MZ i Simson
Преработка-оборотомер N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Преработка-оборотомер N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Преработка-оборотомер

+2
monster18
Driftacha
6 posters

Go down

Преработка-оборотомер Empty Преработка-оборотомер

Писане  Driftacha Сря 23 Май 2012, 03:12

Здравейте,съфорумци.Изпадна ми едно табло от Opel Tigra,което е с електронен оборотомер(без жило) и километраж със жило,но който мога да го преправя да ми съвпадне със моето жило(на километража на Балкан-чето,защото и двете са квадратни във края,със разликата,че автомобилното е по дебело,но пак квадратно,но това ще го оправя).Сега към оборотомера,понеже искам да не ми върти само километража,ами да ми работи и оборотомера,а и знам че е сложно,а на Вас имам доверие,че ще ми кажете верния начин,да си преправя оборотомера от такъв за 4-тактов 4 цилиндров 12-волтов двигател,на такъв които да работи на 2тактов едно-цилиндров 6-волтов двигател!?Та,ще съм Ви много благодарен,ако ми дадете схема за преработката или съвет.Дори и да е сложна схемата,познавам електротехници ;) Благодаря Ви много,предварително!!!Знам,че има много такива теми за оборотомери,но точно това което търсех,не го намерих във тях ;).Иначе,за таблото,искам да го сложа на Балкан 50 ;)
Driftacha
Driftacha
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 81
Reputation : 1
Join date : 24.12.2011

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  monster18 Сря 23 Май 2012, 14:41

Колега, според мен 1во няма да стой добре на мотора, 2ро и да стане по някакъв начин Обортомера, няма да отчита точно ,същото мнение имам и за километража, да ще отчита но няма да е точно ,

но ти пожелавам успех icon_wink
monster18
monster18
Спамер

Брой мнения : 1057
Points : 1248
Reputation : 5
Join date : 21.11.2010

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  Driftacha Сря 23 Май 2012, 14:53

Това е таблото,на мен лично ми харесва,как ще стои на мотора,но защо да не отчита правилно километража?Преработка-оборотомер Arx1318412465c
Driftacha
Driftacha
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 81
Reputation : 1
Join date : 24.12.2011

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  monster18 Сря 23 Май 2012, 15:07

да таблото не е лошо, но за километража както казах това е мое мнение icon_wink а ако го сложиш, ще е хубаво да намериш една маска за фара, ще стане много по добре icon_wink


ако можеш качи снимка и погледнато от долната страна да имаме представа и ако можем да помагаме icon_wink
monster18
monster18
Спамер

Брой мнения : 1057
Points : 1248
Reputation : 5
Join date : 21.11.2010

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  Driftacha Сря 23 Май 2012, 21:35

Да обезателно,защото в момента,няма снимки,ще го разглобя и ще дам по-обстоятелни снимки на оборотомера и километража и техния механизъм ;) А за маската,да и аз видях,че ще стои като присадено,затова ще измисля някоя идейка,със която да прикрия пластмасите отдолу ;) Благодаря,все пак за бързите отговори,като дам снимки ще размисляме как може да стане ;)
Driftacha
Driftacha
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 81
Reputation : 1
Join date : 24.12.2011

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  Driftacha Съб 26 Май 2012, 01:59

Ето днес направих снимки на таблото и оборотомера icon_wink
Преработка-оборотомер P4270565
Преработка-оборотомер P4270575
Преработка-оборотомер P4270564
Преработка-оборотомер P4270559
Отгоре има 6 извода,които са вързани,към платката на цялото табло и верояттно отиват до алтенатора на автомобила ;)
Преработка-оборотомер P4270560
Преработка-оборотомер P4270561
Като махна платката,остават тези три изхода от обротомера,за които са закачени намотки(един изход отгоре и три отдолу,като средния е за стрелката,по него не тече ток ;)) Незнам,имам една схема,за преработка,на 12В схема,да стане на 6В,и незнам ако я включа атзи схема,директно към тези три изхода,без платката,дали ще стане?Защото се съмнявам,че платката е за определянето на цилиндрите,тактовете и т.н. icon_wink
Преработка-оборотомер P4270562
Преработка-оборотомер P4270563
А това е мотора,на който ще го слагам icon_wink :
Преработка-оборотомер P4270574
Преработка-оборотомер P4270568
И горе долу как изглежда на кормилото:
Преработка-оборотомер P4270567
Иначе на кратко за мотора,купих го за 60лв.,не палещ,дадох го на майстор,запали го, и за още 120-130 лв,купих нов карбуратор,филтърна кутия и контактен ключ(с ключ) ;) и още много дребни,но значителни работи,а още не съм купил боя и кабинка за фара и още някои доизкусоряващи работи,включително и лоста за скоростите,защото този е оригинално с ръчни,преправян с подръчни материали на крачни и не се улучват много добре icon_wink
Та сега някои има ли идея за оборотомера?Пак Ви благодаря предварително,колеги icon_wink
Driftacha
Driftacha
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 81
Reputation : 1
Join date : 24.12.2011

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  KO6MARA Съб 26 Май 2012, 22:18

ако питаш мене яко си се прецакал да го купиш за 60 лева при положение ,че не пали и отгоре на всичко още 120 за ремонта... тука в Добруджа такова не палещо балканче ще ти го подарят hihihihi

KO6MARA

Брой мнения : 6
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 23.05.2012

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  monster18 Съб 26 Май 2012, 22:30

няма значение, важното е че колегата се е заел да го прави ,но ще му трябват още много средства докато го възстанови изцяло icon_wink успех icon_wink
monster18
monster18
Спамер

Брой мнения : 1057
Points : 1248
Reputation : 5
Join date : 21.11.2010

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  Driftacha Нед 27 Май 2012, 01:56

monster18 написа:няма значение, важното е че колегата се е заел да го прави ,но ще му трябват още много средства докато го възстанови изцяло icon_wink успех icon_wink
Да към това се стремя,като ще искам да го направя,както си е оригинален,но и с някои осъвременявания (таблото и още някои работи ;)) и ще гледам крайния резултат да е слязъл от конвейра Балкан 50,произведен 2012 more_bg
Та сега по темата,някакви идеи,дали има надежда?Виждал съм във други форуми,че става и знам,че е трудно icon_wink Chakai_malko
Driftacha
Driftacha
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 81
Reputation : 1
Join date : 24.12.2011

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  mitkosimsona Съб 02 Фев 2013, 05:22

Идеята ми допада. Не знам дали ще може да се направи.А относно до Балкана, който реставрираш имаш едно голямо браво от мен. icon_wink
mitkosimsona
mitkosimsona
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 483
Points : 560
Reputation : 30
Join date : 19.08.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  balkanmaniq Съб 02 Фев 2013, 15:44

Километража трябва да провериш с какво предавателно число работи, а и имай предвич, че балканчето е с капли 19 цола, а колата едвали и била с такива джанти! Ще има сериозни разлики в отчетеното и реалното, трябват доста сметки и данни, които трудно ще намериш.
Относно оборотомера-той взима сигнал от датчик(ако е бензинов автомобила), без датчика няма да стане нищо. При дизелите обикновено сигнала идва от алтернатора, което го прави още по-сложно за преработка, да не кажа невъзможно.
Цялото това табло е тясно специализирато за точно определен автомобил и за неговите инсталация и характеристики. По-добре се замисли за табло от Симсон или ЕТЗ + светодиоден оборотомер.
balkanmaniq
balkanmaniq
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 225
Points : 253
Reputation : 11
Join date : 17.06.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  power56 Чет 21 Мар 2013, 04:43

Колега браво за мерака :) Само това мога да кажа, понеже от балканчето освен да го напрайш да го гледаш друго не става, колкото и пари да набуташ и прекрасен да стане никога не може да стъпи на симсона на винтила на гумата . Може да искаш да се гордеееш с българското производство само че не знам кое му е за гордост , че не вкарва 2ра или че пали когато иска :) Успех с начинанието ти пожелавам , не се обиждай , но това е истината и аз съм минал по този път и ти го казвам да ти помогна :) Nazdrave_2
power56
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 475
Points : 563
Reputation : 19
Join date : 06.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Преработка-оборотомер Empty Re: Преработка-оборотомер

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите