MZ i Simson
Симсон - Page 5 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Симсон - Page 5 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Симсон

+22
valyo0valentinow
ten chin
mitkosimsona
Samuil
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
bobi96
Mad Max
Killer_S_Balkan
balkan
lachi
martin199
SimsonMania
vankata*
nbajani
ivandimitrov777
spongi
istatev
simsonSR2
konstantin
Nedko_vn
extreme_rider
balkan4e
26 posters

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  Samuil Пет 25 Мар 2011, 02:00

Хайде да не си обиждаме форумите icon_wink . Като гледам вашия наброява над 1500 човека , а нашия , който както казаха над мен е само на няколко месеца ( 3 - максимум 4 ?! ) наброява малко над 210 човека . Ала едва ли ти си спомняш , не знам дори дали си и чувал за стария форум , който наброяваше над 5000 члена , от който -вярно не всички бяха активни , но беше осезаемо по-добре от колкото е сега . Знам ,че популяризирането не е никак лесно , камоли за форуми на такива редки екземпляри като Балканите ! Произведени са малко над 250 000 броя от всички модели и модификации , като от тях сигурно 1/2 не съществуват вече и са се превърнали в капачки за буркани . Не желая кавги , и ви приканвам да не се "драчите" за глупости .
П.П. СимсонМаниа - разбрах какво имаш предвид ;) .
Samuil
Samuil
Новак
Новак

Брой мнения : 35
Points : 36
Reputation : 0
Join date : 24.02.2010
Age : 29

http://balkanmotors.free.bg

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  bobi96 Пет 25 Мар 2011, 05:07

Сами , точно това имах впредвид и аз :)
bobi96
bobi96
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 98
Points : 123
Reputation : 2
Join date : 14.03.2010
Age : 27

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235469428

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  mitkosimsona Пет 11 Ное 2011, 04:44

Не мога да преценя кой е по добър- симсон и балкан съм карал. Усеща се разлика между двата мотора.Не мога да преценя кой е по хубав зщото и двата горе долу ми харесват еднакво. Но не знам защо но в моя град може и при вас да го има това но на вторични няколко пъти ми се е случвало да виждам балкан 50 цял изхвърлен.Последният път когато видях такъв балкан му нямаше само лулата за свеща. Човека който държи вторичните каза че го били докарали преди няколко дена вървял и го захвърлили. До колкото успях да видя беше запазен но пребоядисван по каплите нямаше ръжда и седалката беше оригинална. Поразрових се и се указа че балканите които бяха цели захвърлени бяха около 3-4 отделно имаше и няколко вече обезкостени. Човека каза че почти през ден карат балкани цели изоставени.
Написах тези няколко реда не за да обидя някого а за да кажа че това е жалко да се постъпва така с мотора. Българско производство или не той не заслужава да бъде така захвърлен. Дори и да не се кара по добре е според мен да се запази а ако е в оригинален вид още по добре. Но такава е съдбата на някои балкани в моя район.Неприятно но факт. Поне има хора като моя приятел които както той каза са "благородници" защото прибират такива балкани от вторични. Относно балкан 250 нямам опит с него но до колкото съм чувал е по добър и здрав от 50 и 75
Въпрос на лична преценка. Това е от мен.
Поздрави от Севлиево!! Hmmm Hmmm Hmmm Hmmm Hmmm
mitkosimsona
mitkosimsona
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 483
Points : 560
Reputation : 30
Join date : 19.08.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  spongi Вто 22 Ное 2011, 18:58

Колега mitkosimsona, осмелявам се да изкажа още едно мнение в тази необятна за някои тема, защото усещам, че двамата сме на едно мнение, като искам първо да задам няколко въпроса на които първо да си отговорите сами и след това да се изкажете във форума. Нямам в предвид никое мнение по въпроса. Ако модераторите сметнат, че това е излишно да го изтрият.
1-во. Защо всички знаем, че немското е най-здраво ? отг.- защото немците го ценят и купуват него, както ги е научил Адолф Хитлер още преди 1939 г. Защото за тях е гордост да са германци !
2-ро. Защо американците си мислят, че "Харли Дейвидсъвн" е върховния мотор ? Дали е защото е най- добрия мотор или защото са американци ? Според мен има много по-добри мотоциклети от него !
3-то, Мислите ли, че руснаците си признавт, че за производството на всичките им мотопеди и мотоциклети за които всички знаем как са разработени и не се гордеят, че са руски ? Давам пример : Урал/БМВ/, ИЖ/ДКВ 350/, Киев/ДКВ 125/ и др. ?
4-то ! Ами да вземем и японците, какви са техните мотори като до 1920 г. до тогава при тях не са ли управлявали самураите ? Всичките им моторетки не са ли плод на икономически шпионаж преди и след Втората световна война а и след нея, с малки подобрения ? Точно заради това, не бива да се срамуваме от това което са правили нашите бащи или дядовци когато са произвеждали или карали Балкан.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty РЕ:симсон

Писане  ten chin Сря 23 Ное 2011, 00:11

Браво колега спонги много добре казано

ten chin

Брой мнения : 11
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 07.10.2011

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  valyo0valentinow Чет 12 Яну 2012, 05:41

Братя Българи! От колко време Simson е завод, те са имали мноого повече опит от нашите български инженери които са направили разкошен дизайн на мотор за онова време, и не говоря за '70-'75 година а за много по-ранните години и моделите след Люлин защото той е копиран от DKW Hummel. А защо затваря нашият завод може и не всички да знаете, затваря заради руснаците които го потискат за да се продават техните мотори в България. Знаем че почти всички проблеми на балканчетата идват от двигателя, а той на всичките Балкан 50 е почти един и същ - той е копиран от DKW това значи че нашите инженери не са виновни! Така че и да не са много сполучливи моторите ни ги имаме и сме правили и за износ в СИВ и Африка more_bg
valyo0valentinow
valyo0valentinow

Брой мнения : 15
Points : 17
Reputation : 0
Join date : 29.11.2011

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  infer Сря 14 Мар 2012, 02:32

Доста спорна тема. Моето от '75 година му направих сефтето да му сваля маховика и да му сменя каквото и да било по двигателя, а си вървеше прекрасно. Сега малко съжелявам, че го разбазиках... И двата мотора си имат плюсове и минуси. Какво сравнявате симсона който е модел от 80те със балкана който е с еднаква технология от 60те ? Наистина симсона е по-здравата машина определено. За вървежа са доло горе на кантар. Балкана е правен за народа - изключително просто устроен за да може да се поправя с подръчни материали и с минимални инструменти. Поправката му е много по лесна и по евтина от тази на симсона. За удобство си мисля, че също балкана бие симсона с неговите по - големи гуми, по - мека возия и по- висока разположеното кормило ( при с50 и с51 с ниското кормило седиш леко прегърбен. Също и на вид ми допада повече.
infer
infer
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 52
Points : 70
Reputation : 2
Join date : 07.09.2010

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  BaHko Сря 14 Мар 2012, 02:55

Абе от балканите 250 е желязна машина доказала се във времето тя е копирана от ява май. Сега да разкажа една комична случка.. : Отива един комшия да си земе балканче чисто ново от Ловеч май пали тои там и тръгва да ама на 5 6 км от тях то госне и ритане ритане бутане и няма и няма тръгва той и бута прибрал се и точно на портата и рекал да ритне и балканчето запукало и той като се ядосал и хфанал наджака и станало зле за балканчето hihihihi .Иначе дядо ми е имал балканче и на времето са правели вилата във троян и той и баджанак му тръгват ама баджанак му със иже и дядо ми стигал 1 час след него, та мисалта ми е тва балканче не го е оставило 1 път като е тръгвал секи петък и във неделя се връща hihihihi Та вс опира до това как го потдържаш icon_wink
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  Dani Сря 14 Мар 2012, 03:49

Я вижте каква точна и прецизна инструкция намерих в скутер-форума ... :D :D :D

Така вижте сега каква е хронологията като ви изгасне вентилатора:

1. Ритам го и чупя 2 пластмаси.
2. Псувам гадните жабари дето са го направили и пиеш 2 бири.
3. Буташ до вас.
4. Въобще не си и помисляй да се качиш у вас и да пуснеш тема: "Ооооо нееее ПОМООООЩ скутера не пали"
5. Вадиш си ръчичките от задника зимаш от бащати 2 отвертки и ключ за свещи.
6. Развърташ свеща пробваш дали дава искра, гледаш дали е мръсна.
7. Гледаш въздушния филтър.
8. Гледаш дали до циилиндъра стига смес.
9. Сваляш почистваш карба и проверяваш дали смукача ти работи.
10. Гледаш дали имаш компресия и бензин в казана.

Това са най-основните и банални неща и ако чак тогава не пали или си открил нередност пускаш глупави теми във форума и ние да ти кажем да си разгледаш бушони, кабели, клапи.

Ако приемем че аз съм чаве на 13 от село Мечи кур веднага ще задам въпроса: "Е че как майна да ги проверя сички тея работи, тъп съм като гъз?!?!" И вднага отговарям:

1. Заставаш до "мотора" и опражняваш сила върху пластмасите посредством долен десен крайник.
2. Казваш : "да ви еба майката италианци прости", отиваш до бакалията и казваш: дайте две Загорки въпреки че съм малолетен.
3. Заставаш от ляво на скутера и с помощна на горните десни крайници опражняваш сила F насочена напред и я трансформираш в движение.
4. Мислиш си за цици примерно, за да не се сетиш за форума. (някои членове и за пишки ше мислят сигурно)
5. Дърпаш силно докато излезнат (леко ше мИришат) и казваш : тате дай ми от онияяя...аааа...как се викаше.... инсгрументи..аааа инструменти.
6. С помоща на ключ за свещи развиваш свеща. Допираш я до цилиндъра или до метална част на картера и не пипаш ти железото че ше те удари токО. Като върти стартера трябва да преминава стабилна искра между електродите и да не бие навън. Една нормална свещ трябва да има лек бежово-керемиден цвят и да няма черен нагар.
7. Гледаш дали филтъра е мръсен, мокар мазен, с лайна, фасул, руска салата по него и го чистиш ако трябва.
8. Завинтваш суха свещ и след 5 мин мъки и псуване в опити да го запалиш като я свалиш ше има бенз по нея.
9. Сваляш карборатора слагаш го върху чист парцал , разглабяш го, развиваш жиглиорите и поливаш всичко с бензин продухваш с помпа устата или както ти дойде.
10. Като развиеш свеща и си сложиш пръста на дупката и въртиш стартера трябва силно да чувстваш налягането, се едно скутера пърди. Отвиваш капачката и вътре требе да има една течност , което всъщност е бензина! :o


Така Ситуация номер 2: Аз примерно съм хипер малоумен и не знам къде и как изглежда свеща , карба, цилиндъра, филтъра. В този случай не досаждаш на супер изнервените членове на форума като мен да изпишат 20 страници в обяснения и картинки ами правиш услуга на обществото , избираш си по висок блок и скачаш, после гравитацията ще си свърши работата без да пита....



Ooo .... --> :D темата е супер,аз пък бях чел в една тема,един питаше защо свеща му се нагрявала :D:D:D
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  BaHko Сря 14 Мар 2012, 04:55

охх тва се скъсах да се смея hihihihi hihihihi hihihihi
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  Dichev Сря 14 Мар 2012, 04:59

да и аз съм го чел тва в скутер форума .. голям смях hihihihi hihihihi hihihihi hihihihi
Dichev
Dichev
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 315
Points : 355
Reputation : 18
Join date : 25.10.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Симсон - Page 5 Empty Re: Симсон

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите