MZ i Simson
регулиране на рефлектора ??? N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
регулиране на рефлектора ??? N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

регулиране на рефлектора ???

3 posters

Go down

регулиране на рефлектора ??? Empty регулиране на рефлектора ???

Писане  simson__s50 Съб 26 Ное 2011, 06:27

Здравеите колеги. Първо искам да се извиня, ако темата е в погрешния рездел .... Zasramen
Така, проблема е такъв: преди два дни се прибирам от училище със симсона и катаджиите ме спират за проверка. Забелязах, че до тях има един пич със червен пикап във цивилни дрехи... Както течеше проверката, този с цивилните дрехи извади от колата едно като кутийка и го сложи пред фара и ми каза да пусна къси светлини. Аз се зачудих и ги пуснах. После каза да дам на дълги и прибра джаджата. Полицая дойде и_ми каза да си регулирам рефлектора, че не светил както трябва. Аз им казах да не би да искат да кажат че фара свети на късо или на дълго, те ми казаха да не се правя на умен, че щели да ми напишат акт рефлектора не ми_е на ред да го регулирам...
Еее аджеба, как да регулирам баш рефлектора (чисто нов е)?
Попитах майстор където се занимава с тия работи, той ми каза: момче няма как да регулираш рефлектора иначе фара ти свети добре ако те спрат им тегли ..... от мен...
моля ви колеги помогнете че тия ако ме спрат ими напишат някой акат гарантирам че на някой ще му фръкне фуражката hummer
simson__s50
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 180
Points : 219
Reputation : 0
Join date : 29.07.2011

Върнете се в началото Go down

регулиране на рефлектора ??? Empty Re: регулиране на рефлектора ???

Писане  extreme_rider Съб 26 Ное 2011, 15:06

Поредната практика, в която катаджиите се чудят за_какво да се заядат ... Следващия път, като те спре го попитай аджеба какво не е наред във фара , без да се заяждаш и прочие, просто попитай учтиво , ако не стане пак учтиво го прати къде не е ходил много от_отдавна и ако ти напише акт, в(ъв) полето за възражения напиши "Проверяващия лъха на алкохол" и не се занимавай с нищо повече . Ако толкова пък те притеснява, спри при някой друг полицай и попитай какво означава това да си регулираш рефлектора и какво не ти е наред с него, защото негов колега така ти е казал и не ти е разяснил какъв точно е проблема , а си ходил по майстори и не са открили нищо нередно.

Долно тире означава липсващ интервал!
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

регулиране на рефлектора ??? Empty Re: регулиране на рефлектора ???

Писане  lachi Пон 28 Ное 2011, 08:45

Регулираният фар не заслепява насрещно движещите се водачи. Регулирането става, като се разхлаби закрепващия болт на фара и се наведе целия фар надолу. Положението зависи от модела на самия фар, защото има значение крушката, рефлектора, стъклото. Най-общо, ако мотора е разположен на гумите си (напомпани по норма), с водача и на 10 метра от стена, центъра на петното на дългата светлина трябва да е 15см по-ниско от проекцията на центъра на фара върху стената. Ако късата светлина е като срязана отгоре, то тази черта трябва да е на 250мм под проекцията на центъра на фара върху стената. След регулировката се проверява на равен участък, като насрещно движещият се помощник не трябва да бъде заслепяван от нашия фар. Добре регулираният фар не заслепява насрещното движение с късите светлини и добре осветява пътя с дългите светлини.
Тази проверка трябва да се прави на всеки годишен преглед и много се радвам, че са започнали да я правят и на пътя, защото както вече се разбра, много хора дори не знаят за тази регулировка и фаровете им светят навсякъде (в очите на насрещно движещите се), но не и където трябва - пътното платно.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

регулиране на рефлектора ??? Empty Re: регулиране на рефлектора ???

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите