MZ i Simson
Слаб ток на свеща N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Слаб ток на свеща N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Слаб ток на свеща

+2
bracus
suzuki600
6 posters

Go down

Слаб ток на свеща Empty Слаб ток на свеща

Писане  suzuki600 Пет 03 Окт 2014, 01:50

Здравейте проблемът е следния идва много слаб ток на свеща и много трудно пали ,когато запали  карам го известно време малко да загрей и катому дам гас почва да пука да прекъсва иглъхне'катому подам ряско газ и забива предницата  иматели някакви идеи каква е пречината  мотора е етз 251 с електронно

suzuki600
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 85
Points : 110
Reputation : 1
Join date : 16.08.2014

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  bracus Пет 03 Окт 2014, 02:40

Еми пробвай с друга бобина бе! И направи една снимка да видя каква ти е лулата на свеща. Да не би да има съпротивление вътре? Другия вариант е да не ти е наред центровката, което е по-вероятно.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  suzuki600 Пет 03 Окт 2014, 11:45

Пичове дави питам братми свали бубината и взе друга но непомни точно какса били кабелите закачихме на 1 зеления а на 15 един двоен червено и черно и един единичен червено и черно незнам правилнилиса но закачехмиги искарах свеща задавидя имали ток и катонатиснах леко манивелата по свеща започна постоянно да дава искри мръднах леко манивелата спряха и след леко мърдана пак започнаха постоянно да си дава искри много интересно каксе полочава това нещо и откакво е помагайте,правилнолие свързана бобината и откакво е постоянните искри по свеща

suzuki600
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 85
Points : 110
Reputation : 1
Join date : 16.08.2014

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  Петър Пейков Съб 04 Окт 2014, 14:11

Още един толкова неграмотен пост и темата отива в коша! Старай се да пишеш разбираемо и ПРАВИЛНО!
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 28

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  suzuki600 Нед 05 Окт 2014, 01:38

Але 50 човека четът и никой неможе да даде съвет нали имаше голями разберачи каде отидохте и към Петър Пейков аз несъм тука дасе уча как да пиша а за акъл след като неможеш да дадеш такъв поне несе прави на важен ако искаш търкай ако искаш не тва си е твой проблем аз като гледам от вашите търкания затова компетентните хора ги няма нали форума е за решаване на проблеми ане дасе учим как да пишим

suzuki600
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 85
Points : 110
Reputation : 1
Join date : 16.08.2014

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  Петър Пейков Нед 05 Окт 2014, 02:14

Момче, отправих ти градивна критика за твое добро, ако аз подмина грешките ти друг колега модератор ще ти отправи забележка или ще те санкционира. Форума има правила които трябва да се спазват от всички ни! От нашите "търкания" са си заминали само спамери и неграмотни потребители мързящи ги да напишат един пост като хората, компетентни хора има достатъчно!

Помисли добре дали ще продължиш с грешно написаните постове и нападките. icon_wink
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 28

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  suzuki600 Пон 06 Окт 2014, 12:22

Някой ще кажели каде може да е проблема смених свещи,бобин,долното електронно,кабела на свеща и паксие едно и също

suzuki600
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 85
Points : 110
Reputation : 1
Join date : 16.08.2014

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  Xxeon Пон 06 Окт 2014, 21:47

Ми то не е трудно да обърнеш кабелите?Не знам какво му е трудното на това че наспами 3 поста.Имаш ли акумулатор,ако имаш махни го и ритай пак.
Xxeon
Xxeon
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 164
Points : 195
Reputation : 3
Join date : 26.03.2013
Age : 25

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  suzuki600 Сря 08 Окт 2014, 23:50

Пичове всичко смених и никакво подобрение.всеки път щом ритна манивелата започват да премигват лампите за свободна и червената,когато я натисна леко да превърта коляновия вал на едно място се полочава нещо като късо съединение лампите почти изгасват, и след лек натис да завърти коляновия вал те си светкат нормално,никой ли не се е зблъсквал със такъв проблем

suzuki600
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 85
Points : 110
Reputation : 1
Join date : 16.08.2014

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  lachi Пет 10 Окт 2014, 00:55

Кабелите са свързани правилно. Според мен е слабо захранването на комутатора. Причини-слаб акумулатор, хлабави или окислени букси, кабелни обувки, предпазители, контактен ключ. Провери тези неща и пиши пак. Обаче провери всичко като следваш веригата, за да не пропуснеш нещо. Виж връзката на акумулатора с маса.

Xxeon написа:Ми то не е трудно да обърнеш кабелите?Не знам какво му е трудното на това че наспами 3 поста.Имаш ли акумулатор,ако имаш махни го и ритай пак.
Без акумулатор няма да има никаква искра, не знам от къде го измисли това.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  suzuki600 Съб 11 Окт 2014, 01:44

Пичове мисля че, проблема е в зареждането слагам акомулатора ритам много кратно и няма палене,акомулатора е 12v.5amp.слагам 12v.12 amp. И мотора си работи,и пали перфектно няма прекъсвания , всички останали проблеми.когато съм с 5амперовия акомулатор когато запаля мотора и пусна фара мотора гасне,дори с гас до дупка,пак гасне.а когато съм с другия акомулатор,пускам си фара и мотора работи на обороти без да давам допълнително газ,някой можели дами каже,каде точно е проблема и как да разбера дали релето ми зарежда,доста изчетох за проверяването на релетата но все са дадени някакви сивмволи, мойто си е оригинално и няма D+и D- а на а навсякаде е описано все с тези символи кажете ми по простия начин каде дасложа волтметара зада видя как зарежда релето

suzuki600
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 85
Points : 110
Reputation : 1
Join date : 16.08.2014

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  Toecutter Съб 11 Окт 2014, 02:25

Свържи волт метъра към клемите на акумулатора и запали мотора и гледаи колко волта ще зарежда + на +  и  - на - От това по просто не знам дали има
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  suzuki600 Нед 12 Окт 2014, 23:41

Значи при запален мотор ми показваше 9 волта,над 4000 хил.об.ми показваше 11 в. Един ел.техник ми го кориегира и сега всичко 6 благодаря на всички за оказаната помощ.сега имам пак проблем със съединителя но това е друга тема.

suzuki600
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 85
Points : 110
Reputation : 1
Join date : 16.08.2014

Върнете се в началото Go down

Слаб ток на свеща Empty Re: Слаб ток на свеща

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите