MZ i Simson
Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

3 posters

Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  Dani Нед 05 Сеп 2010, 02:06

Значи купих си симсона преди 2 години с акумолатор със сичко работеши мигачи клаксон габарит при наидолното положение на ключа зареждаше сичко но един ден акомулатоа беше паднал заредих го сложих го при не запалено положение и след около 5 мин тръгнах да се воза и немаше ток нито клаксон нито нищо след 20 мин воземе имаше маалко живот У негО.... и отворих капака да видя какво става и гледам акумолатора ВРИ ... извадих клемата и спря слагам я и почва да ври та въпроса ми е това зад пакетния ключ играе ролята на Реле за зарежднане в смисъл такъв да ви обясня аз как си обяснявам проблема... Бобината е една дълга навита медна тел която има начало и краи едната страна е сложена на маса другата ти идва ток ( + ) (обаче само в запалено положение) а като е огасен морора тя дефактно си е като маса ( - ) и тоя ток минава през това така наречено от мен РЕЛЕ и то го подава на акомулатора само в запалено положение и при мен е изгоряло и го подава постоянно акомулатора дава на маса и пада въпроса ми е тоо пУстиняк подлежи ли на ремонт некакаф че ма мрЪзи да го разглобявам и да са ровичкам из него искам да ми обясните устройството и дали може да се купи ново щот за 2-ра употреба ми искат 18 лв :shock: :shock: :shock: :shock: Няма да ги дам никога ... абсурд


Последната промяна е направена от Dani на Нед 05 Сеп 2010, 05:32; мнението е било променяно общо 1 път
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  OGN Нед 05 Сеп 2010, 03:28

Бобината има 3 извода. Единия е 'маса', другия е '+' на аумулатора, третия е за високото напрежение /кабела към свеща/. Когато мотора е на контакт, към бобината се подава напрежение. Аз си мисля че проблема ти е в релерегулатора. Предполагам зарежда много високо напрежение и това ти скапва акумулатора.
OGN
OGN
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 61
Points : 74
Reputation : 8
Join date : 21.07.2010
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  Dani Нед 05 Сеп 2010, 05:29

Добре тогава защо мама му дееебаа.... ЗАЩО ? ? ? Когато не е на контакт акомулатора кипи а като му скубна клемата и нема да кипи сложа ли я пак кипи а бобината е Само една отделно е за запалването аз съм с електронно преди времее си преправях цялата инсталация на запалването заради един шибан маховик .... :D :D :D :D и знам със сигурност че една от 3-те бобини е само за акомулатора значи казваш регулатора ще търся да го сменя ако някой има под ръка да свирка ;) Hmmm
Edit : Не ти говоря за високоволтовата бобина а за тая долу в запалването sorry за грешката .... и говоря за Simson ... че забраих да поясня ама ще се се edit-на
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  OGN Нед 05 Сеп 2010, 06:04

Как така кипи, когато не е на контакт?? :shock: :shock: . Искаш да кажеш, че при изключен двигател ти кипи акумулатора :shock: :shock: .
OGN
OGN
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 61
Points : 74
Reputation : 8
Join date : 21.07.2010
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  Dani Нед 05 Сеп 2010, 07:26

Да точно така кипи и аз това се учудвам попринцип кипи при бързо зареждане или разреждане демек дава на късо ама ЗАЩО измъчи ма аз и така си го карам ама искам всичко да е Тип-Топ ... ;)
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  lachi Нед 05 Сеп 2010, 16:51

Това зад контактния ключ е ограничителя на зареждането. Той се състои от диод и дросел. Диода изправя тока при работа на двигателя и спира разреждането на акумулатора при неработещ двигател. Дросела не позволява на тока да се повиши до стойности, при които акумулатора презарежда. Той има две намотки - за по-ниско и за по-високо напрежение. Оригинално е свързан за по-ниско зареждане. Твоя проблем е окъсил диод или грешка при преправяне на инсталацията. Диоди се продават по магазините, но за да го смениш трябва да се разглоби "регулатора". Вместо това можеш да свържеш външен, но с подходящ радиатор.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  Dani Нед 05 Сеп 2010, 19:56

Знам подробно изучих устройството му след като го разглобих преди 5 мин обаче имам малък проблем на диода не пише никакаф номер писало е с някакви червени буквички ама ги няма вече някой може ли да ми каже какъф точно диод да търся ? Или да погледне на неговия регулатор какво пише ? ? ? Обаче Инсталацията нищо не е объркано защото първо че съм използвал оригинална инсталация от друг симсон с електонно 2-то че съм сменил само на запалването друго нищо не съм пипал след това всичко си работеше акомулатора отказа след това известно време ....
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  lachi Пон 06 Сеп 2010, 00:21

В магазините за лада ги имаше и бяха стотинки. Не си спомням означението им, но това няма значение, важното е да е червен, черните са отрицателни.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  Dani Пон 06 Сеп 2010, 02:03

Тука в Бяла Слатина има магазин само за Руски автомобили има сичко или поне така си мисля значи отивам там и за какво да го питам ако му кажа дай ми един червен диод за лада не се връзва някакси ...
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  lachi Съб 25 Сеп 2010, 20:39

Dani написа:Знам подробно изучих устройството му след като го разглобих преди 5 мин обаче имам малък проблем на диода не пише никакаф номер писало е с някакви червени буквички ама ги няма вече някой може ли да ми каже какъф точно диод да търся ? Или да погледне на неговия регулатор какво пише ? ? ? Обаче Инсталацията нищо не е объркано защото първо че съм използвал оригинална инсталация от друг симсон с електонно 2-то че съм сменил само на запалването друго нищо не съм пипал след това всичко си работеше акомулатора отказа след това известно време ....
Диода е SY171/1 или SY171/2 . Първия е на 100 В 17 А, а другия 200 В 17 А.
Руските за динамото са Д204-20. Може да се използва и друг, само да е 100В или повече и 15А или повече, но монтиран на подходящ радиатор.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  lachi Пет 04 Фев 2011, 02:13

Какво става, колега, как реши проблема?

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  Dani Сря 09 Фев 2011, 06:36

Даа проблема е решен добавих си 2 мощни диода на акумулатора и си поправих стабилизиращата бобина и вече работи , просто бях забравил за форума .... ;) Може да заключите темата :) :) :)
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro Empty Re: Не иска да зарежда ... или не точно ? ? ? .... Simson S51 Enduro

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите