MZ i Simson
Теч на бензин от ауспуха ?? N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

Теч на бензин от ауспуха ??

Go down

Теч на бензин от ауспуха ?? Empty Теч на бензин от ауспуха ??

Писане  Miro911 on Пет 11 Мар 2016, 22:59

Да попитам някой знае ли защо ми тече бензин от цилиндъра, там където излиза кривката на ауспуха и там където кривката влиза в самия ауспух ??  Surprised  Намалявам сместа от врътката на карбуратора (нивото на бензина в карбуратора е добре) и пак няма промяна и не знам защо ?  Surprised
Благодаря предварително ! :)
Miro911
Miro911

Брой мнения : 12

Върнете се в началото Go down

Теч на бензин от ауспуха ?? Empty Re: Теч на бензин от ауспуха ??

Писане  spongi on Съб 12 Мар 2016, 02:25

Когато ауспуха не е уплътнен както трябва, се вижда това което описваш. По принцип при двутактовите машини изтарянето на горивната смес не става на 100%, тъй като горивната смес не винаги е най-добрата, в повечето случаи е "богата" /с повече бензин/  и когато между ауспуха и гайката която го държи за цилиндъра има разстояние, точно от там се получава "сълзене". Ако там всичко е уплътнено, това което не може да изгори в цилиндъра, се стича в ауспуха и когато мотора се кара на дълги разстояния, то се изпарява, но по принцип от това се получава нагар и запушва ауспуха.........
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 767

Писане  Miro911 on Съб 12 Мар 2016, 03:19

Благодаря много !! Ще уплътня кривката от двете страни пък ще чистя ауспуха по на често и така. Мерси много :) ! thank_you
Miro911
Miro911

Писане  spongi on Пон 14 Мар 2016, 01:31

По-добре ще е, да регулираш карбуратора, за да имаш добра горивна смес, а това се разбира по свеща ! Ако горивната смес е добра, цвета на горивната свещ е керимидино червена, ако сместа е богата, свеща не е кафява, а по-тъмна.........., ако сместа е бедна, мотора не работи както трябва и не върви.....
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Писане  Miro911 on Пон 14 Мар 2016, 02:03

Да задължително ще регулирам сместа, но последните пъти я правих бедна и пак течеше от кривката(и то бая) и затова се зачудих. Иначе задължително ще направя сместа да си работи добре двигателя. Ще сложа ново пръстенче(понеже имам ново) между цилиндъра и кривката и ще видя как е ?
Miro911
Miro911

Писане  lachi on Пон 21 Мар 2016, 04:04

Няма как от ауспуха да тече бензин. Ако е бензин сместа ще е толкова богата, че двигателя въобще няма да запали. Това, което тече е неизгоряло масло, което идва или с бензина (много масло в бензина), или пропуска семеринга на коляновия вал.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 960

Писане  spongi on Вто 22 Мар 2016, 03:32

spongi написа:Когато ауспуха не е уплътнен както трябва, се вижда това което описваш. По принцип при двутактовите машини изтарянето на горивната смес не става на 100%, тъй като горивната смес не винаги е най-добрата, в повечето случаи е "богата" /с повече бензин/  и когато между ауспуха и гайката която го държи за цилиндъра има разстояние, точно от там се получава "сълзене". Ако там всичко е уплътнено, това което не може да изгори в цилиндъра, се стича в ауспуха и когато мотора се кара на дълги разстояния, то се изпарява, но по принцип от това се получава нагар и запушва ауспуха.........
lachi написа:Няма как от ауспуха да тече бензин. Ако е бензин сместа ще е толкова богата, че двигателя въобще няма да запали. Това, което тече е неизгоряло масло, което идва или с бензина (много масло в бензина), или пропуска семеринга на коляновия вал.
Ще запали, ше запали, ако не на манивела, то на бутане и пак ще запали.......! Казвам го защото ми е "минало през главата", т.е. случило ми се е и не го казвам само за да трупам точки и брой мнения или като някои други които мислят, че щом не го пише в книгите не е така....., повярвай ми, имах приятел който завърши ДВГ в механото в Пловдив- Калинин, човек който знаеше почти всичко на хартия, но не и на практика............

Последната промяна е направена от spongi на Вто 22 Мар 2016, 03:38; мнението е било променяно общо 1 път
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите