MZ i Simson
Бензин А98?? - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Бензин А98?? - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бензин А98??

+9
skater
lachi
OGN
spongi
S51-ORIGINAL
ozaki
konstantin
extreme_rider
BaPHa
13 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Бензин А98?? - Page 2 Empty Re: Бензин А98??

Писане  Nedko_vn Съб 02 Окт 2010, 12:57

Не знам защо, но опита ми показва, че горивата в южна България са доста по-качествени. При всяко зареждане се убеждавам в това. Имам и една друга идея, че въздуха е по-чист. Факт е обаче, че с горивото което зареждам във Варна, минавам доста по-малко километри. В същото време, не чувствам колата така пъргава както с горивата заредени от другата страна на Стара планина. Бензиностанциите на които зареждам са на една и съща фирма. Надявам се, че това не е само мое наблюдение и ще бъде потвърдено от други.
А що се отнася за горивата които се коментират в темата... - ами на мен ми се струва, че не е много полезно да се ползват високо октанови бензини при нашите мотори, било то симсон или МЗ. По времето на масовото им производство, горивата бяха доста по-ниско октанови. Качеството в нашата родина няма да коментирам в тази тема. Но на практика, разработените по онова време двигатели са съобразени с наличните на тогавашния пазар масови горива. Дори имаше период когато имаше колонки с готова двутактова смес. Само да спомена, че това беше задължително в бившата ГДР, по понятни причини, а същото съм виждал и в други соц.страни. Предимно в Унгария.
Та като се има в предвид това, то подсказва, че постоянна употреба на високооктанови бензини не е препоръчително. Не съм изпробвал в лабораторни условия твърдението си и не съм специалист в тази област и за това не налагам мнението си.
Nedko_vn
Nedko_vn
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1187
Points : 1800
Reputation : 128
Join date : 09.08.2009
Age : 54

https://bgsimsonimz.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Бензин А98?? - Page 2 Empty Re: Бензин А98??

Писане  Mad Max Сря 06 Окт 2010, 17:42

Ами и аз да изкажа мнение. Според мен също не е добре да се използват високооктанови горива и/или такива с добавки, като 96 на петрол, който уж е с някаква добавка. Като си вземах моторния трион, човека в магазина каза - само 95!. А тези моторетки са правени да вървят с 87 някъде. То че качествата на горивата в България са доста зле - това се знае, но за да съм си скопкоен моят мотор си го карам с 95 и по възможност с хубаво масълце и си върви добре.
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

Бензин А98?? - Page 2 Empty Re: Бензин А98??

Писане  simson 175 Съб 24 Май 2014, 21:54

Колеги и аз да искажа мнение на моето мз 125 е с шлаифана глава и сгъстена камера 8г го карам само с бенз 100октана. Един път ми наляха 2 литра а 95 и шчупи буталото. Това как ще ми го обесните това.  icon_wink 

simson 175
Новак
Новак

Брой мнения : 23
Points : 10
Reputation : -17
Join date : 05.12.2013

Върнете се в началото Go down

Бензин А98?? - Page 2 Empty Re: Бензин А98??

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите