MZ i Simson
Supercharger // Смог Помпа !!! N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Supercharger // Смог Помпа !!! N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Supercharger // Смог Помпа !!!

+4
vankata*
BaPHa
Toecutter
kitaeca
8 posters

Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Чет 29 Сеп 2011, 15:51

Здравейте.От известно време разглеждам чужди сайтове за двигатели на малокубични мотори и все по често се натъквам на този начин за подсилване мощността на двигателите.Става въпрос за така наречената Смог Помпа която се намира в повечето коли и служи за "издухване" на изгорелите газове от генерацията.Та както казват във въпросните сайтове турбокомпресорът е нищо повече от въздушна помпа ,естествено с разлика от налягането което произвежда icon_wink Та идеята ми е да ви покажа различни снимки и материали и ако може да се каже ,дадът идеи и има ли смисъл въобще от това нещо и ако е така как може да се сдобием с такова hihihihi Ето и снимки:
Това е самата помпа и карба свързан към нея http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ8vTCpFXvGOLWoNKKTfWlTN06L4bs_DwItN2BWxa6V1LqGKtW7NRQ4GxxG
Ето и друг модел http://vwjudsonregister.tripod.com/IMAGES/Mid-Ross-front.jpg
Тук върху 50цц хонда http://www.elsberg-tuning.dk/images/engine%20left.jpg
Клип на същата хонда https://www.youtube.com/watch?v=tCURXinXoEg&feature=player_embedded

Ако някой се е заинтересувал, моля коментирайте :))
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  Toecutter Чет 29 Сеп 2011, 18:45

Интересно first откъде се взема такава помпа
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  BaPHa Чет 29 Сеп 2011, 18:51

Да доста ми е интересно и определено има смисъл да се сложи този турбокомпресор виж как хубаво се стряска като му даде газ и като е на скорост колко бързо дига оборотите както и при колите с турбинирани двигатели.Лично аз се возих в такава и усещането е адско с кола която тежи 700 кг и има под капака 250++ кончета :) незнам дали усещането на моторче с този турбокомпресор ще е същото но като гледам май ще има ефект.Поздрави :) icon_wink
BaPHa
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741
Points : 943
Reputation : 83
Join date : 29.05.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  vankata* Чет 29 Сеп 2011, 22:31

Колега за първи път чувам такова нещо.Смог помпа??,че и на повечето коли ?.. Kъде се намира тази помпа?Дай някой пример защото на колите не им трябва помпа за издухване на изгорелите газове от генерацията.
vankata*
vankata*
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 273
Points : 313
Reputation : 17
Join date : 01.05.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  extreme_rider Пет 30 Сеп 2011, 00:00

аз ми е много интересно как би заработила на двутактов двигател Surprised показания мотор на клипа е четиритактов , а въпростната "джиджавка" се нарича турбокомпресор . Никоя кола няма устройство което да подпомага изхвърлянето на изгорелите газове от генерацията , защото генерацията трябва да задържа част от топлината на изгорелите газове , а защо трябва да я задържа - при рязка промяна на температурата при преминаването на изгорелите газове от главата към колектора се образуват вихри в него , който вихри задържат изгорелите газове и двигатела се тормози при изхвърлянето им . Това което колегата е забелязал е ЕГР клапана , който отговаря за екологията. Чрез този клапан се понижава температурата в горивната камера и с това се намалява отделянето на въглероден оксид .
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Пет 30 Сеп 2011, 01:19

Така bigok първо да се извиня за неизяснението.Тази помпа служи за вредните емисии и преди години е било наложено да се слага на двигателите на колите в Америка :) А до въпроса на Night Rider: такива помпи могат да се поръчат от Ибей ,но варират на цени от 40 до 100-140 долара и точно там е проблема. Във всички сайтове които съм чел казват ,че това е най-лесния и евтин начин да усилим мощността. Казват ,че може да се сдобием с такава помпа за не повече от 5 долара. Сещате се че има разлика между 5 и 100 долара нали hihihihi Та аз главно си мислех че може да има някои колега които да е мяркал такова нещо в някоя морга или пък има БМВ например защото до колкото разгледах 2 3 теми ,български теми все за БМВ-та ставаше въпрос и все се говореше за въпросната помпа :)
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  ivan ivanov 1991 Пет 30 Сеп 2011, 06:22

в крайна сметка не е ли за 2-тактови мотори само Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Пет 30 Сеп 2011, 23:06

Еми не, става и за 2-та.
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Съб 01 Окт 2011, 18:22

kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  BaPHa Съб 01 Окт 2011, 19:54

Прочети малко какво пише 1967 Pontiac GTO не е за мотор и прочее как ще сложиш Смог помпа на симсон от кола ... помисли логично
BaPHa
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741
Points : 943
Reputation : 83
Join date : 29.05.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  CrAzY RiDeR Нед 02 Окт 2011, 04:06

Колеги такъв компресор може ли да се сложи на симсона
CrAzY RiDeR
CrAzY RiDeR
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 241
Points : 312
Reputation : 13
Join date : 23.02.2010

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Нед 02 Окт 2011, 05:37

Трябва да може но най-вероятно трябва да се настрой да надува на по малко налягане.Максималното което създава разбрах че е 5 пси icon_wink
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Нед 02 Окт 2011, 05:39

А ВаРНа то няма смог помпи за мотори :Д те са си по двигателите на колите .
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  BaPHa Нед 02 Окт 2011, 13:43

Е как ще сложиш някаква огромна ПОМПА на симсонче 50 дето е 50 кубика мислиш ли че ще стане и няма да надува твърде много?? icon_wink
BaPHa
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741
Points : 943
Reputation : 83
Join date : 29.05.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Нед 02 Окт 2011, 14:01

Както казахме помпата не е сложена в понтиака например за да ма увеличава мощността а за вредните емисии.Поради тази причина тези помпи са подходящи в друга област а именно надуване на малки двигатели . Какво повече да кажа виж колко тежи http://www.elsberg-tuning.dk/images/smog.jpg icon_wink
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  BaPHa Нед 02 Окт 2011, 14:55

Ми 2.5 кг и като надуеш този двигател мислиш ли че след 1000 км ще правиш основен?
BaPHa
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741
Points : 943
Reputation : 83
Join date : 29.05.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  BaPHa Нед 02 Окт 2011, 15:15

https://www.youtube.com/watch?v=FXtEN7NlOYY&feature=related Ето един с такава помпа виж какви високи обороти дърши не ми се вижда да издържи много това двигателче
BaPHa
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741
Points : 943
Reputation : 83
Join date : 29.05.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Нед 02 Окт 2011, 16:19

Това на клипа не е помпа 1вото което а е някаква консерва hihihihi а и второ всеки двигател какъвто и да е на кола мотор и така нататъка ако е пипано по него нещо рано или по късно се съсипва защото не е фабрично.Дали ще караш симсончето 1000 км с тая помпа и ще си правиш кефа или 1500 без нея. Пък и не мисля че на тва симсонче основния ремонт бутало сигменти е толкова скъп icon_wink
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Нед 02 Окт 2011, 16:22

Така или иначе скоро ще разберем започнал съм проекта на моето МЗ чакам да направя някакъв процес още по него защото не променям само двигателя а и други работи.Като напредна още малко ще пусна тема и ще се каже кое става и кое не .Колкото на теб ти е интересно ,толкова и на мен ,защото явно е нещо ново за всички icon_wink
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  BaPHa Нед 02 Окт 2011, 16:36

Ти под основен ремонт разбираш смяна на сигменти и бутало ли.Ако е така си в огромна грешка основния ремонт е смяна на лагери,цилиндър шлайф,бутало,сигменти,бут.болт,вал,зъбаци,скорости ако са износени, и тя сметчицата се трупа и трупа айде стига спам аз бях до тука в тая тема :)
BaPHa
BaPHa
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 741
Points : 943
Reputation : 83
Join date : 29.05.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Нед 02 Окт 2011, 19:44

Пак казвам въпрос на избор всеки си решава ;)
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  Interface Пон 03 Окт 2011, 04:51

Добре бе хора, толкова ли не е очевадно, че въпросната помпа се задвижва от ремък? Този ремък можеш да си го регулираш както си пожелаеш - ако ролката, която е закрепена към двигателя (най-вероятно към магнета) е с малки размери, смог-помпата ще върти малко и ще надува малко. Колкото по-голяма ролка слагаш, толкова повече ще надува. Само не знам със нормален карбуратор как ще захраниш толкова много кислород, ама карай. Сместа ще обеднее и даже 100км няма да изкараш. 4-тактовите са с разделно мазане и там този проблем липсва. Освен нивото да го качиш с над 5мм и да оставиш симсонката да харчи колкото един 250-кубиков мотор (за справка - Yamaha Virago 250cc харчи 4/100 със 160кг. товар и много много газ, най-често градско каране, тестван лично от мен). С колко смяташ, че ще увеличиш бесните 3,7 симсонски коня? По-добре тези пари ги дай за комплект 70-кубика и стругар за разстъргване на картера. Винаги, ама винаги атмосферния вариант на един двигател ще е по-добрия избор на тема цена/качество. Ако си някакъв супер маниак на тема турбо/компресор и симсон/ИФА ще намериш начин да си набавиш ковано бутало, здрава биела и изродски колянов вал. Ще тръснеш маса кинти за бензин и тем подобни мизерии покрай цялото турбиниране и накрая резултата ще е наистина впечатляващ - може и да докараш над 16-17 коня. Има готови комплекти BigBore, които ще издържат доста повече от турбиниран симсон, а и 86-кубиковата версия преработена за водно охлаждане дъни по улиците с 26 коня под резервоара. Да не говорим каква изродщина са 130-кубиковите. А ако те боли главата на тема скорост просто си купи по-голям мотор, като продадеш стария и доплатиш с 300 лева, които така или иначе ще хвърлиш покрай турбото.
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  extreme_rider Пон 03 Окт 2011, 05:09

дебита на гориво на карбуратора зависи от преминаващия въздух ,т.е. колкото повече въздух преминава толкова повече гориво ще влиза icon_wink . Много съществен проблем при двутактовите ако трябва да се турбинират е газоразпределението . Картера , буталото и цилиндъра играят особено важна роля в двутактовия тип двигатели и ще е много трудно да се накара да заработи като хората. Задвижването е най-малкия проблем , няма да дърпа много от мощността. Притеснява ме само ,че като се нагнети въздуха той се нагрява и както е показано по горе на снимки и клипове въпросният турбокомпресор е вързан директно за цилиндъра, а както знаем всички горещият въздух няма плътност и става все едно ,че караме атмосферен двигател , та може и по-зле.
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  kitaeca Пон 03 Окт 2011, 18:57

Колеги и 2мата сте прави и казвате верни неща но българина докато не пробва и не усере всичко няма да се спре.Точна така мисля да направя и аз :D
kitaeca
kitaeca
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 79
Reputation : -1
Join date : 05.02.2011

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  Interface Сря 12 Окт 2011, 00:21

Прав си, extreme_rider, съвсем забравих за газоразпределението. Още една пречка. Но щом си толкова решен задължително да хвърлиш пари на вятъра - освен да ти пожелая успех няма с какво да помогна... police По повод темата за карбураторите: понеже не съм чак толкова запознат с различните видове и устройство на карбураторите не мога да съм 100% сигурен, но не би ли трябвало при по-голям дебит на въздуха да се чувства недостиг на бензин? Иначе за какво ще им е на 125-кубиковите МЗ-та по-голям карбуратор, след като може само да сменят жигльорите на симсонски карбуратор и да карат с него. Все си мисля, че и нивото на бензина играе някаква роля Surprised
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Supercharger // Смог Помпа !!! Empty Re: Supercharger // Смог Помпа !!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите