MZ i Simson
Една интересна идея... :P  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Една интересна идея... :P  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Една интересна идея... :P

3 posters

Go down

Една интересна идея... :P  Empty Една интересна идея... :P

Писане  Dani Нед 05 Сеп 2010, 08:35

Има ли жичкаджии във форума ? ? ? Ако има да заповядат да разсъждаваме малко . Значи така идеята е следната мисля че всеки знае че при по високите обороти обороти моторът генерира по високо напрежение примерно зареждането ;) не може ли да се сложи реле което да речем да отваря малко след средните обороти дефактно на напрежението което създава мотора след следните обороти и да светва лампичка която да ти подскаже че трябва да превключиш знам че звучи малко тъпичко ама е гъзарско :P :P Мога да ви помогна аз мога и сам да го направя и ще започна проекта но искам да споделим идеи ;) Нещо такова да се получи https://www.youtube.com/watch?v=xMS2-1xwAvI също така може малко преди наи високото (най - високите обороти или критични) да светва червена лампичка мойе и да се сложат 3-4 като ооротомерче което работи само във високото напрежение защото схемата на оборотомера е мн сложна а това ще съставлява само няколко светодиода с резистори с съответно по висок интензитет но не мн висок за да не изгорят предните ? Разбирате ли какво си имам на ум или просто мн си мечтая мисля че ще стане и трябва да потърся някое 6-12 V реле ;) От тук натам оставям на вас...
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Една интересна идея... :P  Empty Re: Една интересна идея... :P

Писане  na4k0 Нед 05 Сеп 2010, 17:11

Яка идейка ако го направиш пиши сичко, че да слагам и аз на моя.
П.С. Разбирам от всичко друго, но не и от всякакви неща свързани с ток, напрежение :D

na4k0
Новак
Новак

Брой мнения : 39
Points : 61
Reputation : 1
Join date : 18.04.2010

Върнете се в началото Go down

Една интересна идея... :P  Empty Re: Една интересна идея... :P

Писане  lachi Нед 05 Сеп 2010, 17:20

Това може да се направи, но е необходима отделна бобинка в магнета, защото, ако се ползват оригиналните, светването на лампата ще зависи от това, дали е включен фара или колко е разреден акумулатора. По-удачно е да се направи както оборотомерите, при които от значение е броят импулси на запалването за единица време, а не стойността на напрежението.
Също така за превключването на следваща предавка има значение терена, по който караш. Така например ако караш по равно, можеш да превключиш примерно на 3 хил. об., ако караш по нагорнище ще е необходимо това да стане примерно на 5 хил. об.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Една интересна идея... :P  Empty Re: Една интересна идея... :P

Писане  Dani Нед 05 Сеп 2010, 19:53

Това примерно може да се регулира лесно и просто с потенциометър ? ако го сложиш на мястото на габарита в километража :P Може би утре ще се пробвам да видя да измеря напрежението при вкл при изкл фар про нормална работа макс напрежение и така ;)
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Една интересна идея... :P  Empty Re: Една интересна идея... :P

Писане  lachi Нед 12 Дек 2010, 04:36

Какво стана, колега? Направи ли измерванията и стигна ли до някакви изводи?

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Една интересна идея... :P  Empty Re: Една интересна идея... :P

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите