MZ i Simson
Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

+6
Toecutter
simson__s50
Dichev
Mad Max
Nikolay_pz
BaHko
10 posters

Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  BaHko Пон 16 Яну 2012, 22:14

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH дали ще излязат сполочливи или не самоутношение цена=качество (за мен малко е не приемливо).
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  Nikolay_pz Пон 16 Яну 2012, 22:58

Ами за мене това е най опасната кола правена до сега.Гледах няколко предавания за тях и краш тестове.При удар със скорост 60-70км/ч настъпва смърт.И колите по качество ще са като и скутерите караш 1 година и се почва,че даже и на първата почват ремонтите.Ниска цена за сметка на качество.
Nikolay_pz
Nikolay_pz
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 59
Points : 73
Reputation : 2
Join date : 03.01.2012
Age : 37

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  Mad Max Пон 16 Яну 2012, 23:04

Е то със всичко китайско е така. Предпочитам да си карам 20 годишното Ауди отколкото това!
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  Nikolay_pz Пон 16 Яну 2012, 23:06

Напълно съм съгласен с теб.Че то дори и не само с китайските коли и мотори е така ами със всичко ново т.е коли,мотори.Виноги старите коли ще са по добри и по здрави от новите.
Nikolay_pz
Nikolay_pz
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 59
Points : 73
Reputation : 2
Join date : 03.01.2012
Age : 37

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  Dichev Пон 16 Яну 2012, 23:09

и не само това , на този Great Wall Steed 5 като му видях техническите данни и си казах "мене луда крава ли ме гони"


Бензинов редови 4-цилиндров, с два горни разпределителни вала и електронно управление на запалването.

Обем на двигателя: 2378 куб.см.
Максимална мощност: 136 к.с.
Максимален въртящ момент: 200 Нм
Ускорение 0-100 км/ч: 12,9 сек
Максимална скорост: 160 км/ч
Среден разход: 10,6 л/100км

2,0TCI 150к.с.
Дизелов редови 4-цилиндров common-rail със 7 точково впръскване, турбо-компресор с променлива геометрия и междинен охладител.
Обем на двигателя: 1996 куб.см.
Максимална мощност: 150 к.с.
Максимален въртящ момент: 310 Нм
Ускорение 0-100 км/ч: 12,4 сек.
Максимална скорост: 160 км/ч
Среден разход: 8,4 л/100км

Кой нормален ще си вземе автомобил с такъв разход на гориво за сметка на мощноста.. леле тези не са добре affraid
Dichev
Dichev
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 315
Points : 355
Reputation : 18
Join date : 25.10.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  Mad Max Пон 16 Яну 2012, 23:31

Ами реално даже и ще е повече... не е малко, особено при тези цени на горивата. Караш китайска измишльотина а като отидеш на бензиностанцията зареждаш все едно, че караш Audi S6 2.7 Biturbo hihihihi
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  simson__s50 Вто 17 Яну 2012, 05:21

Това за мен е смешна работа как може такъв малък двигател да харчи толкова много извинявайте колеги ама ние имаме опел омега 1998 и газела (бус руски).Опела е 2300 куб и харчи 7/8,5 на 100 км.А газелата е 2500куб. TDI и плюс това е постоянно 4по4 и в най критичните случай харчи 9 на 100км.Просто ми е смешно как може да харчи толкова много при положение че е с такъв малък двигател и тези екстри ми се струват че на 2-рата година ще откажат.И тази цена ми се вижда височка.Това ми е мнението.
поздрави.
simson__s50
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 180
Points : 219
Reputation : 0
Join date : 29.07.2011

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  Toecutter Вто 17 Яну 2012, 14:20

Дизелите работят с по бедни смеси но китaйските все пак са боклуци


Последната промяна е направена от Ghost Rider на Вто 17 Яну 2012, 20:47; мнението е било променяно общо 1 път
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  BaHko Вто 17 Яну 2012, 20:18

И аз мисля че е доста голяма цената една дачия логан във ромъния е 11 12 хиляди лева и като се смята че дачиата е на рено .... пак един керлив китаец да 14 хил и дачията е със същите екстри е се доказаха вече !!! icon_wink
Обем на двигателя: 1996 куб.см.
Максимална мощност: 150 к.с.
Среден разход: 8,4 л/100км
Това е мн голем разход според мен аз по добре да си зема един голф 5 1.9 със много повече екстри немска машина за 14 хиляди и да ми гори 6 7 Zasramen
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  extreme_rider Чет 19 Яну 2012, 06:25

Това което се предлага в БГ в момента е само и единственно внос от Китай. Завода са още на тема обучение на кадрите , като са направени 3 ило 4 коли и всичките са за скрап изпратени. Двигателите , които ще се използват са Mitsubishi , а купетата ще се изпращат от Китай за сега , като се предвижда напред да се изработват изцяло в България. Колите , които ще излезат от завода в Ловеч няма да са с това качество , което имат внесените от Китай. Баш шефовете на завода са англичани!
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  BaHko Чет 19 Яну 2012, 20:21

Колега то ще си проличи след няколко гидини колко са качествени icon_wink
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  BaHko Сря 14 Мар 2012, 05:38

http://inews.bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-Made-in-%D0%9B%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87-_l.g_i.161054.html Тук пиши че завода е един от най-модерните във европа icon_wink
http://www.autoclub.bg/index.php?menu=16&id=7154 има вероятнос и електромобили да се правят в ловеч icon_wink Е това вече нямам търпение да го видя icon_wink
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  ispolin Чет 19 Апр 2012, 22:13

Здравейте ,колеги.По въпроса с плюсовете и минусите на Great wall мисля ,че минусите са доста повече.Запознат съм с тази марка и мога да изразя мнение ,че е доста некачествена.Според вас нормално ли е чисто нови коли в разработка,на няколко хиляди километра да идват с многобройни дефекти?Наистина дребни,засега повечето по интериора ,но това все пак говори за качеството ,като цяло.Наскоро ремонтирахме моторчето на чистачките на един такъв автомобил и роторчето беше направо овъглено.Качеството на материалите е лошо,направи ми впечатление ,че резбите на болтчетата заминаха още след първото отвиване,който е имал китайско колело или скутер знае какво имам впредвид.Иначе приветствам идеята за български автомобил,но в това китайско изделие ,няма нищо българско,дори акумулатора е китайски.Двигателите бензиновите,пък дори и дизеловите ,като цяло са доста разходни и са по лиценз на Митсубиши,не са оригинални японски.Лично мое мнение си е ,че покупката на такъв автомобил не е оправдана,при наличието на много по качествени аналози на пазара.

ispolin
Новак
Новак

Брой мнения : 20
Points : 24
Reputation : 0
Join date : 19.04.2012

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  extreme_rider Пет 20 Апр 2012, 02:31

Например кое? Румънската Дачия, дето самоче не се е разпаднала като я изкараш от магазина ? При 2 партиди от по 60 автомобила направени няма как да са от българските екземпляри тези на пазара icon_wink И все пак не претендирам, че е нещо кой знае какво, но все пак се предполага, че тепърва ще навлизат зглобените в България екземпляри и лично аз бих предпочел да е тукашно и да финансирам родното пройзводство, пред това на северната ни съседка icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  power56 Пет 20 Апр 2012, 02:58

Колеги , двигател мицубиши ,купе тип тойота ярис или от новите опел корса и на всичкото отгоре сичко е китайско , което говори само за качеството си , дано някой ден всичко да се прави в българия и да е по надеждно , а за дачия съм напълно съгласен с Тишо ,че чисто нови от завода се разпадат .
power56
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 475
Points : 563
Reputation : 19
Join date : 06.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  IceCool Пон 14 Май 2012, 02:03

На колегата с Голф 5 за 14 хилки ще му кажа само успех... На другия който казваше, че Дачията е по евтина и с повече екстри ще кажа просто да се поразрови малко по дълбоко... Дачия Логан чисто нова от шоурума гола като пушка (без никакви екстри) струва 14,000... Като сложите екстрите цената скача над 17,000 и пак не са всички екстри вътре. При Great Wall Voleex C10 получаваш не само мощен двигател а получаваш още и като базово оборудване (демек включено в цената от 15990лв) 2 въздушни възглавници, климатик, CD-MP3 и слот за карта памет, алуминиеви джанти 15'', електрически странични огледала със ел. сгъване, 4 ел. стъкла, парк-троник,ABS със допълнителна система за стабилизация EBD (Electronic Break Distribution или "Система за разпределяне на спирачното усилие) освен това срещу още 2000лв получаваш и газова уредба с газов инжекцион и система за директно впръскване на пропан-бутан в цилиндрите в ТЕЧНА а не газообразна форма. (За незнаещите пропан-бутана е със октаново число 100 което е повече от обикновенния бензин 95 и прави колата по мощна) Течната газ в цилиндрите повичава мощността и колата от 97кс става близо 110. Освен това за всички неверници, че китайците могат да направят качествена стока тези коли са качествени. Мога да го заявя с ръка на сърцето, защото съм се возил в такава кола и не само това а и съм карал такава кола. Двигателят е много пъргав и отговаря много бързо на командите подавани от водача. Качете се, повозете се, покарайте малко и сами ще се убедите, че колите си заслужават!!! Единия от колегите е прав, колите които сега се продават са от предварителната версия сглобена в китай. До няколко години ще започнат да се продават коли произведени в Ловеч и ще се убедите в качествата им.

IceCool

Брой мнения : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 14.05.2012

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  ispolin Съб 23 Юни 2012, 18:05

Личи се колега Icecool,че работата ти е свързана с продажбата на тези китайски творения ,защото според мен не могат да се нарекaт автомобили,или може би с голямо преувеличение hihihihi .Качеството не вярвам да се оправи ,защото всички части са китайски,а на всичко отгоре пък ще се сглобяват и у нас. Хахаха,това е загубена кауза,освен ако цената им не е много ниска и изгодна .Обаче до момента май не е такава.Глупостите пък ,които пишеш ,че на газ колата ставала по мощна ,направо не ми се коментират.Децата дори знаят ,че на газ мощността на двигателят пада.А защо не кажеш за бутилките ?Че не са конструирани добре и ги слагат на неподходящо ,даже опасно място под колата .Но нищо де както и да е ,прави си рекламата ,разбирам че това ти е работата,всеки си има глава на раменете и нека си размисли.

ispolin
Новак
Новак

Брой мнения : 20
Points : 24
Reputation : 0
Join date : 19.04.2012

Върнете се в началото Go down

Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH  Empty Re: Какво мислите за GREAT WALL MADE IN LOVECH

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите