с кабелето на кондензатора се свързва към проводника от наковалнята който се връзва на бобината , на самата шпилка на извода на бобината двете жички стават заедно! Масата и в двата случея трябва да е добра и почистена с шкурка маса ! Даже е добре и да я гресираш !
milan_gl
milan_gl
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 67
Points : 75
Reputation : 0
Join date : 06.03.2013
Age : 54

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  dabaw Нед 08 Сеп 2013, 04:40

Благодаря ви много за съветите thankyou  , скоро ще пътувам и ще си взема симсонска.

dabaw
Новак
Новак

Брой мнения : 21
Points : 29
Reputation : 0
Join date : 15.07.2013

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  unibasic Нед 08 Сеп 2013, 17:52

Ехейййй :) Вие космически кораб ли ще изтрелвате бах Coool Coool Coool Coool 
Кондезатора симсона си върви перфекто и без него просто ще се побъркате от сменяне на чукчета и наковални :)
unibasic
unibasic
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 210
Points : 273
Reputation : 5
Join date : 06.06.2012

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  dabaw Пон 09 Сеп 2013, 06:31

А друг проблем излезна сега , как се вади от там ? hihihihi 

dabaw
Новак
Новак

Брой мнения : 21
Points : 29
Reputation : 0
Join date : 15.07.2013

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  osmandjikov Нед 15 Сеп 2013, 02:28

Трябва да махнеш магнета той се сваля със спецялна скоба или скоба за лагери внимавай при ваденето има една малка шпонка да не е изгубиш.Песле откачаш кабелчето на кондензатора и с едни клещи го издърпваш напред.Слагаш новия кондензатор слагаш магнета и направи нова центровка на запалването ;)

osmandjikov
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 54
Points : 68
Reputation : 0
Join date : 20.05.2012

Върнете се в началото Go down

Симсона не иска да пали след ремонт Empty Re: Симсона не иска да пали след ремонт

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите