MZ i Simson
Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

+2
Mz 125
drifty
6 posters

Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  drifty Пет 17 Май 2013, 00:06

При мен изключваше първа (симсон с51), защото бяха изронени зъбците на първа скорост. Смених една от осите и проблема се оправи. Може да е от това.

drifty
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 196
Points : 209
Reputation : 3
Join date : 02.02.2013
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  Mz 125 Пет 17 Май 2013, 00:28

Колега мотора го оставаих кадето писах беше пушка всичко си влиза както по дебелите книги. А този двигател е чисто нов тои няма и 50 км казаха ми че щял да се оправи като наварти километри ама аз се чудя как да ги навартя като 1 и 2 ги няма с 3 и4 как да го карам тичешком след него hihihihi и след 5 дена го изкарах запали супер и ги няма 1 как да е на един баир 2 на втора 3 и 4. и така добре и на края на деня нито 1 нито 2 има признак да влязат когато е запален двигатела огасиш ли го добре
Mz 125
Mz 125
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 65
Points : 72
Reputation : 1
Join date : 04.10.2012

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  power56 Пет 17 Май 2013, 16:46

Здравей колега. Смятам че малко си объркал форумите, та дори и разделите.... Не се надай че като е нов е добър, само като чуеш балкан и от завода да излиза не е добре . Виж в балканския форум има колеги които са доста по запознати с болестите на този двигател. :)
power56
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 475
Points : 563
Reputation : 19
Join date : 06.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  Mz 125 Пет 17 Май 2013, 18:38

колега 2 теми сам пуснал там за този проблем ама колегите и там не се сешат много за тази болест Surprised
Mz 125
Mz 125
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 65
Points : 72
Reputation : 1
Join date : 04.10.2012

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  r.raikov_ Вто 27 Авг 2013, 16:01

Какво стана с проблема със скоростите??? Трябва да ти кажа, че прочетох темата три пъти и аз ли съм прекалено тъп или не разбрах нещо, но не ми стана ясно какво точно е станало вечерта си го оставил и всичко е било ок и на другия ден не е имал първа и втора или пък на прословутата урва нещо се е прецакало или пък когато си натягал съединителя се е случило? Относно двигателчето не го хвърляй за скрап, да наистина не е светило в инженерната мисъл на завод Балкан, но не е чак толкова лошо за времето си и трябва да ти кажа, че си е доста добро като вариант за онова време. При полагане на нужното внимание към този двигател и известни подобрения и така да се каже рационализации ще останеш доволен от него, когато всичко е ок. и няма някакви проблеми мога съвсем отговорно да кажа че се движи с впечатляващите за него 96-98 километра, а с някой доработки както казах достига 105 км с един около 40 килограмов товар.Това всичкото го твърдя след доста време вложено в този двигател и многобройни тестове, но тогава нямаше интернет и а и хората който можеше да питаш бяха доста по малко, а и тогава както и сега не всеки казваше. Все пак виж си постовете назад или по добре започни всичко от начало когато е било всичко наред и карай последователно едно по едно до момента. Честно казано надявам се, да го оправиш, първото за което се сещам е да го сложиш да легне на дяснат си страна така че да може да отвориш капака на съединителя без да му точиш маслото и да погледнеш механизма за скоростите който е под капака и минава зад манивелата т.е. има един зъбен гребен който върти една малка зъбчатка която пък от своя страна върти едно валче което спираловидно но това е вече в самите скорости които са между двата картера.Та да се върна на въпроса за гребена погледни го внимателно от близо на едно место на него трябва да има една точка /леко центърче на един от зъбите или в най ниската част между два от зъбите не си спомням точно/, когато намериш точката на гребена трябва да видиш и на малкат зъбчатка същата точка.Когато местиш скоростния лост някъде на трета скорост мисля, че се падаше двете точки трябва да се съберът една срещу друга това означава че са ти зацепени скоростите както трябва и автомата ти работи нормално.Ако тези точки съвпадат, а скоростите ги няма още значи ще се наложи да си цепиш двигателя. Честно казано предполагам, че проблема ти се е появил в момента когано си натягал съединителя, ако си вадил капака, тогава почти съм сигурен, че си променил зацепването, защото когато изтеглиш капака нагоре механизма за скоростите тръгва заедно с капака защото го държи семерината която го уплътнява. Провери тези неща ако вече не си го изхвърлил де и пиши какво е станало, че ми е любопитно. Ще се радвам ако съм успял да съм ти полезен.
r.raikov_
r.raikov_

Брой мнения : 5
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 26.08.2013

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  Shandi 251 Пон 09 Сеп 2013, 14:33

Здравей! Просто трабва да сцепиш двигатела и на скоростите има 1 штифт който трябва да смениш и всичко ще е наред, поради този проблем моя балкан го цепих 7 пъти за 3 месеца


biker   УСПЕХ!!!!!!
Shandi 251
Shandi 251

Брой мнения : 6
Points : 12
Reputation : 0
Join date : 03.09.2013
Age : 25

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  r.raikov_ Пон 16 Сеп 2013, 15:41

Здлавей колега Shandi 251, не съм много сигурен, че трябва директоно да цепи двигател.Според мен, първо трябва да погледне това което съм му написал в предния си пост, защото ако е щифт няма да има нито една скорост, а и дори да влезе все някоя, при най малкото натоварване и тя ще изключи, т.е автомата  ще  си остане на същата скорост но мотора ще е като на свободна или в най добрия случай ще се получават само леки почуквания и леки придърпвания съпроводени с несполучлив опит за потегляне.Това е моето мнение, не твърдя че съм прав, но предполагам, че е доста вероятно да е така както съм му описал проблема.
В крайна сметка колегата чийто е мотора не пише нищо, така че или се е оправил по някакъв начин или пък вече е твърде късно за ремонти на този двигател, т.е. както вече беше споменал Mz 125 вече е на вторични.Е все пак ще ми е любопитно какъв е житейския път на този двигател.
r.raikov_
r.raikov_

Брой мнения : 5
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 26.08.2013

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  simson 175 Пет 24 Яну 2014, 04:08

Колега както сам пуснал темата си смених профила (имах проблеми с администратора и се наложи нов) но проблема е този штифт които така и си остана взел съм си още един двигател от б75 но ми казват че ще се оправи само с штифт правен по поръчка от хиксова стомана с циментация (не калена). Но е много трудна за намиране. Целия мотор тежи 52.600кг както съм писал двигателя е на рамка на балкан 50 и варви с около 95-100.  icon_wink 

simson 175
Новак
Новак

Брой мнения : 23
Points : 10
Reputation : -17
Join date : 05.12.2013

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  r.raikov_ Пет 24 Яну 2014, 22:18

Не можах точно да те разбера питаш ли нещо или поясняваш за съдбата на двигателя.
Относно щифта ако все още не си си решил проблема и се чудиш от какво да го направиш мога да ти кажа компромисен вариант, но не знам дали ще си намериш. Преди най лесно фатката ставаше с щифт от двуредова верига който съвпадаше напълно с размерите само леко се накъсяваше и отговаряше отлично на якостните качества. С такъв щифт ставаше по добре от оригиналния защото изкарваше повече /не се заобляше или нараняваше/и главоболията бяха по малки от колкото да правиш от хиксова или каквато и да е друга, но за съжаление нямам иначе бих ти пратил. Мойто с такъв си и замина. На този номер ме светна един дядка ими даде два такива щифта, като естествено беше ги "прибрал на съхранение" от едно все още действащо предприятие за неговото та покрай него намазах и аз.
r.raikov_
r.raikov_

Брой мнения : 5
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 26.08.2013

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  simson 175 Пет 24 Яну 2014, 23:07

Колега такава е съдбата на двигателя. Колега от форума на балкан ми каза да сложа от хиксова стомана а тои има два такива. Но ако някои е карал б75 и е попаднал на някои здрав и има останал мога да дам някои лев ако не му трябва.

simson 175
Новак
Новак

Брой мнения : 23
Points : 10
Reputation : -17
Join date : 05.12.2013

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  simson 175 Сря 14 Май 2014, 04:12

Проблема на двигателя е решен за винаги с скоростите направихме му съчмени като на балкан 50, вече никакви проблеми няма със скоростите. Вала е по-поръчка правен. Снимки мога да кача по късно ако някои го интересува.

simson 175
Новак
Новак

Брой мнения : 23
Points : 10
Reputation : -17
Join date : 05.12.2013

Върнете се в началото Go down

Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите Empty Re: Балкан 50 с двигател М75 пробкем със скоростите

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите