MZ i Simson

Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!

Температурен датчик МЗ ЕТЗ

Go down

Температурен датчик МЗ ЕТЗ

Писане  gogomen72 on Чет 01 Апр 2010, 18:03

Здравейте колеги.Още си ремонторам мотора(основен ремонт)но се надявам скоро да е готов та по тоя повод съм намислил да му сложа един датчик да ми показва кога почва да прегрявя.Мисля да е само светодиод и ме интересува каква е нормалната(ненормална) температура на работа и каде ще е най-удачно да се сложи?
gogomen72
Новак
Новак

Брой мнения : 43

Върнете се в началото Go down

Re: Температурен датчик МЗ ЕТЗ

Писане  Nedko_vn on Чет 01 Апр 2010, 23:47

Да прегрява??? hmm

Администратор

Брой мнения : 1187

http://bgsimsonimz.forumotion.net

Писане  gogomen72 on Пет 02 Апр 2010, 01:20

Защо,неможе ли?След ремонт като е плътно всичко?Понеже не съм го карал и немога да се ориентирам кога трябва да го оставя да почине.Всъщност спомена ми е от инструктора на (А)категория,бяхме с Ковровец и той от време на време пипаше цилиндъра с ръка,налагаше се да спираме понякога.
gogomen72
Новак
Новак

Писане  balkan4e on Пет 02 Апр 2010, 02:18

Това се разбира колега (поне аз де) като загрее почва да глъхне намалява му се моштноста доста и тогава трябва да спреш за почивка icon_wink
balkan4e
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 164

Писане  slavchev_89 on Чет 08 Апр 2010, 15:41

защо бе идеята не е лоша...стига да се намери къде да се сложи и на таблото няма да ходи мн много
slavchev_89
Потребител
Потребител

Брой мнения : 127

Писане  konstantin on Чет 08 Апр 2010, 16:48

balkan4e написа:Това се разбира колега (поне аз де) като загрее почва да глъхне намалява му се моштноста доста и тогава трябва да спреш за почивка icon_wink

Малко късно е вече. Все едно при колата на 115-120 градуса да спреш, не мислиш ли, че е малко късно вече...
konstantin
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 370

http://www.simson.hit.bg

Писане  slavchev_89 on Чет 08 Апр 2010, 17:41

така е направо ако хвърли водите...да земе да роди... hihihihi hihihihi hihihihi
не бе от една страна колегата е прав, че се усеща...ама не съвсем...ако при прегрят двигател няма голяма разлика то какво правим тогава...като мене сменяме бутало и сегменти... hihihihi hihihihi hihihihi Hmmm
slavchev_89
Потребител
Потребител

Писане  konstantin on Чет 08 Апр 2010, 21:47

Аз имам един универсален метод да знам г/д каква е температурата на главата.
Спирма мотора, гася го, слгам малко плюмка на пръста си и после я слагам на главата, почне ли плюмката да подскача, значи е време да го оставя минимум 5 минутки. Ако сама почне да пуши, значи е добре icon_wink
Един единствен път усетих как му пада мошността от прегряване...още ме е ят, че не спрях 400 метра по-рано...
konstantin
Пристрастен
Пристрастен

Писане  Nedko_vn on Чет 08 Апр 2010, 22:31

Става въпрос за ETZ-150, нали? Цял ден трябва да ми проверяваш кантара за да влезе в такива градуси и то при темп. на въздуха над 30 градуса(ако е наред мотора, защото с лоша центровка или друг проблем, става доста бързо)

slavchev_89 написа:така е направо ако хвърли водите...да земе да роди... hihihihi hihihihi hihihihi
не бе от една страна колегата е прав, че се усеща...ама не съвсем...ако при прегрят двигател няма голяма разлика то какво правим тогава...като мене сменяме бутало и сегменти... hihihihi hihihihi hihihihi Hmmm

Я разкажи, явно си му пръснал cenzura на това моторче

Администратор

Писане  vwbeetle1302 on Пет 09 Апр 2010, 05:03

Въпросът ти е много добър,преди години когато си купих първото ETZ - 250 човека от които го купих ми каза,че е след пълен основен ремонт(неразработен),аз не му повярвах защото него познавах,в последствие това се оказа вярно.Още след 10км го подплаших на пълна газ...обороти на макс...и след има-няма 5мин задната гума изсвири двигатела изчатка зверски безмалко да се пребия от поднасянето на мотора(буталото се разширява по бързо от цилиндъра affraid )...стиснах съединитела...инерция...отпуснах запали,на първата отбивка спрях пребледнял,голяма бела можех да направя(щях да се пребия)
Мотора беше зверски прегрял.След като изстина,втори опит...пали от първия път(аз си мислех,че двигатела умря :( )...пълна газ,оборотите в червеното...двигатела изчатка,задната гума блокира,поднася,съединител...пуша цигара и вече разбирам,че човека от които го купих ми е казвал истината eusa_wall
След моята глупост направих "разработка" на двигатела-резултата стелката на километража удряше обратната страна на ограничитела си.
В последствие както и да го тормозех това ETZ неуспях да го прегрея,а го тормозех мооого и по баири и по магистрали 25000км rockz буквално обиколих половин България с него.
Като за тези 25000км единственния ремонт(като изключа консумативите гуми,масла,жила и т.н.) смених 3та скорост,много яки машини!
Е та съвета ми е внимателна разработка и след това мнооого безавариини километри!!!

vwbeetle1302

Брой мнения : 1

Писане  Penchev Pencho on Пет 09 Апр 2010, 18:26

Най-правилно Ви то е обяснил Nedko_vn!Няма такива филми като:"Прегряване"!Това го казвам за ETZ и ES 175/1.Просто си нямате на представа,това "нещо" от какви материали е направено с какви машини и по каква технология!!!

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163

Писане  Penchev Pencho on Пет 09 Апр 2010, 18:31

Например:ES 175/1 като тръгна от Казанлък в 09.00h преди обяд през лятото,двигатела си променяше звука на по-плътен,без спиране в Сливен!Този по-плътния звук показва най-добрата работа на 2Т двигатела при оптимално натоварване!Вие си правете изводите!

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163

Писане  gogomen72 on Пет 09 Апр 2010, 20:01

Ха материали,на днешно време неси сигурен в нищо.Даже като ми подадоха щерката в родилния дом огледах етикета й,данеби случайно да пише (made in china) или (made in комшу) под КОМШУ разбирайте южната ни саседка а не истинския ми комшия hihihihi
А по въпроса как ще стой на таблото мисля да е само светодиод от тези по-силните те са с диаметър неповече от 3-4 мм. даже няма да се забелязва като несвети.За температурата мисля че е доста висока например Запорожеца работи на 100-110 градуса и му няма нищо.
gogomen72
Новак
Новак

Писане  konstantin on Пет 09 Апр 2010, 20:50

Симсона работи до 140 градуса без проблеми icon_wink
konstantin
Пристрастен
Пристрастен

Писане  Nedko_vn on Пет 09 Апр 2010, 22:32

gogomen72 написа:Запорожеца работи на 100-110 градуса и му няма нищо.

Това е температурата на маслото в картера на четиритактовия му двигателя, а на МЗ-то Surprised

Администратор

Писане  slavchev_89 on Нед 11 Апр 2010, 15:44

Nedko_vn написа:Става въпрос за ETZ-150, нали? Цял ден трябва да ми проверяваш кантара за да влезе в такива градуси и то при темп. на въздуха над 30 градуса(ако е наред мотора, защото с лоша центровка или друг проблем, става доста бързо)

slavchev_89 написа:така е направо ако хвърли водите...да земе да роди... hihihihi hihihihi hihihihi

Я разкажи, явно си му пръснал cenzura на това моторче

Не бе аз съм сменял бутало и сегменти само на балканчето...емзето не го мъча много, много...
slavchev_89
Потребител
Потребител

за Температурен датчик МЗ ЕТЗ

Писане  Nakata1786 on Сря 26 Май 2010, 07:49

Много разбирачи много нещо ас също съм мислил по тая тема и съм го патентовал на балканче е небеше баш кой знае кфо но работеше.Аз също бях правил основен ремонт и бях чел някъде че трябва да се кара с малко газ, да не се мъчи по стръмнища, да не се карат 2 ма човека и тн. и точно там дето го четох тфа пишеше че на моторите (старите двутактовите които са с въздушно охлаждане) им давали нормална работна температура от 80 - 140-150 C*.Та и ас като сички други нямах намерение да го чакам мн да се разработва но поне да го поопазя от прегряване че един път като се пригрее един мотор той вече неможе да работи както трябва може и да се получи задиране на буталоцилиндровата група...та мойта изработка беше следната взех от стара печка "раховец" термостата и го свързах така че като стигне зададената от мен температура и да се прекъсва връзката кумто бобината и тъй мотора да загасва (аз пp го нагласям на 120 и като изгасне знам че иска почивка връткам го на 150 и отбивам някъде за да поистине малко.Ако има мераклии може да го подобрят като му измислят и диоди да индикират може и зоомерче да му се слочи за да издава звук ако стигне дадената температура и тн.Ако има въпроси пишете на лс
icon_wink
Nakata1786
Новак
Новак

Брой мнения : 29

http://www.motorbike-bg.com

Писане  Nedko_vn on Сря 26 Май 2010, 12:30

Nakata1786 написа:Много разбирачи много нещо
hihihihi hihihihi hihihihi
Доста смешно звучи от човек който не може да напише една дума правилно. Не знам как ти хрумна да сравняваш балкан-че с МЗ. В профила ти пише, че караш ЕТЗ-151..? Какъв е този модел? 2011 година ли ще се появи, че до сега не съм чувал за такъв icon_wink

Администратор

Писане  gogomen72 on Сря 26 Май 2010, 16:42

Незнам за другото но идеята ми хареса.Само за температурата ще трябва и друго потвърждение за по-сигурно.Както се говори по телевизията това лято ще бъде най-горещото откакто се водят статистики,сиреч над 200-300 години. :shock:
gogomen72
Новак
Новак

Писане  slavchev_89 on Сря 26 Май 2010, 23:03

бе да то през деня е ад ама през нощта е супер студ. Не знам преди няколко години не можеше да се спи през летните нощи а сега е за яке като карам мотора през нощта.
А сега пооправих мотора. Вече много малко загрява и върви със 100 по равното с половин газ.
slavchev_89
Потребител
Потребител

Писане  n.4e4eneca on Съб 12 Юни 2010, 20:15

mz-тките много трудно могат да прегреят особенно 250 и 251 дори точно с това са известни.Този голям цилиндар и глава при това алуминиеви са жестоки (топло обмена е много добър)Може да загрява от лоша центровка както каза някой колега по горе но и от малко масло в бензина или много масло или некачествено.Всъщност много могат да са нещата които биха довели до прегряване.
n.4e4eneca
Потребител
Потребител

Брой мнения : 132

Писане  nik0728 on Пон 20 Сеп 2010, 06:26

инструктор съм-две 150 кубикови ETZ-та,без спиране юли и август в гр. Балчик на полигона-никога не са прегрявали

nik0728

Брой мнения : 1

Писане  slavi_9467 on Пон 25 Апр 2011, 14:30

Най лесно може да стане ако си мераклия да си купиш един електронен термометър с сонда сондата е слагаш на цилиндъра и си готов
slavi_9467
Потребител
Потребител

Брой мнения : 117

http://motorbike-bg.com/products.php?id=101

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

- Similar topics