MZ i Simson
Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

+2
svetliosb
Dani
6 posters

Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

Писане  Dani Сря 21 Мар 2012, 03:07

Немски мотор ... Ама ДИЗЕЛ... hihihihi hihihihi hihihihi ..... Що е то ? ? ?


Някакъв неизвестен за мен завод Engmann има наравени няколко модела дизелови мотоциклети на основа MZ ETZ 251 но с различен двигател .... Предлагали са се с двигател Robin 270 куб. който бил именуван D1 защото имал среден разход 1 литър дизел на 100 km. affraid affraid affraid . и Robin 412 куб. е наречен D2 поради и по пътя на логиката имал среден разход 2 литра на 100 km . Като от вторите има само 10 произведени модела, а от първите не мога да намеря снимка но ето за какво става на въпрос ;) Червеният е от тип D3 и е с двигател Ruggerini MD 191 850 куб ...

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  MZdr400s

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  EngmannprospektMZ

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Engmannmzruggerini

Има и модел основан на MZ ETZ 250 .... :X :X :X

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Prospektfoto2

Вторият даже е с кош .....

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Mzruggeriniredsidecar
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty Re: Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

Писане  svetliosb Вто 27 Мар 2012, 18:33

Интересни материалчета си намерил из нета. Те дизеловите мотори сега при тази цена на нафтата не са актуални.
Трябва да се поровиме за газови уредби за мотоциклети, че при тази криза и цени на горивата се е ...... moto hihihihi
svetliosb
svetliosb
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 144
Reputation : 3
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty Re: Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

Писане  BaHko Вто 27 Мар 2012, 23:14

Колега, как да не са актуални, като ти гори 1 л на 100 км. Какво повече искаш? С 10 лв сипваш приблизително 3 л и със 10 лв - 300 км. Какво повече искаш?icon_wink И между другото, аз съм виждал газова уредба на мотор. icon_wink


Последната промяна е направена от BaHko на Пет 30 Мар 2012, 23:26; мнението е било променяно общо 1 път
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty Re: Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

Писане  Петър Пейков Пет 30 Мар 2012, 18:24

С тея големи дизелови мотори ще е ужасТ да караш, представи си като го гасиш как ще скача hihihihi а и двигателя сам по себе си е доста тежък, предполагам е със стартер, че то иначе как ще се пали идея си нямам tormoz ... иначе за газовата уредба не е невъзможно, просто трябва да се направи мазането на двигателя да е отделно от горивото с помра, като по- късните модели на ЕТЗ 251 и Трабант, ако сте забелязали не малко трабанти и варбурзи има на газ които са именно преправени да са с отделено смазване icon_wink
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 29

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty Re: Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

Писане  BaHko Пет 30 Мар 2012, 23:24

Колега модератор не мога да разбера, защо след всяко съкращение ми го поставяш с голяма буква. Тази точко е за съкращение а не за край на изречението !!! (пример: 100 км.) icon_wink Извинявам се на автора на темата за спама. icon_wink

Колега модератор, не мога да разбера, защо след всяко съкращение ми го поставяш с голяма буква? Тази точка е за съкращение, а не за край на изречението. (пример: 100 км.) icon_wink Извинявам се на автора на темата за спама.
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty Re: Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

Писане  lachi Съб 31 Мар 2012, 01:11

В случая точката за съкращение съвпада с края на изречението, а следващото изречение започва с главна буква. Мислиш ли, че един текст може да се напише като едно изречение? Отделните изречения носят различна информация в текста и не могат да бъдат сливани. Виж как се редуват съобщителни и въпросителни изречения в твоя текст. Би трябвало да обърнеш повече внимание на правописа и поставянето на препинателни знаци. "Колега модератор" е обращение и се отделя със запетая, въпросителните изречения завършват с въпросителен знак, а удивителен знак се поставя в края на заповедно изречение. И какво ти "поставям с главна буква" не мога да разбера?

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty Re: Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

Писане  BaHko Вто 03 Апр 2012, 03:15

"Колега модератор" за правописа обещавам, че ще го оправя. Но днес питах госпожата по бг. и тя ми каза, че след точка за съкращение следващата дума не трябва да е голяма буква. icon_wink
BaHko
BaHko
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 383
Points : 418
Reputation : 8
Join date : 29.04.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty Re: Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

Писане  lachi Сря 04 Апр 2012, 01:58

lachi написа:В случая точката за съкращение съвпада с края на изречението, а следващото изречение започва с главна буква.
Виж как се редуват съобщителни и въпросителни изречения в твоя текст.
Тези изречения от предния ми пост май не си ги прочел. След точка за съкращение не следва дума с главна буква, ако тази дума е от същото изречение. Обаче, в твоя случай, след съкращението започва НОВО въпросително изречение, и затова започва с главна буква.
Представи следващите два цитата на госпожата си по български език и нека ти каже кой е написан правилно.
BaHko написа:Колега как да не са актуални като ти гори 1 л на 100 км. какво повече искаш 10 лв сипваш приблизително 3 л и със 10 лв 300 км. ко поече искаш и между другото аз съм виждал газува уредба на мотор
модератор написа:Колега, как да не са актуални, като ти гори 1 л на 100 км. Какво повече искаш? С 10 лв сипваш приблизително 3 л и със 10 лв - 300 км. Какво повече искаш? И между другото, аз съм виждал газова уредба на мотор.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty За дизеловите MZ-ки

Писане  mzrider Чет 05 Апр 2012, 05:24

Тези дизелови двигатели много малко конски сили имат! - Едва ли някой от форума ще ги хареса на вървене!

Между другото, ако си караш ETZ-то със не повече от 55 км./ч., даже и да е ETZ250/251, разходът му може да падне под 3 на сто, а дизелът горял 2 на сто. Не се забелязва и някаква особена икономичност за дизела. Така че изглежда обяснимо защо са произведени само десетина броя.
mzrider
mzrider
Новак
Новак

Брой мнения : 47
Points : 75
Reputation : 16
Join date : 12.11.2010

Върнете се в началото Go down

Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...  Empty Re: Немски мотор .... Ама ДИЗЕЛ ...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите