MZ i Simson
Симсон и свещи NGK - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Симсон и свещи NGK - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Симсон и свещи NGK

+12
BaHko
svetliosb
Afda
Петър Пейков
kalitk0o
vanio
extreme_rider
ivan vasilev
ivan ivanov 1991
DaKi4
Toecutter
Interface
16 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Симсон и свещи NGK - Page 2 Empty Re: Симсон и свещи NGK

Писане  svetliosb Вто 24 Апр 2012, 19:10

Хайде да ви разкажа за моите премеждия със NGK свещ. Имам два Симсона и двата са със свещи NGK и не съм имал проблеми. Миналата седмица преправях нещо по ел. инсталцията и докато налучкам коя жица къде беше, се опитах няколко пъти да го запаля.
Викам си че явно съм го задавил. Така се и оказа. Дотук всичко добре, отвих свеща видях че е мокра и си викам, къде да си играя да я подсушавам и чистя, като имам две нови NGK. Смених свеща мотора запали и го подкарах след 200 метра взе да прекъсва и неще да върви и едвам работеше. Отвих свеща гледам започнала да се зацапва и тя и нещо ме усъмни. Видя се че ще трябва да изчистя старата и я подсуших и почистих с кореселин. Сложих я и мотора си заработи нормално, покарах го няколко километра и нямаше никакви проблеми. Баща ми поогледа новата свещ прави си някакви експерименти с нея и каза че е "пробила".
Извода от цялата тази история за мен, е че и на хубавите свещи взеха правят ментета или просто са снижили качеството!!
svetliosb
svetliosb
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 144
Reputation : 3
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Симсон и свещи NGK - Page 2 Empty Re: Симсон и свещи NGK

Писане  extreme_rider Сря 25 Апр 2012, 01:57

ниско бюджетните свещи на NGK никога не са били особено добри. И аз съм страдал от такава свещ, но въпреки това залагам на тази марка, но в доста по-скъпите варянти и съм изключително доволен
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Симсон и свещи NGK - Page 2 Empty Re: Симсон и свещи NGK

Писане  power56 Сря 25 Апр 2012, 22:53

Да споделя и аз ...отивам при известния магазин в софия за мз и симсон "бабите" и им казвам какво искам а имено свещ за симсона , дават ми НГК за 7,50 и аз :O толкова ефтино вземам я ... . Отивам си на село при мотора слагам я запали си обаче след 1 мин като загря мотора и започна да гърми и да прекъсва.Чудих се какво е ,отидох при на един приятел бащаму дето се занивама с такива стари машини , свали свеща и ми каза че не е с подходящо топлинно число за симсона и че са ме излъгали много лошо.Отвори едно чекмедже извади един изолатор ,нагласи електродите слохиме я и от тогава не съм я отвивал !!!! Риташ ,палиш ,караш . А за НГК-то каза че е 8-ца а то трябва да е 7-ца и че е била студена свещ. Много бях разочарован , но какво да искам на кутийката на свеща пишеше made in china след като видях това разбрах грешката си ! Така че внимавайте какво купувате защото всеки гледа те прецака cenzura cenzura ,но за мен изолатора е правен за симсон и е най-добре за симсон :)
power56
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 475
Points : 563
Reputation : 19
Join date : 06.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Симсон и свещи NGK - Page 2 Empty Re: Симсон и свещи NGK

Писане  svetliosb Чет 26 Апр 2012, 00:46

Колега extreme_rider ти с иридиеви ли караш?
svetliosb
svetliosb
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 144
Reputation : 3
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Симсон и свещи NGK - Page 2 Empty Re: Симсон и свещи NGK

Писане  Dichev Чет 26 Апр 2012, 00:50

http://www.makeya.com/view_product.php?product=5510&cat_id=809 ето ви най-обикновена свещ на НГК за симсон :)
Dichev
Dichev
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 315
Points : 355
Reputation : 18
Join date : 25.10.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Симсон и свещи NGK - Page 2 Empty Re: Симсон и свещи NGK

Писане  extreme_rider Чет 26 Апр 2012, 01:51

иридиеви, платинени каквито има в наличност и двата варянта са изключително добри
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Симсон и свещи NGK - Page 2 Empty Re: Симсон и свещи NGK

Писане  kalitk0o Нед 29 Апр 2012, 06:41

До колегата Dichev-този линк с тази свещ е пълно менте!За тези пари и този ''NGK R'' надпис синия просто не я показвай,повечето такива пише на тях че са произведени в Бразилия,Франция,Турция и други.Това са филиали на фирмата NGK. icon_wink смених няколко такива боклука.Оригиналната свещ на NGK е една,обикновено на свещта е изписано само ''NGK'' с черни букви и да е изписано,че е произведена в Япония first
kalitk0o
kalitk0o
Новак
Новак

Брой мнения : 34
Points : 49
Reputation : 0
Join date : 22.03.2010
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Симсон и свещи NGK - Page 2 Empty Re: Симсон и свещи NGK

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите