MZ i Simson
проблем със съединителя на MZ251 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
проблем със съединителя на MZ251 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

проблем със съединителя на MZ251

4 posters

Go down

проблем със съединителя на MZ251 Empty проблем със съединителя на MZ251

Писане  peleto861022 Чет 10 Сеп 2009, 17:26

здр. колеги имам следния проблем : значи купихме с брата едно mz- че 251 89г. и го карахме кам 100-150 км без проблеми и както си караме изведнъж както мотора е на скорост и изключва от скорост и повече не можахме да включим на скорост . ритаме на манивела ама въобще не се върти коляновия вал . отворихме капака на съединителя и видяхме че съединителя се е извадил от конуса и се върти отделно от коляновия вал . и така пробвахме да го стегнем като използваме червяка който е за оборотомера ама не става като ритнем 1-2 пъти на манивела и пак се вади съединителя . май е превъртял съединителя и сега не може да се стегне във конуса . сега сме оставили двигателя при един майстор да направи нова втулка на съединителя за да може да се набие на вала . кажете дали е възможно това да се направи нова втулка или има друг вариант но не искам да цепя двигателя или пак да сменям нов колянов вал и съединител нов много ще ми доиде откам пари и време .
peleto861022
peleto861022
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 60
Points : 75
Reputation : 0
Join date : 09.09.2009
Age : 37

Върнете се в началото Go down

проблем със съединителя на MZ251 Empty Re: проблем със съединителя на MZ251

Писане  Nedko_vn Чет 10 Сеп 2009, 18:28

Този майстор не ви ли обясни какво ще прави и дали е възможно. Имам чувството, че му нямаш доверие.
Nedko_vn
Nedko_vn
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1187
Points : 1800
Reputation : 128
Join date : 09.08.2009
Age : 54

https://bgsimsonimz.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

проблем със съединителя на MZ251 Empty Re: проблем със съединителя на MZ251

Писане  Penchev Pencho Пон 14 Сеп 2009, 15:43

Мисля че няма да можете да го направите този съединител със втулка :evil: !Шийката на коляновия вал /конусната/ предава въртящия момент.Тя е циментована и с по-голяма твърдост от конусната втулка на касетата!При превъртане става така че,се надира конусната втулка на касетата!Проверете във вашия случай как стоят нещата!Немците не случайно са го направили така-не мислите ли!?Ако е така както ти казвам,най-добре е да смените касетата на съединитела с нова и да я "набиете" внимателно на шийката на вала,вече окомплектована със целия съединител!След това се стяга здраво с червячната гайка!Това е идеалния вариант в сравнение с този със втулката,и съединитела ти става чисто нов Arrow ;) !Не правете втулка,че можете да сломите и шийката на коляновия вал и тогава?-нов колянов вал и цепене на двигателя!Аз съм имал подобни случаи,и дори на един такъв,беше се надрала и конусната шийка на коляновия вал /от много грамотно каране /.Просто зачистих двете шийки с шкурка,промих с коресилин и ги....залепих с някакво дву-компонентно лепило!Да залепиха се и мотора още си върви без никакви проблеми!Но това е "Българският" вариант на нещата!Това него правете!В моя случай на човека не му се даваха никакви пари за части освен тези за лепилото...!Този проблем го правят от MZ-тите с такъв двигател,само ETZ 251!Действайте момчета!

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

проблем със съединителя на MZ251 Empty Re: проблем със съединителя на MZ251

Писане  peleto861022 Вто 15 Сеп 2009, 04:24

а колега откаде мога да си намеря нова касета . днеска питах в един - два магазина .в първия казаха че въобще нямат а във втория казаха че нямали ама може да стане с поръчка и струвало към 50 лв само тази част която се набова на вала . ако някой знае магазин в пловдив или региона да казва че вече ми писна като гледам как мотора си стои и не се кара а ми се кара много моля колеги помагайте. ако някой знае може да казва в темата или на скаип peleto861022
peleto861022
peleto861022
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 60
Points : 75
Reputation : 0
Join date : 09.09.2009
Age : 37

Върнете се в началото Go down

проблем със съединителя на MZ251 Empty Re: проблем със съединителя на MZ251

Писане  Penchev Pencho Вто 15 Сеп 2009, 21:42

Препоръчвам ти първо да отвориш капака на съединитела и да видиш в какво състояние ти е шийката на коляновия вал!Ако и е паднала циментацията и е надрана,даже и нов фланец да сложиш ще стане същото мазало!

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

проблем със съединителя на MZ251 Empty Re: проблем със съединителя на MZ251

Писане  spongi Нед 27 Сеп 2009, 23:53

Колега,преди да си даваш парите по майстори,отвори съединителя и виж как са дисковаете,може някои от тях да са дали фира,после ако трябва купувай касета,а не да и слагат втулка на старата, защото,както каза колегата по-горе,цимантацията на вала е по-добра и да не ти го надере,че после да не търсиш и колянов вал.Между другото,магазини за мото части има на старата ул."Карловска",при Сашо Сийчев, магазин "Рокер",преди време касетата струваше 45 лв. и другия магазин е като тръгнеш по "В.Априлов" зад бензиностанция "Петрол",срещу второ районно.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

проблем със съединителя на MZ251 Empty Re: проблем със съединителя на MZ251

Писане  peleto861022 Пон 28 Сеп 2009, 17:13

значи мерси на колегите за отговорите и препоръките . проблема мисля че вече е решен взех един нов фланец този който се набива на конуса на коляновия вал ( 50лв ) и го стегнахме с брата колкото можахме , е поне ние мислим че не може вече за да не стане беля . за сега мотора върви без проблем . изпробван е . съединителя е регулиран както си му е реда като грубата регулировка се прави долу на капака а фината регулировка се прави горе на стиската . съединителя си отделя нормално. дисковете са в добро състояние . сменен е и лагера на касетата на съединителя ( 7лв ) . еми това е . а и да не забравя фланеца го е взел брат ми от магазин в пазарджик . адреса го имаше някаде в раздел полезни връзки маи , но ако някой не го намира да казва ще го намеря линка го имам на компа .
peleto861022
peleto861022
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 60
Points : 75
Reputation : 0
Join date : 09.09.2009
Age : 37

Върнете се в началото Go down

проблем със съединителя на MZ251 Empty Re: проблем със съединителя на MZ251

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите