MZ i Simson
Имам проблем със настройката на симсон s51 b N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Имам проблем със настройката на симсон s51 b N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Имам проблем със настройката на симсон s51 b

+8
extreme_rider
S_POWER
Nedko_vn
simson_gb
Darkmen
nbajani
Amon42
kamikadze218
12 posters

Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  kamikadze218 Пон 15 Ное 2010, 21:30

Здравеите имам проблем с един симсон които от няколко месеца немога да го настроя.Много трудно пали трябваму ужасно много тикане за да запали.Не си дръша ниските обороти веднага се мъчи да угасне.И някои път му фръква заглушителя защото гърми!!! Когато го тикам назад и малко да е пак гърми и немога да си обесня от какво е.Като му сменя свеща работи 10-15минути добре и пак започва да прави тези проблеми. Ако някои знае от какво моля да ми помогне. Мерси предварително thankyou thankyou


Последната промяна е направена от kamikadze218 на Вто 16 Ное 2010, 21:20; мнението е било променяно общо 1 път

kamikadze218

Брой мнения : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 13.11.2010

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  Amon42 Пон 15 Ное 2010, 23:32

би ли обяснил как го палиш?? смисъл колко пъти риташ без контакт с контакт, смукач?? и т.н...извинявай за спама, нищо лично, но познавам един "разбирач" дето се мъчи цели седмици и не можел да му запали мотора, питах го как го пали..и повярвай по моя начин запали без проблеми..
Amon42
Amon42
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 477
Points : 547
Reputation : 19
Join date : 19.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  nbajani Вто 16 Ное 2010, 00:57

Сподели твоята тънкост за лесно палене.
nbajani
nbajani
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 502
Points : 609
Reputation : 33
Join date : 13.07.2010
Age : 30

http://simson.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  Darkmen Вто 16 Ное 2010, 03:26

Освен да провериш нормалните неща като центровка и карбуратор, смени и кондензатора и провери бобината.Според мен гърменето и проблема със свещта са признаци на заминал кондензатор. Biri4ka

П.С.
А за лесния начин на колегата може да е: 1 път ритане на смукач без контакт и след това
ритане на контакт с или без смукач.
Darkmen
Darkmen
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 422
Points : 468
Reputation : 34
Join date : 19.09.2010
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  Amon42 Вто 16 Ное 2010, 03:28

в най малки подробности:
1.пускам кранчето на бензина докато се напълни нивото (виждам кога спира да тече през маркучето)
2.дърпам смукача докрай
3. 4-5 пъти ритам докрай манивелата със средна сила (с малки интервали)
4. пускам смукача
5. включвам контакт (положение I разбира се)
6. с много ЛЕКА газ - почти никаква ритам пак
7. и ето ти резултата - след първото или максимум третото ритане трябва да е запалил иначе, нещо не е наред.

Поздрави и Успех!!!... icon_wink


Последната промяна е направена от Amon42 на Чет 02 Юни 2011, 02:05; мнението е било променяно общо 1 път
Amon42
Amon42
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 477
Points : 547
Reputation : 19
Join date : 19.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  kamikadze218 Вто 16 Ное 2010, 05:50

Ами мотора няма манивела затова на тикане а контактен клуч няма всички кабели са навързани незнам точно как са така беше като го взех и работеше.Мерси ще проверя кондензатора всичко му е сменено вече след основен ремонт е.

kamikadze218

Брой мнения : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 13.11.2010

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  simson_gb Вто 16 Ное 2010, 22:03

Какви са тея(тези) паления и ритания бе колеги. С контакти и без контакти . Аз моя симсон във неделя като го оставя и другата събота отивам дърпам смукача и "петел да стъпи на манивелата" и пали. От първия път топъл студен пали като луд. icon_wink
simson_gb
simson_gb
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 238
Points : 300
Reputation : 17
Join date : 21.08.2010
Age : 31

https://bgsimsonimz.forumotion.net/

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  Darkmen Сря 17 Ное 2010, 02:28

Радвам се за теб колега, но всеки мотор е различен, говоря за състояние начин на поддръжка и т.н.
Иначе съм съгласен ,че мотор в добро състояние трябва да пали без хитринки. Biri4ka
Darkmen
Darkmen
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 422
Points : 468
Reputation : 34
Join date : 19.09.2010
Age : 31

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  Amon42 Сря 17 Ное 2010, 02:39

не бих нарекъл моя начин хитрина-просто всеки двигател има нужда от "почерпване" както знаете и тогава запалва-например и при колата е така. като цъкнеш ключа двигатела прави няколко оборота, като се върти от стартера и през това време си дърпа горивна смес и кат се запали тази ГС, тогава вече заработва. самоче при нашите машинки стартера сме ние е затова е по-бавно и по-"сложно" icon_wink
Amon42
Amon42
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 477
Points : 547
Reputation : 19
Join date : 19.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  Nedko_vn Сря 17 Ное 2010, 03:11

"Хитринките" които описва колегата amon42, са известни на всички "стари" мотористи, занимавали се с двутактови машини без стартер. Паленето е безотказно по този начин.
Nedko_vn
Nedko_vn
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1187
Points : 1800
Reputation : 128
Join date : 09.08.2009
Age : 54

https://bgsimsonimz.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  S_POWER Чет 02 Юни 2011, 01:45

значи виште как ас паля моита симсонка значи сутрин от 7 до 10 6тот после се стопля така ся 1 , 2 пати ритам без смукач така правя да се убедя дали 6те запали и ве4е чак на 3 пат почвам с смукач и виште сега значи ритам и моторчето изпукча това е така за6тото вече е засмъкало горивна смес (без гас )ако продалша 4 пат с смукач вече е задавен ) затова вече 4 пат го ритам без смукач и моторчето чука на тихи :). а дядката 6тот тои вече е стар и не се се6та почва напр с смукач :Д и така докат не запали( а тои няма как да запали само с смукач):д е ся как иска да запали като не галта ваздух и така и рита и рита и рита и иска да запали като 1 пат го е задавил . и си мисли че е от свешта а пак тои не е . :) и хоп сменя с др свеш и хоп запалва ( и пак казвам не е от свеш ) пак и тои е стар и вече не разбира тоест не му знаи чалама на палене и така ..
S_POWER
S_POWER
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 86
Points : 111
Reputation : -1
Join date : 02.06.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  extreme_rider Нед 18 Сеп 2011, 14:43

непален цяла зима влизам в гаража пускам бензина давам на контакт директно на второ положение опъвам смукача и от 3-тото ритане максимум е запалил , няма нужда от тези стари хитринки (поне моя)
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  Interface Пон 19 Сеп 2011, 06:32

На колегата му препоръчвам да си провери центровката на запалването и карбуратора, защото предполагам и двете не ги бива, хич даже. На мен веднъж ми се наложи да паля със много, адски много бутане и проблемът беше, че бензинът е свършил... Тъкмо се навеждам да сменям свещта и гледам маркучето празно Zasramen
По въпроса за паленето на стартер или манивела - при мен много зависи след угасянето на симсона в какво положение ще е останало буталото... Някой път като сляза рано сутрин в гаража му стига до втория зъб да ритна, друг път трябва чак докрай да ритна манивелата за да запали... Най-сигурно смукача докрай, ключ на 1 и ритане докрай. Гаранция, че при перфектна центровка с подходяща свещ и прилично добра настройка на карбуратора ще запали от максимум второ ритане(ако е стоял 5-6 месеца в гаража на влагата и е хванал котлен камък по карбуратора и 3 слоя ръжда може да се наложи и трето, както беше в моя случай преди почистването).
Това "почерпване", колега, го има при дъртите дизели, при които слагаш една помпичка (ръчна) и сутрин я стискаш да вкара малко нафта... Не знам защо се получава така при твоята кола, че трябва да върти на стартер, моята докато чуя стартера вече двигателя мърка... Явно всичко зависи до степента на износване на двигателя и консумативи (задръстен горивен филтър, износена помпа, инжектори и т.н. дълга е темата) и най-вече прецизните настройки на ЕКУ-то, които лично аз предпочитам да си правя сам...
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty ОБОРОТИ НА СИМСОН С51

Писане  minkomdm Съб 28 Юли 2012, 17:20

Айде и аз да не остана по-назад искам да споделя, че нямам ниски обороти. Някой да знае нещо по въпроса?? thankyou Поздрави от Бургас icon_wink biker
minkomdm
minkomdm

Брой мнения : 7
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 06.07.2012

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  bigchambo Чет 02 Май 2013, 11:27

minkomdm написа:Айде и аз да не остана по-назад искам да споделя, че нямам ниски обороти. Някой да знае нещо по въпроса?? thankyou Поздрави от Бургас icon_wink biker

На карбуратора има едно болтче и от там можеш да си настроиш оборотите,ако не стане значи буталцето в карбуратора ти е износено.Но може и да не е о това,пробвай първо този начин ако не стане пиши

bigchambo

Брой мнения : 3
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 02.05.2013

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  drifty Чет 02 Май 2013, 14:49

Интересни начини на палене виждам тук. При мен честно казано е различно, тъй като някой здраво се е потрудил да съсипе мотора преди мен. Но сега тия дни паля с първо ритане, а преди ремонта бях го нагласил да си го паля седнал.

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Имам проблем със настройката на симсон s51 b Empty Re: Имам проблем със настройката на симсон s51 b

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите