MZ i Simson
слаба искра? - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
слаба искра? - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

слаба искра?

+4
balkanmaniq
ivan vasilev
extreme_rider
cccp
8 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  extreme_rider Вто 08 Ное 2011, 04:56

колега ivan ivanov 1991 тока който така или иначе отива за комутатора може да се накара да мине през прекъсвач (чукче) и към бубината. ЕТЗ 250 с чукче работи точно по този начин , а на клипа просто виждам един двигател който скача по плочките и едвам го държат
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  ivan vasilev Вто 08 Ное 2011, 06:28

голям акъл му даде на Ванката ,.............откъде минавал тока ?????????????.........А туй дето скача по плочките ,ще има да се чудиш и да се маеш как скача ,от високото ...........от Ловеч !?..........а сега с поздрави от ниското! Arrow

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104
Points : 87
Reputation : -26
Join date : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  ivan ivanov 1991 Вто 08 Ное 2011, 06:43

ето колега extreem rider хвана ми мисълта на къде бия и затова в мойта тема те питах как е свързването постепенно,е аз съм описал как мисля че е но искам да съм сигурен в това което мисля да правя,а аз мисля да зема една втулка от друго запалване,има няви в гаража на чичо ми от мз и иж и имаше такива втулки и мисля да я хвана втулката със самия болт който държи ротора (естествено болта ше го смена с по дълък) и на самия статор ше слагам чукче и вече центровката ше се извършва от самия статор или пък може и от шукчето ,но мисля че ше може се напрай и само от статора,ако тряа да цакна снимка на запалването да мой да имате по добра представа за моята идея,пък и не знам дали е възможна за реализиране,а ако стане това тука може и колегата с мз-та да му помогне ако му е заминал ел блока,защото мн ме съмнява точно това,а може и самия статор да се провери вътре самите намотки да не са прекъснати и ако му тряа ну като да види кой кабел каде ходи да пише мой да опитам да помогна щот имам малко събрани неща за минск в компа thankyou
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  ivan ivanov 1991 Вто 08 Ное 2011, 06:48

ужасно мн ше се радвам ако успея да го накарам да заработи мотора и то без ел блок,ама адски мн ше ми е кеф,щото искам да си го опрая и да си имам един по голям мотор който да мога да карам затова thankyou предварително
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  extreme_rider Вто 08 Ное 2011, 07:15

колега ivan vasilev предлагам да спреш с твоя заядлив тон ... като ти е толкова голяма устата да се запролети да дойда да те удара в земята с твоя минск и да вариш да ловиш раци в морето и да се спреш най-накрая с това ,че твойто най-добро и най-хубаво па и най-много знаеш ...

колега ivan ivanov 1991 пиши ми на лично да ти кажа скайпа ми и ще ти обясня каква ми е идеята и да пратиш много поздрави на морето което е на ниско и на колегата ivan vasilev !

Сега СпИцялно за ivan vasilev много поздрави от голямата ряка icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  cccp Сря 11 Яну 2012, 23:55

Колеги,здравейте и за много години малко бях изоставил темата за което съжалявам но нямах възможност да се занимавам с мотора тъй като беше далеч от мен а и аз бях зает с други дела но от няколко дена съм при него и почна да ме гложди желанието да човъркам по него Та след разговор със предишния собственик установих че съм ви заблудил със това че електронното е от минск оказа се че е от карпати за което се извинявам и се надявам да простите за некомпетентността ми и след като прочетох темата за центровките се зародиха някои въпроси как след намирането на ГМТ и позиционирането на буталото на нужните милиметри предварение (които за този хибрид мз тс 150 с запалване от карпати не знам какви са) да разбера при положение че съм без акумулатор кога електронното дава искра и да направа центровката това е единя въпрос другия е как ви се струва искра като от запалка с пиезо -слаба ли е и ако да каква може да е причината да е слаба и другия колко трябва да бъде разтоянието м-у електродите на свеща за този модел мотор и запалване и към колегата lachi ако може да ми обясниш защо за измерването което ми беше казал да направя да ползвам стрелкови мултицет (не съм го направил защото разполагам само с електронен) thank_you
cccp
cccp
Потребител
Потребител

Брой мнения : 120
Points : 166
Reputation : 0
Join date : 21.01.2011

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  Toecutter Чет 12 Яну 2012, 01:40

По въпроса за разтоянието преди ГМТ на МЗ ТС 150 трябва да видиш колко е предварениета за този модел в някои мануал След като си със запалване от Карпати на kартера има един белег коико съвпада с един полукръг във горната му част на статора тогава имаш дадено предварение от 1,4мм преди ГМТ за Карпати Но за МЗ ТС 150 трябва да дадеш по голямо предварение значи разхлабваш статора и го въртиш по посока обратна на часовниковата стрелка като съшевременно и се завърта и бобинката и с това променяш момента на подаване на искрата Колко предварение ще му дадеш това не мога да ти кажа Може да се измери с индикатор като се засекат бобинката да е точно срещу магнита на ротора на мястото където няма магнит и да видиш на колко мм преди ГМТ е буталото или да свържеш мултицет към бобинката и ротора и да гледаш кога ще се прекъсне връзката значи тогава е подадена искрата Разстоянието между бобинката и ротора е 0,3мм има за регулиране от 2 болтчета Разстоянието между електродите на свеща 0,5 или 0,6 мм УСПЕХ boxing
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  cccp Пет 13 Яну 2012, 06:43

мерси за инфото колега а нещо да кажеш за силата на искрата как ти се струва като запалка с пиезо 1 към 1 е от каде може да е проблема възможно ли е да отслабва примерно ако е далече датчика от ротора иначе то както и да го въртиш в сички положения на статора спрямо ротора си дава искра там вече е до синхрон с буталото та интересува ме промяната в разтоянието на датчика от ротора до какви промени води при отдалечаване повече от допустимото дали от това може да бъде слаба искрата иначе се съмнявам да има повреда в намотките няма прекъснато късо или нещо видимо нередно огледал съм го обстойно в ротора нема как да има повреда той си е магнит другото което може да е повредено е комутатора но нямя от каквотой си е капсулован но ако знаеш нещо свързано със възможни проблеми в комутатора и премахването им също ще ти бъда задължен и накрая остава бобината там също ми е тъмна индия моля помагайте да съживиме тъпата искра за да мога да разбера дали въобще проблема че не пали е от там thankyou bam-bam Question Question
cccp
cccp
Потребител
Потребител

Брой мнения : 120
Points : 166
Reputation : 0
Join date : 21.01.2011

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  Toecutter Пет 13 Яну 2012, 16:44

Здравеи колега от СССР Разстоянието между ротора и контакта на датчика трябва да е 0,3мм мери се с хлабиномерна пластина в наи високата част на магнита Ако е по голямо и доста по голямо въобще няма да има искра Както разбрах мотора не палел за да елиминираш причината от запалителната система впръсни със спринцовка малко бензин през отвора на свеща като внимаваш да не го задавиш Кранчето за бензина да е спряно Ако запали двигателя значи искрата е добра Ако не запали значи имаш износване в двигателя и от това не пали например износени сегменти или цилиндър За проблеми в комутатора не мога да ти кажа но щом има искра трябва всичко да е в ред включително и запалителната бобина Засега това се сещам
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  lachi Съб 14 Яну 2012, 16:09

ссср написа:lachi ако може да ми обясниш защо за измерването което ми беше казал да направя да ползвам стрелкови мултицет (не съм го направил защото разполагам само с електронен)

Защото измерването ще се прави при задвижване на двигателя с манивелата, което трае около 3 секунди, при което двигателя се ускорява, достига някакви обороти и спира. Обаче на мултицета са му необходими 2- 3 сек. да стабилизира показанията си при неизменна стойност на измерваната величина. Това означава, че при измерването стойността на напрежението във всеки момент ще е различна и електронния мултицет не може да ти покаже нищо, защото дисплея ще полудее. Стрелковия мултицет също няма да покаже точна стойност, но ще покаже някаква максимална. Понеже действителното напрежение е около 120-150 В, ако стрелката се отклони до около 80 В, значи всичко е на ред. Ако обаче покаже по-малко от 60 В, значи има проблем в магнета.
Искрата на запалките може да се каже, че е добра, щом е синя и запалва газта.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  cccp Сря 18 Яну 2012, 00:07

Така днес се занимавах със запалването направих всичко което ме бяхте посъветвали 0,3мм разтояние на датчика от ротора, 0,6мм електродите на свеща, центровка на 3мм преди гмт ритам ритам и не пали взех д апробвам какво ще покаже ел мултицета на променливо напрежение 200v към обувката която влиза на клема 3 на комутатора от двигатела и другата сонда на маса като ритна показанията растът като максималното което успях да видя е 38(незнам въобще дали е имало смисъл в тази операция но да кажа все пак) по едно време ми се разпадна лулата на свеща дш нея изпадна една пружинка и нещо като съпротивление мисля че един колега по горе в темата ме е съветвал именно него да махна реших и това да пробвам с риск от неизвестното и го замених със парче със същата големина от пирон hihihihi ритнах икато чели има разлика във силата на искрата по яркяа ми се стори викам с и е това е сега сигурно ще запали ритам ритам няма шанс и тъкмо да се откажа и се сетих за съвета на колегата gost rider да пробвам дали ще запали като впръсна бензин във отвора на свеща със спринцовка направих го и чух първите така чакани признаци на живот dance които ме стимулират да доведа нещата до край сега насочвам внимание към карборатора който също беше основен заподозрян въпреки че съм регулирал поплавака да затваря на 26 мм и има гумичка която въпреки че липсваше на иглата на поплавака преди вървеше а сега не съмненията са ми в правилна настройка на винтовете и износена игла тъй като като плъзна пръст по нея усещам неравности на две места които с око не се забелязват та искам да попитам възможно ли е толко минимални отклонения в повърхността и да не дават дори да припука мотора thank_you
cccp
cccp
Потребител
Потребител

Брой мнения : 120
Points : 166
Reputation : 0
Join date : 21.01.2011

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  lachi Сря 18 Яну 2012, 01:21

Убеден ли си, че в карбуратора има бензин, защото с тази гумичка може да имаш проблем. Износената игла може да е причина за преразход, но не и да не може да запали.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  cccp Сря 18 Яну 2012, 01:54

да колега бензин има камерата се пълни и игления клапан тогава затваря. Всички канали са продухани жигльорите също иглата не си спомням но мисля че винаги е била на делението което е последно от към върха демек на най -бедна смес и щом е вървял на това положение и палел без проблем защо сега да не иска даже признак да покаже болта които е долу дето е със форма на конус е на оборот и половина отвъртян болта които е на шибъра как ли не го слагах но все пак и да не е настроен съвсем се ше припука веднъж а то нищо а мисля че щом запали със бензина от спринцовката с двигатела и запалването всичко е наредзначи проблема е карба а той е К62С не знам вече какво да му пипна то не остана нещо да не съм пробвал вече се замислям дали да не пробвам с оригинален да намера и да вида но още не съм прибягнал до това защото как си работеше супер с тоя какво му стана и аз не знам нещо ми убягва ама какво знам ли дали не смуче въздух от някаоя гарнитура въпреки че видимо гарнитурите са в добро състояние Question eusa_wall
cccp
cccp
Потребител
Потребител

Брой мнения : 120
Points : 166
Reputation : 0
Join date : 21.01.2011

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  lachi Сря 18 Яну 2012, 02:18

Може да си писал преди, но да не се връщам, семерингите на коляновия вал как са? Като риташ манивелата трябва да се чува съскане в карбуратора. Като затвориш входа на карбуратора с длан и ритнеш, тя трябва да се намокри с бензин, а мотора трябва да припука. Опитай тези неща и пиши.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  cccp Чет 19 Яну 2012, 00:02

Чува се съскане от карба като го запуша с длан не припуква и не ми мокри дланта като отвия свеща е мокра семерингите не знам в какво състояние са не съм махал ротора от оста тъй като не знаех как да го избия но няма никакъв луфт а зад ротора до колкото мога да вида някакво тънко капаче крие лагера то е на няколно болтчета и се вижда че е уплътнявано със силикон
cccp
cccp
Потребител
Потребител

Брой мнения : 120
Points : 166
Reputation : 0
Join date : 21.01.2011

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  lachi Чет 19 Яну 2012, 01:17

Както си впръснал бензин в цилиндъра, така впръсни в карбуратора там, от където влиза въздуха (при вдигнат шибър) и опитай да запалиш. Ако пак му чуеш гласа, значи карбуратора не дава гориво. Ако не, значи някоя семеринга може да не уплътнява (най-вероятно лявата, щом се мокри свещта).

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  cccp Вто 24 Яну 2012, 23:47

Днес пробвах да пръсна бензин в карба и имаше положителен резултат припали за кратко значи карба е виновен така ли да го разбирам hmm
cccp
cccp
Потребител
Потребител

Брой мнения : 120
Points : 166
Reputation : 0
Join date : 21.01.2011

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  lachi Пет 27 Яну 2012, 13:21

Точно така. Остава да видиш дали е запушен или има вода, а също и дали работи смукача.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

слаба искра? - Page 2 Empty Re: слаба искра?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите