MZ i Simson
Смяна на кит на MZ  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Смяна на кит на MZ  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смяна на кит на MZ

3 posters

Go down

Смяна на кит на MZ  Empty Смяна на кит на MZ

Писане  aironhight Нед 19 Апр 2015, 17:08

Здравейте! Имам MZ ES 175/1 , по който в момента тече ремонт. Имам и друг цилиндър с бутало от модела 250/1. Искам да попитам ,ако евентуално ми дойде идеята да го направя 250 кубика трябва ли да се прави центровка на кол. вал или нещо друго по мотора? Искам някой , който е сменял китове да ми каже - какво точно се прави при смяната на кит (освен да махнеш бутало , цилиндър , глава , карбуратор и да ги смениш с други). thankyou предварително :)
aironhight
aironhight
Новак
Новак

Брой мнения : 35
Points : 53
Reputation : 0
Join date : 24.04.2014

Върнете се в началото Go down

Смяна на кит на MZ  Empty Смяна на кит на MZ

Писане  fena Нед 19 Апр 2015, 20:56

Колега няма нищо сложно слагаш другия кит и си готов защо да правиш центровка на кол вал след като там не си пипал за смяна на биела и иглен лагер слагай кита и карай icon_wink

fena
Потребител
Потребител

Брой мнения : 128
Points : 162
Reputation : 20
Join date : 02.02.2015

Върнете се в началото Go down

Смяна на кит на MZ  Empty Re: Смяна на кит на MZ

Писане  aironhight Нед 19 Апр 2015, 21:00

Един човек ми беше казвал преди , че като сложа по-тежкото бутало ще се развали центровката на коляновия вал и ще износи бързо лагерите и някакви такива неща... Абе сега като се замисля дали е 5 грама или 100 грама това бутало каква е разликата като вала е центрован?!?! Ще видим :) Аз трябва да шлайфам цилиндъра и да намеря друго бутало , защото цилиндъра беше оставен на произвола на съдбата на тавана с буталото споено с ръжда за цилиндъра...  Може ли да се *съживи* цилиндъра без да се шлайфа ?
aironhight
aironhight
Новак
Новак

Брой мнения : 35
Points : 53
Reputation : 0
Join date : 24.04.2014

Върнете се в началото Go down

Смяна на кит на MZ  Empty Re: Смяна на кит на MZ

Писане  fena Нед 19 Апр 2015, 21:55

Колега хубаво е да се шлайфа цилиндъра щом има ръжда ако не ти се дават пари си поиграй със фина шкурка да го почистиш пробвай дали ще се получи нещо успех icon_wink

fena
Потребител
Потребител

Брой мнения : 128
Points : 162
Reputation : 20
Join date : 02.02.2015

Върнете се в началото Go down

Смяна на кит на MZ  Empty Re: Смяна на кит на MZ

Писане  spongi Нед 19 Апр 2015, 22:29

Колега, мотора който е на аватарът ми е модел МЗ ЕС 175/1. Преди години баща ми го е преправил на 250 сс. като единственото което е сменено по двигателя е цилиндър, бутало и глава. А колкото до пробега и износоустойчивостта на лагерите на вала - тя е около 45-50 000 км. Иначе можеш да купиш ремонтни сигменти и можеш да удължиш живота на цилиндъра вместо да го шлайфаш.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Смяна на кит на MZ  Empty Re: Смяна на кит на MZ

Писане  aironhight Пон 20 Апр 2015, 03:08

Spongi я разясни малко това с ремонтните сегменти без шлайф , че нещо не ми става ясно??? Цилиндъра ми е ръждясал , имам бутало с ръждясали сегменти и просто взимам ремонтни сегменти и те оправят работата ? Така ли да разбирам ?
aironhight
aironhight
Новак
Новак

Брой мнения : 35
Points : 53
Reputation : 0
Join date : 24.04.2014

Върнете се в началото Go down

Смяна на кит на MZ  Empty Re: Смяна на кит на MZ

Писане  spongi Пон 20 Апр 2015, 14:34

Както колегата каза, взимаш водна шкурка и лекичко изтъркваш ръждата. Става въпрос за лека ръжда, а не за дълбока и дебела ръжда след която ще останат язви в цилиндъра, тогава е по-добра да шлайфаш цилиндъра. Колкото до сигментите, ако буталото и ръждясалите сигменти са с нормални размери, в магазините трябва да има сигменти, но с няколко десети по-големи, т.е. да не отиваш дирактно на шлайф на цилиндър и смяна на бутало. За това ти препоръчвам да отиваш в магазина с цилиндъра и да мериш на място, ако е износен повече от колкото трябва и му станат само ремонтни сигменти щеш не щеш ще шлайфаш. Между другото сигментите ги мери от долната страна на цилиндъра.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Смяна на кит на MZ  Empty Re: Смяна на кит на MZ

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите