MZ i Simson
резба на аспух - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
резба на аспух - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

резба на аспух

+12
lachi
bracus
K.KOLEV79
power56
lachi_racing
pi4a s bega4kata
borimir4o
ivan vasilev
ivan ivanov 1991
extreme_rider
CrAzY RiDeR
monster18
16 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 06 Юни 2012, 15:14

може с конци-азбест,това е един плат който не гори,конците се издърпват лесно,тоя плат е правен като едновремешните плачета дето са постилали по земята,взимаш конец и навиваш по посока на завиване гайката,като между навивките може да мажеш със силиконче хем да е по плътно хем да лепи конеца по добре,а може и само със силикон,или само с конци но само с конци по лесно може да сеиздухат и да издържи по малко време,мислил съм и друго но не съм опитвал,ето и тая идея-мислех да купя О пръстен който издържа на висока температура,да не е много дебел или поне достатъчно да ми оплътни,слага се на кривката и като наместиш гайката на мястото и тя би трябвало да го задържи на кривката и вече като се сложи гайката да се стегне на цилиндъра ше се стегне и готово,но не съм го опитвал
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  lachi Чет 07 Юни 2012, 02:08

K.KOLEV79 написа:като погледнете целия ауспух той се държи на две точки и двете точки по различен начин вибрират или се местят

Не съм съгласен с това твърдение, колега. Всяка точка от двигателя при работата му, извършва част от кръгово движение, с център, оста на задната вилка. Ауспухът е твърдо свързан с двигателя и извършва същите движения около същата ос. Обаче стойката, държаща задната част на ауспуха в двата си края има шарнирни връзки, които поемат тези движения. Ако по някаква причина стойката е стегната неправилно, се къса самата стойка или се разбива гайката на ауспуха или и двете. Друга причина за разбиване на гайката е пренатягането й или когато се махне законтрящата пластина, тя се разхлабва и от вибрациите резбата се разбива. Между другото, пренатягането и недостатъчно затягане са причина за разваляне на резбата в отворите за свещите и други резби, особено в детайли от меки материали.
За стойката, която предлагаш съм съгласен, дори съм монтирал, но към отвор, направен в картера под веригата. Така няма нужда да се разкача при всяко сваляне на капака.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  bracus Чет 07 Юни 2012, 02:15


До колкото разбрах колегата пита за съединението ауспух-кривка, а не кривка-цилиндър и съм писал как става. А за кривка-цилиндър има дифтунга-медна или алуминиева, която вътре в процепа съдържа азбест.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  monster18 Чет 07 Юни 2012, 12:02

Благодаря колеги за отговорите, но имам още един въпрос за резбата, гайката ми се завива на криво а това е от разваленото резба, ако сложа ремонта гайка дали ще се оправи или най-добре да снимам резбата и да ви я покажа, и да си кажете мнението thank_you
monster18
monster18
Спамер

Брой мнения : 1057
Points : 1248
Reputation : 5
Join date : 21.11.2010

Върнете се в началото Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  kaletoo Пет 08 Юни 2012, 06:24

колега по добре го дай на стругар цилиндъра и ще ти направи и гайка и резбата аз ходих взема ми 15 лв и сам мн доволен и вземаш една алуминиева гарнитура и си я слагаш и с леко поклащане с рака завиваш докато затегне и после ако тече само затягаш гайката студен двигател сутрин и тва е кво ще поръчваш ремонтна гайка тя струва 5,50 лв и с доставката станаха 10 лв и я стане я не както искаш но за мен тва е вариянта

kaletoo
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 53
Points : 67
Reputation : 0
Join date : 29.06.2011

Върнете се в началото Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  monster18 Пет 08 Юни 2012, 12:51

добре колега благодаря за помоща още по добре е така защото кръстника ми е стругар и ще го направи той hihihihi

thank_you
monster18
monster18
Спамер

Брой мнения : 1057
Points : 1248
Reputation : 5
Join date : 21.11.2010

Върнете се в началото Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  Оги Вто 31 Юли 2012, 22:04

Моя цилиндър го качиха на струг с един дорник и му врътнаха нова резба и нова гайка от бронз, алуминиевото уплътнение се наложи да се намали по диаметър- това стана на шмиргел и вече 4-5 години оттогава не е мръднала.
Преди това и аз пробвах разни варианти с външни скоби и резби - това е фалшива работа.

Оги

Брой мнения : 2
Points : 2
Reputation : 0
Join date : 04.05.2010

Върнете се в началото Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  karachorov Чет 02 Авг 2012, 18:32

Добър е варианта с ремонтна гайка http://www.motorbike-bg.com/product.php?id=868 Аз на триколката са с такава и нямам проблеми. Поздрави от Балкана biker
karachorov
karachorov
Потребител
Потребител

Брой мнения : 115
Points : 135
Reputation : 6
Join date : 22.07.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  mitkosimsona Пон 20 Авг 2012, 20:16

Занеси го на ремонт да ти направят нова резба и готово поне няма да има повече проблеми icon_wink icon_wink
mitkosimsona
mitkosimsona
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 483
Points : 560
Reputation : 30
Join date : 19.08.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

резба на аспух - Page 2 Empty Re: резба на аспух

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите