MZ i Simson
С51 - проблем при работата на двигателя N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
С51 - проблем при работата на двигателя N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

С51 - проблем при работата на двигателя

5 posters

Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  driftb0y Пет 14 Сеп 2012, 01:30

Здравейте колеги. Нов съм тук, както и в света на моторите, ако така може да се изразя. Наскоро купих Симсон С51Б от 1984-та. Уж всичко наред, та сега се появяват проблемите. Сега проблемите са следните:
1. Когато го паля студен, двигателя върви страхотно, вдига обороти много бързо, набира добре. Проблемът идва когато загрее. Ако го оставя на свободна, угасва. Ако запаля без да подавам газ, угасва и сега трябва да поддържам обороти навсякъде. Оставям го 10-15 минути, паля и пак върви добре.
2. След измиване се появи проблем със спирачките. Хващат твърде бързо (с бутването на лостчетата) и не се връщат в нормална позиция. Карането си е направо опасно. Проблемът е по-сериозен при задната спирачка, защото когато намаля, после трябва да върна лоста сам, иначе мотора не върви, а на място става като ръчна спирачка при колите. Разхлабвах я, но пък не спира добре, та няма компромисно решение. Или спира и остава лоста, или не спира добре, но се връща в начално положение.
Тъй като не съм много запознат с устройството на мотора, въпросът ми е, какъв може да е проблема за гасненето на двигателя и блокирването на спирачките (до измиването нямаше проблем)

driftb0y

Брой мнения : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 09.09.2012

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  Amon42 Пет 14 Сеп 2012, 03:41

Добре дошъл, колега. Радвам се, че се присъедини. Та значи по първия проблем - като за начало погледни от лявата страна на карбуратора си (от където се качваш на мотора) на горната половина има щамповани номера 16N...... нещо си. Погледни и ни кажи какво пише. Иначе това, което обясняваш, клони към богата смес. Напиши модела на карбуратора и ще решим проблема.
По точка 2. Махни джантите една по една и огледай. Ще има нужда от смазване. Можеш да извадиш лостовете, които са свързани с пръта (и жилото). После извади ексцентриците и смажи с грес. Можеш да махнеш накладките и да смажеш осите, по които се движат.
За сега толкоз. Пиши и питай за по нататък. Надявам се и други колеги да се включат. icon_wink
Amon42
Amon42
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 477
Points : 547
Reputation : 19
Join date : 19.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  marcho_mz150 Пет 14 Сеп 2012, 13:20

Много добре казано от горния пост на колегата. И аз напълно го подкрепям но подчертавам, че самите накладки не се смазват. Казвам го понеже колегата си е начинаещ и да не стане така да намаже накладките и после хич да не спира icon_wink
marcho_mz150
marcho_mz150
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 243
Points : 265
Reputation : 21
Join date : 27.04.2010
Age : 33

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  Amon42 Пет 14 Сеп 2012, 16:54

hihihihi М да, добре че ме допълни колега. Бях забравил да кажа Zasramen А, и за накладките - по-лесния начин за слагането е да ги закачиш на пружината докато са махнати и заедно да ги сложиш на осите, като едната да влезе на мястото си доколкото позволява, а втората и помагаш с отвертка да легне на ексцентрика. Успех.
Amon42
Amon42
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 477
Points : 547
Reputation : 19
Join date : 19.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  marcho_mz150 Пет 14 Сеп 2012, 17:13

Amon42 написа: hihihihi М да, добре че ме допълни колега. Бях забравил да кажа Zasramen А, и за накладките - по-лесния начин за слагането е да ги закачиш на пружината докато са махнати и заедно да ги сложиш на осите, като едната да влезе на мястото си доколкото позволява, а втората и помагаш с отвертка да легне на ексцентрика. Успех.

Няма защо колега все пак сме за да си помагаме icon_wink
marcho_mz150
marcho_mz150
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 243
Points : 265
Reputation : 21
Join date : 27.04.2010
Age : 33

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  Nikeca Пет 14 Сеп 2012, 20:15

Колегата Amon42 е прав. Богата е сместа. Също вдигни и оборотите. Като е студен е нормално да са малко високи. Като кажеш какъв ти е карбуратора ще ти кажем как точно се настройва. Също така виж иглата и кажи на кое деление е ;). За втория проблем... при мен се оправи по най- лестния начин. Смазах това лостче което влиза в барабана на спирачката (съжелявам, но незнам как се казва ). Ако искаш пробвай така, но най- добре ще е да ги отвориш ;).
Nikeca
Nikeca
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 217
Points : 257
Reputation : 13
Join date : 15.06.2012

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  driftb0y Пет 14 Сеп 2012, 22:10

Иглата е сменена преди 2-3 дни, доколкото знам е на второ деление (не съм я сменял аз). Та, като имам време, ще го прегледам. Видях един познат на баща ми, той също каза богата смес, каза и какво да направя, но ще погледна карбуратора за нужната информация.

driftb0y

Брой мнения : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 09.09.2012

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  Amon42 Пет 14 Сеп 2012, 23:18

Ексцентрик се казва лостчето колега Nikeca. Да, в някои случаи минава само с това, но пълна профилактика няма да е излишна. Аз правя на спирачките такава всяка пролет. icon_wink На спирачките трябва да гледаме много сериозно, още повече когато става дума за мотор!
Amon42
Amon42
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 477
Points : 547
Reputation : 19
Join date : 19.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  Nikeca Съб 15 Сеп 2012, 02:28

Прав си колега така е и благодаря за информацията ;).
Nikeca
Nikeca
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 217
Points : 257
Reputation : 13
Join date : 15.06.2012

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  nemoga_da_izmislq Сря 07 Ное 2012, 02:20

Здравейте колеги и аз съм нов и ако може да ми помогнете за настройка на карб. И някаква схема да ми обесните кой болт е за оборотите кои за сместа ще съм ви безкрайно благодарен:)
nemoga_da_izmislq
nemoga_da_izmislq
Новак
Новак

Брой мнения : 30
Points : 34
Reputation : 2
Join date : 01.11.2012

Върнете се в началото Go down

С51 - проблем при работата на двигателя Empty Re: С51 - проблем при работата на двигателя

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите