MZ i Simson
Реле-регулатор  Генератор N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Реле-регулатор  Генератор N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Реле-регулатор Генератор

2 posters

Go down

Реле-регулатор  Генератор Empty Реле-регулатор Генератор

Писане  Klapana Чет 22 Юли 2010, 01:12

Здравейте иам един въпрос отностно реле-регулатора и генератора на MZ 250 TS.. в момента карам само на акумулатор по простата причина че не ми зарежда акумулатора и секи ден го зареждам щото му пада тока.. но явно не е толкова просто.. като запаля мотора чукчето и наковалнята на реле-регулатора не се допират.. като ги допра принудително и огася мотора се разделят сами.. според мен не е в релето защото ако то неработи няма да залепват като ти доближа, казаха ми че е възможно и от четките да е, но някой може ли да ми даде повече информация като схеми, картинки на генератора на четките, дали има някакво растояние м/у чукчетата на реле-регулатора или нямат значение?

Klapana
Новак
Новак

Брой мнения : 27
Points : 46
Reputation : 1
Join date : 06.07.2010

Върнете се в началото Go down

Реле-регулатор  Генератор Empty Re: Реле-регулатор Генератор

Писане  lachi Пет 23 Юли 2010, 18:38

Това с контактите не го прави повече, ако държиш акумулатора да остане здрав. Четките са износени, ако кабелчетата им опират в четкодържача и не им дават да опират в колектора, т.е. м/у кабелчето и четкодържача трябва да има повече от 1мм. Причините да не работи динамото са много - прекъснала статорна намотка, зацапани контакти на релето /превкключващия контакт - този дето се движи между другите два/ повреден ротор, прекъснал проводник по инсталацията, лош контакт на релето с маса и др.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Реле-регулатор  Генератор Empty Re: Реле-регулатор Генератор

Писане  Klapana Съб 24 Юли 2010, 04:04

Акумулатора е за смяна .. най-малкото което е всеки ден го зареждам защото карам само на акумулатор.. нали не ми зарежда релето :@ Ам добре ще ги проверя.. явно има с какво да се занимавам. аа за четките извадих вчера едната и опираше около 1мм а не цялата основа..

Klapana
Новак
Новак

Брой мнения : 27
Points : 46
Reputation : 1
Join date : 06.07.2010

Върнете се в началото Go down

Реле-регулатор  Генератор Empty Re: Реле-регулатор Генератор

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите