MZ i Simson
S51 Enduro съживяване N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
S51 Enduro съживяване N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S51 Enduro съживяване

+4
DKW
milan_gl
filizka
Xmiro
8 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

S51 Enduro съживяване Empty S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Пон 02 Дек 2013, 01:18

Здравейте ! От утре ще съм горд собственик на с51 ендуро, dance  която преди да попадне в мои ръце е страдала много а последните 4-6 годинки е изкарала навън в нечий двор а шофьора и рядко я е карал в трезво състояние. Макар и още да не съм я видял първата ми задача е да я приведа в състояние на самоход !
Първото което смятам да направя е промиване на резервоара
Второто е почистване и промивка на карба
Третото е да и се смени маслото и на диск на съединител

Давайте още полезни идеи преди първото палене на моторетката от толкова много време ?


Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  filizka Пон 02 Дек 2013, 03:50

Добре си тръгнал.Също така смени и семерингите,за да нямаш проблеми после.Честито и много безаварийни ти пожелава със ендурото icon_wink 
filizka
filizka
Потребител
Потребител

Брой мнения : 137
Points : 212
Reputation : 12
Join date : 09.07.2010
Age : 33

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Пон 02 Дек 2013, 14:36

Защото не съм толкова навътре с моторите бихте ли обяснили де стоят семерините ?

Поздрави !
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  filizka Пон 02 Дек 2013, 14:45

Здр,има общо 4 семеринга,2 от ляво и 2 от дясно.Отдясно единия е зад плочката(който е под маховика),другия е зад предния венец,а от ляво единия е зад ангренажното колело(който ще го видиш след като свалиш левия капак) и последното е зад скоростния лост.Намазваш им отворите с грес и ги набиваш icon_wink 
filizka
filizka
Потребител
Потребител

Брой мнения : 137
Points : 212
Reputation : 12
Join date : 09.07.2010
Age : 33

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  milan_gl Пон 02 Дек 2013, 18:09

Като не си "НАВЪТРЕ" с моторетките хич не ти и трябва да знаеш къде стоят "СЕМЕРИНИТЕ" . По-добре си намери някой който е в час и се опитайте да го докарате до припалване а след това ще се насочите какво да сменяте и т.н.

p.s. Виц : В аварийната лента КАТ спират до аварирал автомобил на който собственика бъркал с ръце до лакти в ...... ауспуха ! На въпроса "Защо?" водачът отговорил че нещо му тропало в двигателя и се опитвал да го намести ??? Оказало се че въпросният водач е АкУшЕрО гЕнЕкОлОг ! hihihihi
milan_gl
milan_gl
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 67
Points : 75
Reputation : 0
Join date : 06.03.2013
Age : 54

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Пон 02 Дек 2013, 19:44

Нека говориме по темата моля ! Не съм казал че никакъв ме няма, просто до сега не съм се занимавал с немски машинки icon_wink 

п.п. А и къде е тръпката ако го дадеш на някой да ти го прави
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  DKW Пон 02 Дек 2013, 20:08

първата ти работа е да ритнеш няколко пъти манивелата да видиш как е компресията,всичко движи ли са нормално и така,после да провериш тоците,после почистване на карбуратора и резервоара и чак тогава можеш да се опиташ да го припаткаш icon_wink  надявам се да съм помогнал.поздрави
DKW
DKW
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 200
Points : 261
Reputation : 5
Join date : 03.03.2013

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Вто 03 Дек 2013, 01:44

Взех го най-накрая ! До сега съм промил резервоара и установих че кранчето не пропуска бензин (трябва да го видя по обстойно), компресията е ок и карбуратора е изчистен !
Утре смятам да му сипя бензин и да се пробвам да го припаля !
За жалост имам снимки но не ми дава да ги кача cry

А човека от който го взехме също каза че никога не е биркан пък и на цената която ми изпадна мисля че съм се уредил екстра !
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  ivan ivanov 1991 Вто 03 Дек 2013, 04:26

ако не разбираш от мотори много,по добре да знаеш следното-за семеринга на вала под запалването ако не си бележиш по плочката да знаеш как е центровката после не знам дали ще можеш да я направиш или ще пускаш тема за центровка,но ако ти се отдава поне малко действай и ако имаш желание ще се научиш да си го правиш сам,има много писано за мотора така че ще има откъде да черпиш информация как да го правиш и има много хора дето помагатicon_wink 
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Сря 04 Дек 2013, 01:28

Днес си оправих кранчето и се опитах да го припаля но не ще и не ще, и доколкото аз си го обяснявам буталото явно не прави достатъчно вакум за да се вкара горивото (махнах главата и няма признаци на пълнене ) ? А иначе симсончо само проблеми докарва - предните амортисьори са изпуснали май, че като ги напъна се чува как удрят долу, единия заден амортисьор е крив, и да се надявам че като сменя маслото ще включва и други скорости освен 1-ва . А при паленето освен да дръпна смукача няколко пъти друго трябва ли да се прави ? Zasramen  (искра има)
А желанието ми е огромно !
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  karachorov Сря 04 Дек 2013, 03:06

Колега не се отчайвай, малко по малко ще го стегнеш. Чети теми задавай въпроси ние ще помагаме. Поздрави от балкана.
karachorov
karachorov
Потребител
Потребител

Брой мнения : 115
Points : 135
Reputation : 6
Join date : 22.07.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Toecutter Сря 04 Дек 2013, 03:08

Не може да не прави вакуум освен ако не ти е износено буталото хептен много  По добре провери сегментите дали са читави още дали са износени и не са за смяна мерят се по цилиндъра А също и карбуратора как е
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Сря 04 Дек 2013, 04:55

Кажете на скоростите какво масло е подходящо да се сложи и как да се промие от старото (трябва ли да се цепи двг-то) . Аз имам един ковровец реставриран из основи и мисля че последните 3-4г. го караме в скоростите с диференциално ?
Задния амортисьор има ли начин да се изправи защото е под лека дъга ?
Карбуратура му изчистих всичко жигльори и дребни дупчици както и самия него от затестени утайки, но все си мисля че в него е проблема ?
Ауспуха има ли как да се оправи защото е натиснат от падането върху амортисьора и много ме дразни ?
А и някой може ли да ми каже от де мога да си намери или от какво да си направя тръбата за степенките защото оригиналната е счупена и са заварявани някакви простотии ?
Между другото симсончо е 32000км и аз съм му втори собственик !
Айде стига въпроси за сега, поздрави и thankyou  на всички които помагат ! icon_wink 
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Toecutter Сря 04 Дек 2013, 05:08

Ми то ако го сцепиш двигателя наи добре се чисти ама няма за какво да го цепиш заради една смяна на масло За промивка не знам точно но може да налееш някакво тънко масло не гъсто завиваш пробката и клатиш наляво надясно нагоре надолу разбиваш го като коктеил да му изкараш нагара и утаиките Също почистваш и магнита на пробката което привлича стружките И след това го източваш Пък като запалиш и караш може и пак да го смениш ама вече след като загрее добре скорстната кутия Това е рецептата от мене icon_winkНалива се 80W90 за механични скоростни кутии трансмисионно
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Чет 05 Дек 2013, 02:29

Днес симсончо показа че има душа в него, запали icon_wink  след още ръчкане по карбуратора и сега работи само с един сегмент че другия при паленето се счупи та свалях цилиндъра и попипнах тук там и където си трябва има нужните луфтове където трябва ги няма !
Моторчето не се удържа, мислех си че ще е мижаво ама се оказа много пъргаво
Simson first 

Поздрави !
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  drifty Чет 05 Дек 2013, 23:51

Е колега, симсона ако е мижав, значи е повреден :D. Супер, че си го запалил, а както го описваш, изглежда има доста неща за ремонтиране. За амортисьора, по-добре си вземи нови, а ауспуха не знам дали има начин да се изправи.

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Пет 06 Дек 2013, 02:04

Наистина има много работа по него но едно по едно ще ги правя . Днес свалих ауспуха и се ужасих, като го разглобих почнаха да падат разни глупости малко по малки от бобени зърна ?! А симсончо днес пак ми прави номера - от сутринта палеше от първата най-много втората манивела, сега пак спря да пали, пръснах му малко горивна смес в цилиндъра запалва за малко (докато изгори и угасва) дали заради това че е с един сегмент не прави компреси и не си подкачва гориво или карбуратора пак се е задръстил ? А имам и нещо много странно което се случва - в резервоара има бензин но на маркучето на карба се личи че бензина все едно е спрял да тече и маркучето до половината е с бензин, откачам маркучето от резервоара тече си бензин без проблеми, закачам го обратно не ще да тече Surprised 
При едно от паленята с бензин през дупката на свеща се чу как и карбуратора започна да работи и си заработи нормално - работи работи и угасне и да му давам газ и да не му давам гасне и няма палене, а на бутане един път за малко да запали ама не успя Help 
Buuuuuum 

Поздрави !icon_wink
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  karachorov Пет 06 Дек 2013, 04:23

Колега провери дали карбуратора се пълни с бензин, остави кранчето отворено известно време и после извади карба и му развий чашката да видиш дали има бензин. Може пък да ти смуче въздух между карбуратора и цилиндъра (аз примерно съм само с 2 картонени гарнитури намазани с грес) и от да губи вакум и да не засмуква гориво. Друг вариант е да чукнеш с нещо (ама леко) чашката на карбуратора за да отвори иглата ако е заяла.
karachorov
karachorov
Потребител
Потребител

Брой мнения : 115
Points : 135
Reputation : 6
Join date : 22.07.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Пон 09 Дек 2013, 04:37

Днес симсончо си получи нови сегменти, пистолен болт и игления лагер при биелата и сега лети Hmmm  ! Остава само да видя защо включва толкова трудно скоростите нагоре (идеи) ? И с това сигурно приключвам с двигателчето . icon_wink 
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  ivan ivanov 1991 Пон 09 Дек 2013, 18:34

Ами трябва да е регулиран добре съединителя и също така скоростите. Провери това после кажи как е да знаем какво да обясняваме.
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Пон 09 Дек 2013, 20:43

Купил съм му нови дискове за съединителя а в една тема четох че лостчето на съединителя (на двигателя) не трябва нито назад нито на пред да сочи а при мен е малко назад с отклоноение +/- 15-20% дали това може да води то това ?
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  karachorov Сря 11 Дек 2013, 02:14

Регулирай си го от болчето на съединителя (зад тапата в средата на левия капак), а лосчето трябва да е на 90 градуса. Имай предвид че трябва да има лек свободен ход.
karachorov
karachorov
Потребител
Потребител

Брой мнения : 115
Points : 135
Reputation : 6
Join date : 22.07.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Чет 12 Дек 2013, 21:06

Пробвах от там напъвах но не тръгна на никъде ? А капака не ми се сваля сега при положение че другата седмица сваляме двигателя но до тогава искам да е изправен . Вчера след като му смених маслото (имаше около 100гр.  Zasramen  в двигателя) запалих го и на стойка включих на скорост задната гума почна да се върти, в смисъл съединителя е много разхлабен май (лостчето има свободен ход почти един пръст)
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  ivan ivanov 1991 Чет 12 Дек 2013, 23:57

Като е на степенка и включиш на скорост се опитай да спреш каплата. Така ще разбереш дали се върти колкото трябва или ти боксува съединителя. Докато се върти каплата натисни задницата на мотора да почва да опира по земята,ако не ти боксува съединителя ще се опита да потегли ако му дадеш газ като се запъне,а и за какво са ти тея глупости аи то може грубо да разбереш как ти е съединителя само. Или го вдигай на степенка и му закрепи леко каплата като си сложиш крака на нея,просто си добри крака отстрани на каплата,защото ако е натегнат много няма да тръгне да се върти като има кой да я спира,а ако е хлабав съединителя веднага ще се опита да тръгне каплата.

Ако това го пробваш на място като си седнал на мотора-ако е хлабав съединителя мотора ще почне да потегля още като включиш на 1-ва и не си пуснал съединителя,увлича просто,а ако е много натегнат съединителя ще включиш на скорост и няма да иска така да увлича и да потегля и като тръгнеш и вече ти е пуснат съединителя при ряско подаване на газ мотора ще се форсира много,а няма да ускорява защото няма необходимото сцепление. А когато е на степенка и е на свободна може да почне да се върти каплата защото съединителя увлича защото е мазен (все пак е в масло целия),така може да хванеш каплата и ще спре без проблем и е нормално това.
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Xmiro Пет 13 Дек 2013, 01:55

На 1-ва като натисна гумата мотора гасне ( на степенка ) а без степенка, запаля го стисна съединителя и включа първа пак гасне ! Лабаф е май ?!

п.п. след едно покарване се оправи това с съединителя но ще се донастройва а сега скоростите нещо се прецакаха - нещо тропна в двигателя и лостчето за скоростите се движи свободно надолу и на горе и си остана на 2-ра и все едно е без скорости ?! eusa_wall   SOS   Help
Xmiro
Xmiro
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 70
Points : 83
Reputation : 3
Join date : 30.11.2013
Age : 24

Върнете се в началото Go down

S51 Enduro съживяване Empty Re: S51 Enduro съживяване

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите