MZ i Simson
Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

5 posters

Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  AsmodeusLegacy Вто 10 Юли 2012, 23:22

Та , както си казва и заглавието имам един голям проблем с пробката от която си наливам масло за двигателя . Още преди да си взема новото масло развивайки пробката установих че в самия отвор има нещо подобно на "шпилка" която е пусната вътре в отвора. А между отвора и шпилката има около 1-2 мм разстояние през което преминава маслото ( но става изключително бавно ) .Пробвах да я натискам надолу нагоре , настрани , но не помръдва ... има съвсем малък ход когато се бутне наляво-надясно но е от порядъка на по малко от 0.2 мм. Та въпроса ми е дали на тази "шпилка" мястото и е там или някак си се вади ... не знам. Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно....


Нов съм тук така че ако на Темата не ѝ е мястото тук моля да се премести

AsmodeusLegacy

Брой мнения : 10
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 10.07.2012

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  ivan vasilev Сря 11 Юли 2012, 00:01

абе,туй там ти е отдушника бе ,какво чекнеш там,я да намериш по голям отвор,от страничният ляв капак на съединителя!!Гадаем от морето! bananadance

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104
Points : 87
Reputation : -26
Join date : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  AsmodeusLegacy Сря 11 Юли 2012, 00:13

Еми човек отстрани на капака на скоростите (от ляво) за това ли приказваш . Ако може да постнеш някоя картинка за да видя дали е това за което ми говориш.
Кажи две думи за какъв одушник приказваш ? Лол

AsmodeusLegacy

Брой мнения : 10
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 10.07.2012

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  ivan vasilev Сря 11 Юли 2012, 00:20

за същото малко капаче говоря на капака,................отдушник на картера,нали трябва да диша!...............Снимка нямам,в морето съм! yoji

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104
Points : 87
Reputation : -26
Join date : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  AsmodeusLegacy Сря 11 Юли 2012, 00:33

Ок .... Еми аз съм приготвил 500-550 гр. трансмисионно масло предполагам ще стигнат .
Синьото > това за което говорих одеве
Червеното > това за което ти ми говориш
Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Scaled.php?server=88&filename=025447159big

Да покажа да няма недоразумения !

AsmodeusLegacy

Брой мнения : 10
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 10.07.2012

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  П.Братоев Сря 11 Юли 2012, 01:10

Колега и на моя Симсон (s50B1) които продадох отдавна също беше така и аз като тебе бутах натисках и не мърда и накрая налях от капачето на левия капак.
П.Братоев
П.Братоев
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 220
Points : 246
Reputation : 14
Join date : 02.09.2011
Age : 26

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  ivan vasilev Сря 11 Юли 2012, 01:33

за същото капаче,дет си му турнал червена креда,............450 грама максимум,...............ама с тоз НИГРОЛ дет си го приготвил ,ще си счупиш двигателчето,там вътре лепило не му трябва,......................трябва му смазване,като М-16д!......хайде че пак трябва да скачам обратно в морето! moto

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104
Points : 87
Reputation : -26
Join date : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  AsmodeusLegacy Сря 11 Юли 2012, 01:57

Еми маслото е добро , не е първо качество но е доста по добро от последното което беше .



AsmodeusLegacy

Брой мнения : 10
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 10.07.2012

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  AsmodeusLegacy Сря 11 Юли 2012, 01:59

П.Братоев написа:Колега и на моя Симсон (s50B1) които продадох отдавна също беше така и аз като тебе бутах натисках и не мърда и накрая налях от капачето на левия капак.

Еми и аз натисках бутах нищо - но съм сигурен че това е мястото ! Не че отстрани не може... icon_wink

А иначе получи ли ти се .... нямаше по нататъшни проблеми ?! icon_wink

AsmodeusLegacy

Брой мнения : 10
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 10.07.2012

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  П.Братоев Сря 11 Юли 2012, 03:11

Не никакви проблеми нямаше пълниш го докато не прелее малко и си пушка. icon_wink
П.Братоев
П.Братоев
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 220
Points : 246
Reputation : 14
Join date : 02.09.2011
Age : 26

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  AsmodeusLegacy Сря 11 Юли 2012, 03:18

Значи утре ще му капна маслото и ще го припаля.

На скоро взе да ми прави проблеми . Явно не съм го бил загънал добре скоро валя доста ОБИЛНО и беше напълнило чашката на карбуратора с вода . Та докато ме е нямало някои го е пробвал да го пали и мисля че е напълнил блока с вода и сега припалва ( прави няколко такта ) и гасне ! След като му капна маслото ще видя дали ще прави същите номера ! Ако имате някаква идея .... !

AsmodeusLegacy

Брой мнения : 10
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 10.07.2012

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  AsmodeusLegacy Сря 11 Юли 2012, 21:16

AsmodeusLegacy написа:Значи утре ще му капна маслото и ще го припаля.

На скоро взе да ми прави проблеми . Явно не съм го бил загънал добре скоро валя доста ОБИЛНО и беше напълнило чашката на карбуратора с вода . Та докато ме е нямало някои го е пробвал да го пали и мисля че е напълнил блока с вода и сега припалва ( прави няколко такта ) и гасне ! След като му капна маслото ще видя дали ще прави същите номера ! Ако имате някаква идея .... !

Някой с идеи ! Защото на мен ми идват доста неща на ум ... но бих желал да чуя и чуждо мнение ! icon_wink

AsmodeusLegacy

Брой мнения : 10
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 10.07.2012

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  extreme_rider Сря 11 Юли 2012, 22:17

от горе където се опитваш да го налееш се вади оста на превключвателния механизъм... Налива се отстрани през прозорчето, което е с 2 болта за отверка. Горната "пробка" се развива само ако трябва да се подменя нещо по превключвателния механизъм на скоростите icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  AsmodeusLegacy Сря 11 Юли 2012, 22:21

Дам това ми се изясни , днес ще пробвам да припаля , сега е доста топло може малко по-късно . Ще видя дали прави пак същите проблеми с припалване-гаснене и ще пиша . Както казах и по-горе мисля че в блока има вода но само гадая .

Старото масло като го източих беше като вода ( ДЕВИН hihihihi ) докато новичкото си е бозичка ( имам предвид гъстотата ) !

AsmodeusLegacy

Брой мнения : 10
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 10.07.2012

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  mitkosimsona Сря 22 Авг 2012, 05:30

Какво стана колега, мотора оправи ли се??? icon_wink icon_wink icon_wink

Поздрави
mitkosimsona
mitkosimsona
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 483
Points : 560
Reputation : 30
Join date : 19.08.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар Empty Re: Проблем с пробката на маслото на Симсон Стар

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите