MZ i Simson
Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мз 251 при пуснат фар гасне

4 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  bracus Съб 17 Юни 2017, 17:26

Ремонтира ли предницата. При мен се получава нещо подобно при пуснат фар. Мотора работи на място с включени всички светлини и фар на дълги, и когато включа мигач светва червената лампа и оборотите падат.Опитва се да изгасва. Като му подам повече газ няма проблем. Имам електроннен волтмер на кормилото свързан директно към акумулатора, за да гледам релето дали зарежда. При пуснат фар на дълги ми показва 12,6 V, независимо от оборотите на двигателя. Без включен фар показва 13,6 V на 4000 оборота и повече не се повишава.  Релето за зареждане е електронно унгарско. Не съм пробвал с оригиналното какви стойности ще отчита, но мисля че унгарското идва слабо за каране на фар.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  Miroslav Чет 29 Юни 2017, 03:36

Здравейте предницата още не съм ремонтирал, но направо да си призная тоците ме объркаха отвсякъде, купих си нов акумулатор за този сезон,
понеже откачам акумулатора всеки път миналата неделя при откачане пипнах акумулатора и беше загрял до такава степен че да не може да се държи. Днес замерих как релето зарежда и колкото повече газ подаваш волтажа все се увеличава стигна до 19 волта и изгоря чак бушона на + са.
Не  мога да разбера миналия сезон взех релето за зареждане и уж купих най скъпото беше 45лв. дали то се падна дефектно или има нещо друго което го е повредило ?
Miroslav
Miroslav
Новак
Новак

Брой мнения : 29
Points : 37
Reputation : 0
Join date : 27.04.2015

Върнете се в началото Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  bracus Пет 30 Юни 2017, 02:22

С какъв волтметър го замерваш? Струва ми се, че електронния мултицет не показва точно. Най-добре е със стрелкови волтмер от старите. Мен ме съмнявяше унгарското електронно реле, че не зарежда хубаво и го смених днес с реле от полицейско ЕТЗ 250, което също е за Вартбург, Трабант и Барказ. Релето е марка DLR пак е електронно, но волтмера монтиран на кормилото ми показва същите стойности - без фар на 14.1 V, със фар показва 12,6 V. Това е при нов зареден акумулатор на халогенна крушка 55-60W H4. Или релето си зарежда както трябва или волмера ме лъже. Волтмера е електронен от тези които са за колите къде се слагат в гнездото за запалката. Аз съм го свързал на директен минус, а плюса го вземам от клема 30 на контактния ключ, понеже като е на контакт само да отчита стойности. Трябва да го свържа директно към +- на акумулатора и да отчета стойностите.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  Miroslav Съб 08 Юли 2017, 01:42

Ходих при един токаджия замерихме отново и си презареждаше яко ем е унгарско релето както казваш и ти колега,
сега си върнах оригиналното реле, майстора го чепна нещо и ми каза че релето си ми е здраво и наистина замерихме с него и зареждането е ОК
интересното е че нямам къса светлина на габарит и дълги свети, пък може и да изгоре крушката. Но има вариант от релето да не ми свети на къси
така че може да си направа отделно захранване за къси с отделно ключе.
Miroslav
Miroslav
Новак
Новак

Брой мнения : 29
Points : 37
Reputation : 0
Join date : 27.04.2015

Върнете се в началото Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  bracus Вто 11 Юли 2017, 19:01

То че зарежда зарежда, но на фар поне на къси трябва да се замери. Мисля, че трябва да е от 13,5 нагоре с включени всички светлини и обороти към 4000.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  Miroslav Пон 04 Сеп 2017, 03:26

Била ми е изгоряла крушката на къси купих нова и тръгна.
Но от самото презареждане от фалшивото реле мисля че ми се повреди сигнала за изключен от скорост.
Проверих крушката но си е здрава исках да сваля релето и да го проверя но при свалянето започна да капе масло и го навих отново..
иначе като подам + на жичката дето е закачена за релето пак не ми светва крушката и с - пробвах за всеки сл. пак не става.
Явно релето си е здраво след като при това положение не свети. Трябва да пробвам с една пробна лампа да допра до релето и да дам + от
акумулатора за проба на релето за това късно се сетих но ще опитам ако е здраво релето мога да изтегля и нова жичка до лампата.
Miroslav
Miroslav
Новак
Новак

Брой мнения : 29
Points : 37
Reputation : 0
Join date : 27.04.2015

Върнете се в началото Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  lachi Сря 13 Сеп 2017, 04:26

За кое реле говориш, колега? От къде капе масло?
Веригата за сигнал '' Неутрална предавка'' е: плюс след контактен ключ>сигнална лампа>датчик>маса(минус).

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  Miroslav Пон 25 Сеп 2017, 03:21

Колега става въпрос за самия прекъсвач за свободна скорост исках да го изпробвам дали е здрав понеже не ми свети лампата.
Мислех че е изгоряла лампичката но тя си е здрава следва прекъсвача или някаде по самите кабели?
Исках да сваля прекъсвача но при отвиването потече масло и го навих на ново после пак опитах но неможа да се развърти дали не го пренавих
не знам може и това да стана.
Трябва да го оправя че грацко е гадно не може да усетиш кога си на свободна скорост, даже веднъж ми изгасна на един светофар докато се опитвах
да налучкам свободната.
Miroslav
Miroslav
Новак
Новак

Брой мнения : 29
Points : 37
Reputation : 0
Join date : 27.04.2015

Върнете се в началото Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  Miroslav Нед 04 Мар 2018, 23:48

Здравейте оправих си и сигналната лампа за изключено от скорост била е изгоряла лампата просто сега внимателно проверих всички лампи и се оказа изгоряла, сега като премислям нещата от презареждането на релето е изгопяла както и крушката на фара беше изгоряла сумати разправии с това реле но дано съм го нагласил сега.
Miroslav
Miroslav
Новак
Новак

Брой мнения : 29
Points : 37
Reputation : 0
Join date : 27.04.2015

Върнете се в началото Go down

Мз 251 при пуснат фар гасне  - Page 2 Empty Re: Мз 251 при пуснат фар гасне

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите