MZ i Simson
мога ли да си направя комутатор - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
мога ли да си направя комутатор - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

мога ли да си направя комутатор

+2
михо
ivan ivanov 1991
6 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 15 Юни 2011, 04:28

колега мерси много за вниманието,много не сам запознат с електроника като тая,да вразвам резистори и така нататък, но ме хвана мерака да се понау4а малко,а също така и ще ми е много кеф ако го направя това нщо и мотора да работи добре,именно за това сам пуснал тема в тоя саит които между другото е много як и да са живи здрави вси4ки дето са направили и се занимават с това да го има.
а за тея схеми на комутатор-значи тая първата дето е http://www.dyr4ik.ru/forum/album_mod/upload/6ee702c044060a89b6e79255637d1056.jpg е за моя генератор ,защото като сложих комутатор със друго запалване което е различно от моето мотора пали,но като вдигне високи оборорти почва да гърми през ауспуха,с 2 думи не работи добре и четох в интернет и каде ли не се рових разбрах 4е трябва генератор 80.3701 да работи с комутатор 70.3734 затова искам да направя комутатор по тая схема (първата)
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 15 Юни 2011, 04:47

а това 4е са две отделни неща събрани в една схема какво по точно искаш да кажех че мотора мога да го запаля но без да имам фар,клаксон и габарит или не разбирам и аз точно какво казваш,щот като гледам кабелите сякаш кабела за палене отива дирекно без да има на него някви елементи,но по-добре ми кажи какво искаш да кажеш с това че мога да направя само едно от двете thankyou Zasramen
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan vasilev Сря 15 Юни 2011, 05:19

Не си слагай главата в торбата,не ти трябва никакъв комутатор ,ако не искаш да жалиш себе си ,и моторният си дух ,........поне пожали мотора,сложи му чукче,избери простото,сложното го остави на руснаците ,и неуспешният им избор на добър комутатор!А колкото до другите съветници ,щом мислят ,че чукчето е отживелица ,то 30 годишните им Симсони ,също са демоде ,!!......Нямам време да пиша повече! С поздрави от морето!

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104
Points : 87
Reputation : -26
Join date : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  михо Сря 15 Юни 2011, 06:05

Благодаря за подробната схема! Сега не ми е толкова "мъглива".
Значи схемата е 2 в 1- т.е. имаш отделно изправител за обща консумация плюс комутатора, който е доста опростен и бих казал лесен за изпълнение. Вярно е, че ако го направиш с чукче и наковалня ще ти отнеме час иполовина, но ако изпълниш електронния му вариант повече там няма да пипнеш... Въпроса е как да елиминираш чукчето и наковалнята- т.е. с какво ще ги замениш. Не мисля, че ще стане с рид ампула (ще работи само на ниски обороти), по-скоро ще стане с глава от касетофон и магнит и походящ предусилвател. Мога да се разровя са подходяща схема на предусилвателя (елементите струват стотинки), ако имаш интерес.

поздрави!

михо

Брой мнения : 11
Points : 11
Reputation : 0
Join date : 08.06.2011

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 15 Юни 2011, 06:37

тряа ми това дето е на първата схема,втората я сложих да видиш кои кабел каде е и за какво е,,,а не мога ли да използвам такива елементи както оригиналните,,смисъл то нали си го пише какво е примерно R2 10k и т.н.
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 15 Юни 2011, 06:39

и в какъв магазин да хода да питам дали имат такива елементи
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan vasilev Сря 15 Юни 2011, 06:47

Браво на Михо!!!!!!!!!!!! Най добре с някоя каскада от телевизор!!!!!!!!!!!!!..................... С поздрави от морето! http://bike53.ru/price/?code=85658182&pg=&id=85655679

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104
Points : 87
Reputation : -26
Join date : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan vasilev Сря 15 Юни 2011, 07:02

Хайде и аз да дам една ръка ,..........................но със много по добра схема ,и по проста ! http://www.minskmoto.ru/viewtopic.php?f=8&t=3960 С поздрави от морето!

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104
Points : 87
Reputation : -26
Join date : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  михо Сря 15 Юни 2011, 07:24

ама ти не спиш ли бре!
Леле е те това се казва ентусиаст!

пп:писах ти на лични за магазините.

михо

Брой мнения : 11
Points : 11
Reputation : 0
Join date : 08.06.2011

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  михо Сря 15 Юни 2011, 07:47

ivan vasilev написа:говоря ти ,че имаш за един час работа да го преработиш на чукче,................а ти ми говориш за инсталации и комутатори,............и ако искаш да послушаш Михо ,и онзи модерен Модератор ,изборът е твой ,но когато ти стане по сложен живота на теб и Минска ,..............излишно е да ти казвам ,че приемам и подаръци!......С поздрави от морето!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мдааа, ясно: от чукчето по-добро няма (и без поздрави от морето). Явно "модерния модератор" си ги е изсмукал от пръстите неговите доводи за комутаторите-разбирам. Само не разбрах за какво ще трябва да почерпим. За нагара по чукчето, дупката в него, или иглата, коят прави рдовно. Ако може да се доуточниш. Пздрави от Варна (не от морето).

михо

Брой мнения : 11
Points : 11
Reputation : 0
Join date : 08.06.2011

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  михо Сря 15 Юни 2011, 08:00

ivan ivanov 1991 написа:тряа ми това дето е на първата схема,втората я сложих да видиш кои кабел каде е и за какво е,,,а не мога ли да използвам такива елементи както оригиналните,,смисъл то нали си го пише какво е примерно R2 10k и т.н.
Да, видях я втората схема, за което ти блгодаря-внесе разясняване по въпроса. Можеш да използваш оригиналните елементи, а за предусилвателя ще проверя-може да се наложи да се сложат още няколко елемента за съгласуване на магнетофонната глава. (Тоя номер с главата сме го правили при някои инжекциони и работи) icon_wink

михо

Брой мнения : 11
Points : 11
Reputation : 0
Join date : 08.06.2011

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  lachi Чет 16 Юни 2011, 05:26

ivan ivanov 1991 написа:а това 4е са две отделни неща събрани в една схема какво по точно искаш да кажех че мотора мога да го запаля но без да имам фар,клаксон и габарит или не разбирам и аз точно какво казваш,щот като гледам кабелите сякаш кабела за палене отива дирекно без да има на него някви елементи,но по-добре ми кажи какво искаш да кажеш с това че мога да направя само едно от двете thankyou Zasramen
Точно това казах, можеш да направиш само комутатора за запалването /горната част на схемата/. Ако ограничителя на напрежение на оригиналния комутатор работи /а аз мисля, че е така/, можеш да го ползваш.
ivan vasilev написа:Хайде и аз да дам една ръка ,..........................но със много по добра схема ,и по проста ! http://www.minskmoto.ru/viewtopic.php?f=8&t=3960 С поздрави от морето!
Не мога да се съглася с това твърдение. Ако мислиш, че пренавиването на бобините на магнета е проста работа, аз не мисля. За мен това не е проблем, но за човек, който никога не го е правил си е голям проблем. Между другото, броя на елементите на твоята схема е по-голям от колкото на другата.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  lachi Чет 16 Юни 2011, 06:05

За 49 години се падат по 1,19 км на ден, така, че съм склонен да вярвам на това, което казваш.
А като не си свалял капака, от къде си сигурен, че е с чукче? Това в рамките на шегата. hihihihi
Между другото, във форумите писането с главни букви се счита за крещене, а не мисля, че някой тук заслужава да му се караш. Желателно е да си оправиш шрифта.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  lachi Пет 17 Юни 2011, 01:32

Последните две мнения на ivan vasilev са изтрити, защото с тях бяха нарушени т.3, т.5 и т.8 от правилата на форума.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan ivanov 1991 Съб 18 Юни 2011, 06:01

ше си поиграя маи с поялника тея дни icon_wink icon_wink icon_wink
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  extreme_rider Сря 29 Юни 2011, 03:10

какво стана колега до къде стигна ?
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan ivanov 1991 Пет 01 Юли 2011, 04:01

не съм останал свободен че да вида това нещо,ще пиша какво е станало като опитам да го направя,просто ми се натрупват мн работи на главата cenzura и нз откъде да почна,,сори че се бавя
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 03 Авг 2011, 01:34

ходих из сливен да търса елементи за схемата ама намерих само 2 от тях cenzura и сега се чуда ко да прая пак cenzura cenzura cenzura cenzura cenzura Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

мога ли да си направя комутатор - Page 2 Empty Re: мога ли да си направя комутатор

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите