MZ i Simson
вярно ли е ? N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
вярно ли е ? N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вярно ли е ?

+7
toreto_94
Kristiqn
slavchev_89
extreme_rider
ico_kb
reventon_94
iliqn
11 posters

Go down

вярно ли е ? Empty вярно ли е ?

Писане  iliqn Вто 20 Апр 2010, 04:01

казаха ми 4е колкото по голям е венеца който върти верига(по-вече зъби) толкова по вървял мотора ? вярно ли е това ? thankyou

iliqn

Брой мнения : 11
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 19.03.2010

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  reventon_94 Вто 20 Апр 2010, 04:14

Колкото по голям е венеца отзад толкова повече катери мотора по бавен но на по висока предавка караш по баири ,а колкото ти е по малък толкова по е бърз на правите ама не може да катери :Razzz: :Razzz:
reventon_94
reventon_94
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 211
Points : 256
Reputation : 9
Join date : 17.02.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  ico_kb Вто 20 Апр 2010, 04:59

Това дето е казал колегата пред мен е така за задния пиньон. А относно предния е обратното, колкото повече зъби има толкова повече върви /но му е и по тежко примерно като искаш да набереш рязко/, а колкото по малко зъби има предния толкова му е по-леко на двигателя, набира по бързо, но съответно я няма тази скорост. Ще ти кажа и един по лесен вариант, сравни го с скоростите на бегача ти, сложи отзад на най-големия венец и сменявай отпред от най-малкия до най-големия, ще видиш лесно разликата. Така направи после за да видиш разликата и в задния, сложи отпред на някой венец и сменявай само отзад, като ти е по голям задния венец, по лесно катериш, по лесно въртиш, но пък нямаш скорост. Сложи на някой по-малък венец и ще имаш скорост, но пък няма да можеш да изкачваш толкова лесно. Е по-просто от това обяснение .. здраве му кажи :D icon_wink
ico_kb
ico_kb
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 66
Points : 77
Reputation : 3
Join date : 17.01.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  extreme_rider Вто 20 Апр 2010, 22:27

оптималния варянт за предавателно число между зъбаците е оригиналния - всички други заменяния с различни такива си имат саответно предимства и недостатъци - по малък отпред означава по голям въртящ момент за сметка на максималната скорост , по голям означава по малък въртящ момент и съответно по голяма скорост но не е гаранция че двигатела може да засили мотора - все пак е по малко от 4 коня ..... така ,че по добре с оригиналните зъбаци да се кара ;)
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  slavchev_89 Вто 27 Апр 2010, 15:16

Има и друго колеги...аз поне така знам, че не е опасно да се слага по-малък венец отпред...по опасното е да се слага голям...така се натоварва целия двигател на която и да е предавка...и накрая някой лагер или направо скоростите на симсонката си отиват...така, че ако искаш да върви симсона повече, слагаш по малка зъбчатка отзад...отпред не я бараш... и шлайф, бутало и сегменти и известно време ще е самолет... hihihihi hihihihi hihihihi
slavchev_89
slavchev_89
Потребител
Потребител

Брой мнения : 127
Points : 156
Reputation : 3
Join date : 12.02.2010
Age : 34

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  Kristiqn Чет 06 Май 2010, 16:30

предния пинион трябва да е малак зада катери ,а ако е голям ще бъде бърз но няма да може да катери.Сега се говори че имало пинион 11 зъба предния
Kristiqn
Kristiqn
Потребител
Потребител

Брой мнения : 143
Points : 202
Reputation : 5
Join date : 23.11.2009
Age : 28

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  toreto_94 Нед 09 Май 2010, 19:54

Аз съм с 11 зъба отпред и катери доста за Симсон
toreto_94
toreto_94
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 242
Points : 309
Reputation : 19
Join date : 09.12.2009
Age : 29

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  slavchev_89 Пон 10 Май 2010, 02:44

на балканчето май оригинално е 13 зъба ама на симсона не знам колко е...
slavchev_89
slavchev_89
Потребител
Потребител

Брой мнения : 127
Points : 156
Reputation : 3
Join date : 12.02.2010
Age : 34

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  c0n7r0L Пон 17 Май 2010, 22:55

slavchev_89 написа:на балканчето май оригинално е 13 зъба ама на симсона не знам колко е...
на балканче оригинално е 14 зъба на симсон сащо 14 зъба
c0n7r0L
c0n7r0L

Брой мнения : 14
Points : 21
Reputation : 0
Join date : 16.05.2010
Age : 31

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  spongi Пон 17 Май 2010, 23:21

Колегата ico_kb е прав,че по-големият преден венец води до повишаване на скоростта на мотоциклета. На моят ТС 1 , оригиналния венец е 18 зъба и като караш с него километража показва истинската /вярната/ скорост, но преди години когато баща ми го караше соло , му слагаше такъв с 22 зъба,от него знам, че всеки един от зъбите вдигаше скоростта с по 7 км./ч. и беше вярно, но когато закачеше коша мотора нямаше тази тяга която имаше с по-малкия венец.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  lachi Пон 17 Май 2010, 23:49

slavchev_89 написа:Има и друго колеги...аз поне така знам, че не е опасно да се слага по-малък венец отпред...по опасното е да се слага голям...така се натоварва целия двигател на която и да е предавка...и накрая някой лагер или направо скоростите на симсонката си отиват...така, че ако искаш да върви симсона повече, слагаш по малка зъбчатка отзад...отпред не я бараш... и шлайф, бутало и сегменти и известно време ще е самолет... hihihihi hihihihi hihihihi
Предавателното число се намира като се раздели броя на зъбите на задния венец на броя на зъбите на предния венец, така че дали ще сложиш отпред по-голям, или отзад по-малък е все едно. Скоростите и лагерите са изчислени за доста по-голям товар и това не е толкова опасно за тях, колкото за съединителя.
Другото което искам да кажа ,е че ако се сложи отзад по-голям венец се разтоварват всички части, предаващи движението,включително веригата.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  borimir4o Нед 23 Май 2010, 01:16

c0n7r0L написа:
slavchev_89 написа:на балканчето май оригинално е 13 зъба ама на симсона не знам колко е...
на балканче оригинално е 14 зъба на симсон сащо 14 зъба
Мисля че е 15 зъба оригинално Поправете ме ако греша
borimir4o
borimir4o
Потребител
Потребител

Брой мнения : 118
Points : 165
Reputation : 5
Join date : 16.02.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

вярно ли е ? Empty Re: вярно ли е ?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите