MZ i Simson
Имам нужда от помощ моля помогнете! N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Имам нужда от помощ моля помогнете! N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Имам нужда от помощ моля помогнете!

2 posters

Go down

Имам нужда от помощ моля помогнете! Empty Имам нужда от помощ моля помогнете!

Писане  marcho1991 Пет 08 Яну 2016, 22:41

Та на проблема след дълго чакане дойде време да си прехвърля мотора но мое име но имам няколко въпроса, значи мотора го имам отдавна и нищо не му е плащано освен данъка какво трябва да представя пред кат за да го прехвърля? Също така имам само голям талон още при купуването му продавача не можа да го намери това дали ще е проблем?

До колкото съм запознат мотора може да се прехвърли документално защото аз и продавача сме от една и съща област и няма да се сменят номерата, а ще се ползват старите. Договор ще направим нов за тази година една ГО и документ за платен данък и отивам в КАТ но ще съм благодарен да споделите какво точно трябва да се носи и само аз ли ще ходя или трябва да вземам и продавача?

Четох из интернет че ще ми трябват само договора, ГО и ще попълня някаква декларация за това че няма малкия талон, подавам документите чакам няколко часа и като ми кажат името си вземам документите вече на мое име и остава вече да го впиша в данъчното.

marcho1991
Новак
Новак

Брой мнения : 27
Points : 31
Reputation : 0
Join date : 24.12.2013
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Имам нужда от помощ моля помогнете! Empty Re: Имам нужда от помощ моля помогнете!

Писане  marcho1991 Пон 11 Яну 2016, 01:04

Никой ли не може да помогне колеги?

marcho1991
Новак
Новак

Брой мнения : 27
Points : 31
Reputation : 0
Join date : 24.12.2013
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Имам нужда от помощ моля помогнете! Empty Re: Имам нужда от помощ моля помогнете!

Писане  spongi Пон 11 Яну 2016, 01:43

След като мотора няма платени данъци, ще трябва те да се платат за последните пет години. Това го знам защото ги плащах на два мои мотора. Единия беше МЗ РТ 125, другия БМВ Р 71. Ще ти трябва и платена ГО. След това със стария собственик правите договор за покупко-продажба и отивате в КАТ да прехвърлите собствеността. Това е, поне според което си казал по въпроса........, Успех !!!
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Имам нужда от помощ моля помогнете! Empty Re: Имам нужда от помощ моля помогнете!

Писане  marcho1991 Пон 11 Яну 2016, 03:57

Благодаря аз така или иначе ще ги плащам данъците няма как но проблема е че човека е стар и не може да ходи има ли някакъв вариант да отида без него? Четох по форуми от хора който са писали отиват с договора застраховката и минават без да има нужда от продавача но не знам. Аз искам да отида и от първия път да стане не да ходя по няколко пъти понеже има бая хора и също да попитам преди да отида ходи ли се някъде да се плати някаква такса или те после ще ме пратят?

marcho1991
Новак
Новак

Брой мнения : 27
Points : 31
Reputation : 0
Join date : 24.12.2013
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Имам нужда от помощ моля помогнете! Empty Re: Имам нужда от помощ моля помогнете!

Писане  spongi Пон 11 Яну 2016, 04:13

Зависи от къде си. В Пловдив искаха да съм в КАТ със собственика и с наследниците, защото беше вдовец. Поради тази причина ми трябваха и свидетелство за наследници което изкарах от ГРАО в кметството.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Имам нужда от помощ моля помогнете! Empty Re: Имам нужда от помощ моля помогнете!

Писане  marcho1991 Пон 11 Яну 2016, 04:18

Ами ще се ходи във Велико Търново да се прехвърля и до колкото знам можело само когато се пише договора и хубаво поне двама да се подпишат като свидетели за да е по сериозно и за това се чудя какво да правя, но май ще ходя първо сам да се правя на ударен пък ако ме върнат тогава ще видя как ще го заведа и него.

marcho1991
Новак
Новак

Брой мнения : 27
Points : 31
Reputation : 0
Join date : 24.12.2013
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Имам нужда от помощ моля помогнете! Empty Re: Имам нужда от помощ моля помогнете!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите