MZ i Simson
1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

+3
bracus
unibasic
GSi
7 posters

Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Съб 18 Яну 2014, 05:25

Здравейте, пичове.

Ще гледам да бъда кратък. Живея в Англия и тъй като ми преместиха работата се наложи да сменя колелото с мотор, изпадна ми MZ ETZ 125 от един поляк, отидох видях го от 3тия път запали, свърши му бензина но тъй като ми е 3то черно на цвят МПС Произведено през 1989 (се такива си купувам, късмет просто) си казах че това е мойто моторче. Оправих проблема с неработещия стоп, налях си в туба 5 литра бензин, сипах му 80 мл. масло Mobil 1 2T Semy Sinthetic, не беше пален от октоври и на 10 ти януари от 4 тия път запали, работеше окей като нямаше празен ход но имаше ниски средни и високи не пушеше много , изкарах го отвън и викнах един пич от един сервиз(англичанин) да го вземе за технически преглед. Каза ми че няма да мине защото не работи ръчката за газта и заставаше там където я оставиш. Съответно ремонтираха и аз не знам какво , мотора мина успешно, върнаха ми го и вече ръчката за газта се връщаше и на следващия ден пробвах да го запаля и никой. Взех нова свещ и инструменти тъй като тук нямам(монтьор съм по принцип, но работя друга работа тук). Смених свещта със същата NGK нова, мотора запали от 2рия път, нямаше ниски и празен ход, но пък имаше средни и високи. Пушеше доста повече от преди. Загасна и след това няма палене. Свалях свещта палих със запалка да изсуша, оставих го да подиша отворен към 20 тин мин, качих свещта и запали. Пушеше много ама много здраво, киха като му върна газта през ауспуха, пушеше и през главата където е изпускателя. Явно го бях задавил. Непрекъснато кихаше като си играех с газта, като я врътна рязко докрай звучеше на давене. опитах се да коригирам ниво на смукача и газта но не няма ниски обороти, тръгва да гасне и да киха. Сега съм свалил карбуратора и виждам че има два винта завършващи с игла, единия е при буталото(дросела) другия предполагам за смукача, Завих ги и двата докрай и ще пробвам утре пак. Празен ход на този мотор така и не успях да видя, но работеше по-добре преди намесата на "майстора" Нямам време заради работата и за това се допитвам до вас, колеги.

Благодаря

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  unibasic Съб 18 Яну 2014, 05:45

Според мен работата върви на цепене на двигател,или някоя семеринга се е скапала или от гарнитурите просмуква масло.При симсон предполагам и при МЗ е същото ,ако бъркам да ме поправят колегите.Признаците са горе долу такива/личен опит/:Ако е неизправна семерингата от към магнета МЗ е ротор засмуква въздух и да не пуши но не даржи стабилни ниски обороти загасне ли много трудно пали,и се налага да караш винаги с над средни.А при скъсан/неизправен/семеринг маслен от към съеденителя,пуши като за световно неработи равномерно както при ниски така и при високи обороти,загрява ... за мен по скоро е такъв проблема не е карб-а.
unibasic
unibasic
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 210
Points : 273
Reputation : 5
Join date : 06.06.2012

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  bracus Съб 18 Яну 2014, 05:54

Здравей и добре дошъл във форума. По въпроса ти най-вероятно е центровка+карбуратор. След като си завил двата болта до край на карба, сега трябва да ги развиваш на определени обороти според мануал. А това масло което си го налял като грамаж е малко за 5литра, нищо че е американско. И регулирай разстоянието между електродите на свеща на 0,6мм.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Съб 18 Яну 2014, 06:22

Здравейте отново, регулирането малко трудно ще стане,защото нямам хлабиномерни пластини, старата свещ има видимо по-голяма хлабина спрямо новата, но запали от 3 тия път като се има предвид че не беше пален от октомври, трябва ли да ме плаши идеята за цепене на мотор ? Може ли да е найстина толкова сериозен проблема, и да стане така изведнъж ? Точно след ремонта. Вярно днес 1 вия от 3 те пъти запали що годе окей с новата свещ и попушваше доста след това вече стана страшното с кихането през ауспуха и пушенето.  Тия англичани не знам дали някога отново ще видят нещо такова :Д  police Имам английско ръководство на Haynes и в него за карбуратори те на 125 и 150 има Номер 21 Starter Jet

img36.imageshack.us/img36/7623/zmv5.jpg

Paste-нете линка в нета за тази страница от ръкводството, не мога да разбера точно какво е това, предполагам жигльор но къде се намира точно ?

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  bracus Съб 18 Яну 2014, 17:46

Това е жигльора на смукача. Завит е отдолу на чашката. Изчисти карбуратора най-добре със сгъстен въздух може да има запушени жигльри. Центровката трябва да се провери дали е точна и ако е с чукче смени кондензатора долу на плочката.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Нед 19 Яну 2014, 00:17

Пипнах малко карба, завих му празния ход(винта с иглата за дросела) докрай за да отвори на максимално. Притворих винта за сместа докрай и го отворих след това 2.5 оборота, преместих пластините за иглата на дросела от най отворено(така ми го върнаха) до най затворено положение, изчистих карба снощи, качих всичко чук бръм, пукна 3 4 пъти, нямаше пушек сместа беше окей но смукача като го дръпна и си вдигне оборотите и сам се връща лоста, тя трябваше да крепя лоста за смукача и ръчката за газта и работеше много добре, даже замалко да успее да направи празен ход, найстройвах през това време с отвертката сместа, работи 3 4 минути , угасна и дотам.Помогна ми поляка до нас с една горелка да изсушим свещта и цилиндъра, пипнахме хлабината на свеща тъй като даваше лоша искра и сега е доста по-добре , пробвахме отнови и отново и не иска, свалих ауспуха и свещта да изсуши малко, прегледах с фенерче цилиндъра окей си изглеждат нещата, няма деруги сегментите не изглеждат запекли, Поляка ми каза че според него не се дави, но определено има проблеми със сместа. Сега на въпроса, защо запали 1 вия път ? Заради това че в карбуратора може би нямаше достатъчно бензин или заради настройките ? Бъркам ли някъде нещо ? Центровката изглежда окей , ток да те утепа !

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  Toecutter Нед 19 Яну 2014, 01:02

Винта за въздуха се завива напълно и се развива на 1,5 оборота Иглата на 2 позиция броено отгоре надолу С винта на шибъра регулираш оборотита на 1200 в минута по обортомера
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Нед 19 Яну 2014, 06:03

Слязох долу след 1.5 часа, завих свещта и никой , отвих всички винтове докрай навън, пуснах смукача и ритнах без газ, нищо , след това на 2рото ритане така и аха да запали, зарадвах се пуснах смукача и навих газта, чук бръм , навих иглата за празния за да дигне оборотите да мога да го оставя на празен ход,но не иска, не киха отзад, но в момента в който му подам рязко газ заглъхва за момент и след това киха веднъж, дирята с пушека не е много голяма, пали по същия начин винаги , 5 6 пъти го палих така след като го изпусках, винта за въздуха го завивах развивах почти никаква промяна, пластините са на 2ра позиция(1вата пластина,2рата е на 3та позиция) утре ще ги кача една нагоре,но забелязах че иглата на дросела май ми е крива, и си мисля че може след интервенцията на господата англичани да е станало това, ще пробвам утре да видя дали ще успея да догодя сместа. Какво става ако имам семеринга на колянов вал заминалам няма ли да влиза масло от скоростите при мотора ? Също така ще проверя утре и центровката по ръководство.

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Нед 19 Яну 2014, 18:26

Слизам, дърпам смукача , ритам 2 пъти на 2 рия път се опита да запали, пуснах смукача и само с газ и отново запали, от снощи нищо не съм пипал по настройките, НО сега тече през отвора над поплавковата камера(намира се под всмукателния порт) Отивам до магазина за скоби и маркучи, възможно ли е да тече заради проблем в поплавковата камера, издухана гарнитура на поплавковата или поплавъка да не затваря иглата и заради това да се пълни с много бензин ?

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  Toecutter Нед 19 Яну 2014, 19:02

Може да е пробит поплавака а може и да не затваря игления клапан за бензина
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Нед 19 Яну 2014, 20:53

Явно това става,защото все още се дави, пали има средни, ниски високи кюфка като му дам рязко газ и се почудва, няма празен ход, така че сега ще си търся друг карбуратор, тъкмо ще си имам резервина части и ще си взема гарнитура и скоби.

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  Toecutter Пон 20 Яну 2014, 02:20

Може гуменото буталце на смукача да не затваря плътно и от там да влиза допълнително гориво и да дави Направи го да стърчи малко
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Пон 20 Яну 2014, 03:18

Как да го направя така че да не стърчи ?

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  bracus Пон 20 Яну 2014, 03:39

То е една кръгла гумичка, която влиза в едно цилиндърче алуминиево. За целта вадиш гумичката нагоре с една игла и с клещите стягаш леко цилиндърчето, за да не слиза гумичката по надолу. А най-добре е да си намериш нова гумичка.  icon_wink 
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Пон 20 Яну 2014, 04:06

разглобих карбуратора , имах запушен най малкия жигльор който е отпред след дроселната игла и отива към всмукателния порт, възможно ли е заради него да е било всичко това или карам прекалено много да гадете и да ходя да будя англичаните в неделя вечер :D

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  Toecutter Пон 20 Яну 2014, 21:13

Ами ако вече държи празен ход значи може и от там да е било

GSi написа:Как да го направя така че да не стърчи ?
Трябва да направиш буталцето да стърчи не да не стърчи Ами избутваш го отвътрешната страна малко около 2 мм Наи добре отвори го извади го и ще ти стане ясно


Последната промяна е направена от lachi на Вто 21 Яну 2014, 04:03; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : Два поредни поста)
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Чет 23 Яну 2014, 04:44

Ииииибаси това MZ работи като часовник ! Хубаво отворих карбуратора, топих поплавъците във вода да видя да не би да изпускат, с мъничка медна жичка изчистих всички жиглоьри и да оказа се от този най отпред най мъничкия, беше запушен, отпуших го запали празен ход всичко както трябва , благодаря на всички за съдействието момчета, сега ще се возя ! :)

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  bracus Чет 23 Яну 2014, 06:35

Остава да почерпиш тогава.  Mad 
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Чет 23 Яну 2014, 15:02

Като се върна ако на някой по София му се вози на Corsa A 2.0,която прави 0-100 за под 5.0 секунди с доста козове по окачване и мотора , да свирка !  first 

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  extreme_rider Пет 24 Яну 2014, 21:16

а какво общо има това с темата ?
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  drifty Пет 24 Яну 2014, 23:58

Това е предложението на колегата за почерпка бе, Тишо

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 29

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  GSi Сря 05 Фев 2014, 05:00

Продължение на темата : MZ-тката губи маслото за скоростната кутия и то бая, карал съм към 80 тина км и долях към 200 300 мл за да си достигне на нивото в което очето не е е прозрачно, днес беше стигнало до дъното на очето, до къде трябва да е нивото по принцип ? Интересното е че мотора не пуши отзад, не ми мирише също така, не тече тъй като по цял ден седи в работата и няма и капка отдолу. Повече от 90 не иска да дигне и ми се струва че не иска да стигне хубаво във високите обороти, и го няма общо взето във високите, вярно че там е леко баирче но не ми харесва тази работа, иначе няма проблем с празен ход такива неща, не гасне не дърпа не сеца, не се чуди като му набримчим газта, но това масло ме притеснява, сложна ли е смяната на лявата семерина(имам предвид откъм инструменти), или по-добре да си го закарам на сервиз да ми го направят тъй като имам само комплект гаечни ключове ,лули ,отвертки и клещи.

GSi

Брой мнения : 14
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 18.01.2014

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  milenski Пет 07 Фев 2014, 03:02

еми ако немаш течове то тогава остава да го гори това масло иначе каде отива :д няй-вероятно семер ...
с тези инструменти няма да успееш ...трябват ти скоби ... за твоята мз-тка обаче има един клип който ще ти е от голяма полза :) ако ще го правиш ти ...Ето ти и клипчето https://www.youtube.com/watch?v=gk4xiRYBtAE
milenski
milenski
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 242
Points : 342
Reputation : 8
Join date : 08.05.2013

Върнете се в началото Go down

1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта Empty Re: 1989 MZ ETZ 125 Не пали след ремонт по карбуратора/ръчката за газта

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите