MZ i Simson
Имам няколко въпросчета към Simson S51 B N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Имам няколко въпросчета към Simson S51 B N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Имам няколко въпросчета към Simson S51 B

5 posters

Go down

Имам няколко въпросчета към Simson S51 B Empty Имам няколко въпросчета към Simson S51 B

Писане  Shorty Сря 12 Окт 2011, 05:58

Здравейте! Наскоро си купих симсон и явно е бил зле поддържан, не е слагано малко в двигателя от както е купен [ 84та година ] затегна, както и да е. Направих му основен ремонт (шлайф, бутало, сегменти, НОВ кол. вал, семеринги абе абсолютно всичко смених по двигателя) и сега направих му разработка и не ми харесва как работи като му върна газта и гаснее не може да се изфорсира както трябва и прекъсва не може да се набере въобще. Помислих, че може да е от карбуратора и взех на един приятел старият му от 50 почистих го и го сложих, но пак е така. Ако можете да дадете някой съвет как да го поправя моля кажете го. :)
Shorty
Shorty

Брой мнения : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 24.08.2011

Върнете се в началото Go down

Имам няколко въпросчета към Simson S51 B Empty Re: Имам няколко въпросчета към Simson S51 B

Писане  Mad Max Сря 12 Окт 2011, 14:42

Може би има нужда да се настрои карбуратора след ремонта. А и тези симптоми е много вероятно да ти ги прави от лоша центровка, центровка пипал ли си, нещо си я разместил предполагам, може да е от нея. icon_wink
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

Имам няколко въпросчета към Simson S51 B Empty Re: Имам няколко въпросчета към Simson S51 B

Писане  BaPHa Сря 12 Окт 2011, 14:48

E Няма как да е цепил двигателя и да не е разбутал центровката нали така ?
icon_wink
BaPHa
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741
Points : 943
Reputation : 83
Join date : 29.05.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Имам няколко въпросчета към Simson S51 B Empty Re: Имам няколко въпросчета към Simson S51 B

Писане  Mad Max Сря 12 Окт 2011, 15:17

Е няма, то се свалят ротори, статори всичко. Аз за това си мисля, че главно може да е от там. Щом прави тези неща. icon_wink
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

Имам няколко въпросчета към Simson S51 B Empty Re: Имам няколко въпросчета към Simson S51 B

Писане  extreme_rider Сря 12 Окт 2011, 16:17

или прекалено богата смес , защото и аз имам подобен проблем - някой път не иска да се изфорсира като го карам на оборот и му стисна съединитела и му върна гаста някой път гасне ... втория възможен проблем е центровката (заради нея съм сменял семеринги щото не беше както трябва)
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Имам няколко въпросчета към Simson S51 B Empty Re: Имам няколко въпросчета към Simson S51 B

Писане  Shorty Чет 13 Окт 2011, 03:11

Ами днес го закарах на ремонт и отвори го човека и ми каза, че центровката е разместена (както споменахте малко по-нагоре) сега не гаснее, но пак не иска да се набере. :x
Shorty
Shorty

Брой мнения : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 24.08.2011

Върнете се в началото Go down

Имам няколко въпросчета към Simson S51 B Empty Re: Имам няколко въпросчета към Simson S51 B

Писане  BaHko Сря 11 Яну 2012, 01:45

Трябва да се направи реглаш на карба icon_wink
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Имам няколко въпросчета към Simson S51 B Empty Re: Имам няколко въпросчета към Simson S51 B

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите