MZ i Simson
Документи за регистрация - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Документи за регистрация - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Документи за регистрация

+13
sasko12345
PaLMaL
simson__s50
CrazyTo
mitkosimsona
petkov_2006
Amon42
balkan4e
spongi
gogomen72
extreme_rider
miro_simsona
Nedko_vn
17 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  PaLMaL Вто 07 Фев 2012, 05:41

Искам и аз да питам нещо - мотора си го взех от един колега на баща ми , който няма документи за мотора Surprised . Нямам представа дали е спиран от движение или дали изобщо е бил в такова , но предполагам , защото на задния калник имаше дупки за номера.Сега искам да го направя изряден , но някой знае ли как се издават документи на мотор , на който имам само номера на рамата ?
PaLMaL
PaLMaL
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 242
Points : 327
Reputation : 6
Join date : 26.08.2011
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  simson__s50 Вто 07 Фев 2012, 06:29

Колега трябва да потърсиш предишния собственик от кой е купил мотора. icon_wink Иначе по горе съм писал какви възможности има. icon_wink
simson__s50
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 180
Points : 219
Reputation : 0
Join date : 29.07.2011

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  sasko12345 Сря 08 Авг 2012, 21:37

Моя проблем е същия 3 пъти ходих в кат. Носят се слухове че технотест помаггали ама друг път.

Имам Ява 555 от 1959г имам само рама. КАТ ми казват ходи го карай в гората - това главен инспектор. Без документ за собственост няма регистрация. Смятай ква корупция кво нещо.С чиста съвест мога да кажа КАТ са ебати п.тките. Ще карам без регистрация докато му излезе буталото през ауспуха.

sasko12345

Брой мнения : 3
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 16.07.2012

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  extreme_rider Чет 09 Авг 2012, 01:28

абе вие не можете да докажете проиход на превозното средство, пък регистрация искате да му правите ... няма как да се случи ... Например аз си имам договор за покупко-продажба със стария собственик на МЗ-то ми и стария му талон е в мен и проблеми няма да се регистрира - технотест вземах, след няколко седмици ще съм и на номера, но имам документацията доказваща произхода на превозното средство, а не като вас с гола рама без документи и двигател същата работа и искате нещата да се случат... ами по този начин не става научно доказано е icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  sasko12345 Чет 09 Авг 2012, 06:17

И кво като го нямам. Къв им е проблема да покажа документ от едни вторични примерно и айде. 1959 година егаси човека е умрял преди 50 години примерно внук му е на 25 в германия примерно СМЕШНО Е. Те дори неискат да проверат номера на рамата. Ами ако мотора наистина е издирван защо не го проверят поне. Неискат да ми кажат собственика дори. Мене ме съмнява че дори имат информация и мисля фалшив договор за покупко продажба да извадя ПИСНА МИ ОТ БЕЗУМНИГТЕ ИМ ЗАКОНИ. Най лесно ще е ако има информация за него и се извадят просто нови талон и номер ама не мисля че имат. Просто немога да повярвам за какво говориме идиотия някаква. 1959 година кой луд ще си играе да регва мотопед и дали тогава е имало КАТ и да те спират като малко дете някви изрудиии на мотори СИГМА АД.

sasko12345

Брой мнения : 3
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 16.07.2012

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  koky_1 Чет 09 Авг 2012, 17:24

А мотор с талон(стария,жълтия) може ли да се регистрира,при положение че собственикът му по талон е починал,а наследникът му е в чужбина?

koky_1

Брой мнения : 2
Points : 2
Reputation : 0
Join date : 09.08.2012

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  extreme_rider Чет 09 Авг 2012, 22:52

фактура от вторични не важи вече, защото с промените в закона ППС влязло в пункт за рециклиране остава там и никой няма право дори резервни части да ти продаде, т.е. щом е за там значи е негодно за употреба icon_wink всичко се прави с цел безопасност icon_wink. Ако собственника по талон е починал се издирват наследниците и се прави договор с тях и ППС-то се регистрира с този договор + документите му. Ако някой наследник е извън страната, той следва да упълномощи друг наследник или човек, който да го представлява пред нотариус за извършване на тази сделка !
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  monkata123 Пет 07 Сеп 2012, 01:29

колеги аз сам с жалтия номер и имам някакав талон мисля че на това му викат малак талон в него пише номера на рамата цвят на мотора собственика и производството коя година е и маи няма друго.Искам да го регистрирам но трябва да се прехварли дасе плати данак и застраховка и чак тогава да се ригистрира та се чудех грубо колко пари ще ми излезе всичко това. За регистрация мисля че ще ми вземат 30 лева грубо го казвам за данак повече от 20 не вярвам да е ама прехварлянето и застраховката нямам никаква представа колко ще ми вземат а и нещо ако сам изпуснал казваите че друго не знам да трябва да правя

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  extreme_rider Пет 07 Сеп 2012, 03:23

пич това "някакъв" талон ако имаш за жълтите номера и за част от първите бели е онзи сивия малкия дето се згъва. Трябва ти договор за покупко продажба със собственика по талон (може и без нотариална заверка, но трябват 2-ма свидетели или пред началника на КАТ да се подпише) и си го регистрираш на твое име, но с платена гражданска отговорност. На мен лично за мотоциклет ми вземаха 36 лева гражданска за 3 месеца + 8 лева изготвяне на документи + 47 ли бяха 52 ли бяха в банката за иработване на талоните и табела с регистрационен номер icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  monkata123 Пет 07 Сеп 2012, 14:22

да талона се сгава точно тоя тало е значи да хвана стария собственик и да отида в кат да се подпише пред началника че ми го е продал и там вече ще ме ориентират какво да правя и 150 лв смятам да стигнат е то на мет в талона пише мотопед може и малко по малко да е. А трябва ли да плащам старите неплатени от предиишния собственик данаци или от момента на подписване на договора за покупко продажба

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  marcho_mz150 Чет 13 Сеп 2012, 16:50

Колеги много интересна тема, но аз имам едно питане понеже преди време доло горе преди около 5 години си закупих мотора от един дядо в селото ми, които е бил първи собственик на мотора. Та след като го взех не съм го прехвърлял просто му плащах данъка на дядото на името и това си беше понеже бях малък и не ми се занимаваше да го прехвърлям. Имаме договор за покупко продажба обаче проблема е че ми даде само големия талон на мотора (малкия талон го нямало не го знаел къде е) Въпроса ми е дали мога сега да си го прехвърля на мое име с тези неща? И Какви документи да наглася?

Благодаря предварително!
marcho_mz150
marcho_mz150
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 243
Points : 265
Reputation : 21
Join date : 27.04.2010
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  sewoff Вто 18 Сеп 2012, 00:33

е в крайна сметка колко ще излезе да се регистрира и да е редовен че неможах да разбера да е с бял номер
sewoff
sewoff
Потребител
Потребител

Брой мнения : 144
Points : 161
Reputation : 3
Join date : 29.08.2012
Age : 23

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  monkata123 Пет 04 Яну 2013, 20:16

на кое казвате малак и голям талон аз имам само това http://monkata123.snimka.bg/motorcycles/simson.701102.29386359 http://monkata123.snimka.bg/motorcycles/simson.701102.29386362 това ли е малкия талон и големия собственика ли трябва да ми го даде или тои се издава при регистрация

monkata123
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 177
Points : 258
Reputation : 1
Join date : 02.07.2012

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  mitkosimsona Сря 23 Яну 2013, 20:19

Искам да попитам нещо. Налага ми се да прекарам един мотор спрян от движение от едно близко село до града.Та въпроса ми е, ако го тикам може ли полицията да ме глоби за нещо? А, ако сваля двигателя и тикам само рамката без двигател има ли вероятност пак да напишат акт? Благодаря предварително. icon_wink
mitkosimsona
mitkosimsona
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 483
Points : 560
Reputation : 30
Join date : 19.08.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  extreme_rider Сря 23 Яну 2013, 21:19

будаш= пешеходец обаче въпреки това мотора трябва да е с гражданска и документ за собственост icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Документи за регистрация - Page 2 Empty Re: Документи за регистрация

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите